дайте съвет за глутена

  • 449
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
мили мами дайти съвет от личен опит от каква възраст почнахте да давате на бебоците си храна ,която съдържа глутен?ние сме на 6 месеца и се чудя дали примерно да давам от кашите "лека нощ",някой от тях съдържат глутен newsm78

# 1
  • Мнения: 8 917
По принцип след 6-я месец може, но аз лично позабавих още месец - двал

# 2
  • Мнения: 93
Глутенът се въвежда при 8 навършени месеца. Разбира се, това е ако започваш късно захранване, аз захраних моя син на 6 месеца със зеленчуково пюре, после плодово и после плодово млечна каша. От 7ми м. се въвежда месо и то не всички видове и едва след това е глутенът.

# 3
  • Мнения: 941
глутенът е неподходящ за бебета под 6м.,но всяка майка го въвежда според своите виждания.Аз го дадох постепенно след 6-ия м.Пробвай ако искаш по лъжичка и постепенно го увеличавай до цяло бурканче

# 4
  • Мнения: 5 026
Въведох след 8 месец.

# 5
  • Мнения: 4 418
След 8м, а каши Лека нощ има и безглутенови  Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Въведох го след 8 навършени месеца,че и малко по-късно.

# 7
  • Мнения: 46 434
Ти си прецени кога да го въведеш, но се препоръчва след 10-ти месец.

Глутен - какво представлява и защо трябва да се избягва до определена възраст

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
След осмия месец го  въведох!

# 9
  • Мнения: 3 360
След 8 месец въведох глутена

# 10
  • Мнения: 3 499
Захраних с глутен, когато Моника навърши 7 месеца.

# 11
  • София
  • Мнения: 341
От 8-ия месец.

# 12
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
В повечето англоезични сайтове за захранването глутенът се разрешава за въвеждане след 6 месец, стига да няма фамилна обремененост. Евентуално по-късно, 8-9 месец, се изчаква с пшеницата, защото тя е най-алергизираща от глутеносъдържащите.  Важно е въвеждането да става бавно и постепено, на малки порции и никоага като първа храна. Аз живея в Исландия и тук практиката не е по-различна. Глутенът се въвежда след 6 навършени месеца. Аз започнах с овесена каша, когато синът ми беше  на 7м.

# 13
  • Мнения: 3 760
Peace
Аз въведох в 11-я.

Общи условия

Активация на акаунт