Хелп- каква кола да си купя

  • 9 048
  • 42
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Татковци, помагайте. Ще си купувам кола мнооого скоро - наложително става с две деца и крайградска къща. Вариантите са няколко:
1. Нисан Микра 2000 година, 4х4, 4 врати (тази ми я предлагат в момента) за 4000 лева
2. Опел Корса
3. Форд Фиеста
4. Италианска кола - предлагат ми Брава, Браво и Мареа

Понеже съм невежа относно колите, моля препоръчайте накъде да се насоча. Кои от вариантите са по- добри като качество и издръжливост?

Ще съм благодарна и за други предложения

# 1
  • Мнения: 674
Нисан- японските коли са супер. Втори избор Опел.
В никакъв случай недей купувай италианска кола въобще не са надеждни!
Желая ти успех.  bouquet  bouquet  bouquet

# 2
  • Мнения: 359
ама пък все татковци ти отговаряме  Wink
Какво да ти кажа, зависи с какъв бюджет разполагаш...Но нисан-а е най-добрата от избрпените марки.

Аз все експериментирам, първо бях с Clio /сменях ланда сонда, всяка пролет основен ремонт на ходовата част/, после Megan Coach /счупих тосион, и пак ходовата част.../, а мъжът ми все японски коли кара - без сериозни проблеми.

Внимавай с продавача, дано да имаш късмет. Баща ми преди три години си купи Нисан микра '97 от едни врачани /повечето японски коли на 'добри' цени са от тях/. Много добре изглеждаше мога да публикувам линк, оказа се че е '94г и е напудрен само от вън...като махнаха кората на предната врата, лъсна голата истина...Но пък я взе за много тънки пари  Whistling Е, продаде я след 2 г-ни каране и много набити пари, късмет!

Сега той кара Поло-много е доволен! а аз, Ауди А3 - няма по-добра кола за мен!

Според мен Полото е добър ватриянт, в класа на корсата и нисана. Дано да попаднеш на кола!!!

Успех и да се похвалиш скоро  : Peace

# 3
  • Мнения: 87
В никакъв случай недей купувай италианска кола въобще не са надеждни!

 Shocked Thinking newsm78
е , ти напрао ме разби! Сигурно си супер веща щом си позволяваш да плюеш по едни от най-коравите автомобили в света...

...а колежката дето предлага да си вземете "поло" искам да я питам "ти четеш ли изобщо за какво й е колата?"

# 4
  • Мнения: 4 362


1. Нисан Микра 2000 година, 4х4, 4 врати (тази ми я предлагат в момента) за 4000 лева -супер аз лично те съветвам за нея  Peace
2. Опел Корса-много малка е за теб и децата
3. Форд Фиеста -лично не харесвам Фиестата,но зависи и кой модел  Peace,примерно форд Ка ще ти бъде малък  Peace

Имам още едно предложение за Пежо 2006  Peace Супер мисля ,че ще ти е тя




Аз също като  тонколона басова съм много зачуде на написаното тук




В никакъв случай недей купувай италианска кола въобще не са надеждни!


Не знам какво разбираш под "надеждни" затова обоснови се,че да не те разбираме по друг начин  Peace
Защото аз карам италианска кола и трябва да ти кажа ,че като пишеш такова нещо трябва да се обосновеш  Peace
Toва като го гледаш на не нададеждна кола ли ти изглежда  Thinking

# 5
  • Мнения: 87


Toва като го гледаш на не нададеждна кола ли ти изглежда  Thinking

....ако ми дадеш 5 минути с това чудо - ше ти правя френска до като умра... Wink

# 6
  • Мнения: 4 362


Toва като го гледаш на не нададеждна кола ли ти изглежда  Thinking

....ако ми дадеш 5 минути с това чудо - ше ти правя френска до като умра... Wink

Joy Joy Joy много тънко искаш да ми минеш  Mr. Green ,но обещавам лятото като минеш насам  ще ти осигуря едно кръгче  Mr. Green ,пък после ще почерпиш  Wink

# 7
  • Мнения: 87
Joy Joy Joy много тънко искаш да ми минеш  Mr. Green ,но обещавам лятото като минеш насам  ще ти осигуря едно кръгче  Mr. Green ,пък после ще почерпиш  Wink
...ами лятото почти със сигурност не мърдам , но пък предполагам , че ти ще дойдеш...! Simple Smile в смисъл , че всички ходят на море лятото! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 80
Не съм много веща относно марките коли, но карам форд и знам че подръжката му е евтина. Според мъжа ми това са едни  от най издържливите коли. Специално аз не държа на кой знае каква луксозна кола имайки в предвид гадните ни пътища...... Tired

# 9
  • Мнения: 359
...а колежката дето предлага да си вземете "поло" искам да я питам "ти четеш ли изобщо за какво й е колата?"

моделитe, които Vesito е изброила са от един клас, а именно http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2245664  на полото. Нека не спамваме темата!


Sorry  Vesito  Hug

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 22:43 от omnipresent

# 10
  • Мнения: 87
моделитe, които Vesito е изброила са от един клас, а именно http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2245664  на полото. Нека не спамваме темата!


Sorry  Vesito  Hug
мислиш , че "марея" е в един клас с "корса"? е , няма какво да добавя...

# 11
  • Мнения: 359
тонколона басова, ти определено си чешеш езика  Stop щом  няма къде другаде да го наместиш - давай  Mr. Green

що се отнася до Мареата, тя е от средния клас като А3  Wink

# 12
  • Мнения: 87
тонколона басова, ти определено си чешеш езика  Stop щом  няма къде другаде да го наместиш - давай  Mr. Green

що се отнася до Мареата, тя е от средния клас като А3  Wink
...за последно се включвам в темата и по-специално на теб! Искам да те питам имаш ли идея как се определя клсаът на една кола?! "марея" и "а3"...ше ме пукнеш от смях бе жено...  Joy
А към "весито" също един въпрос..: "защо , след като имаш парите , не отидеш и не си купиш кола която ти хареса и ти е удобна?"
Наистина ли си въобразявате с тези безумни теми по форумите "каква кола да си купя" , "коя кола колко харчи" или "коя колко вдига" , че ще случите на автомобил?! Всичко е въпрос на късмет...още повече когато е купена втора употреба...
ай със здраве!

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 00:15 от тонколона басова

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Благодаря ви за отговорите  bouquet

Аз вече се насочих към Нисана, добре изглежда на външен вид поне...а и се покрива с това, което искам.

Всъщност има някъв сенс и в отговора на тонколона басова - прав си, трябва да си я избера сама, но въпроса е да получа мнания на хора, които малко или много имат представа от колите и са карали такива, а аз както казах съм абсолютен невежа и досега съм карала само москвич преди 100 години Mr. Green А и ако няма такива теми, защо ни е изобщо форума newsm78

# 14
  • Мнения: 112
Нисан 4*4 това е достатъчно...

Общи условия

Активация на акаунт