Преброяване.Има ли някой , който да спазва Великия пост?

  • 1 246
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 164
Предварително се извинявам, че слагам темата тук, но незнам за къде е ooooh!
От чисто любопитство ми е интересно, дали има постещи Thinking и ако има, нека обменим малко опит Crazy

# 1
  • Мнения: 311
А,аз постих миналата година. hahaha
Тая почивам.Не че е нещо много сложно и трудно,ама все се изкушавах,нали забранения плод е най-сладък.
А на тебе Shoni успех в пречистването.
PS а нали знаеш че постите са и духовни,т.е. никакъв секс,целувки и "мръсни"помисли hahaha

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Аз постя, вече пета година Simple Smile.

# 3
  • Мнения: 6 461
Аз преди време бях изкарала един Великденски и един Коледен пост.
Сега поради здравословни причини не мога.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз постя.
Доволна съм, че съумявам засега да спазвам нещата.
Обаче не ми се отразява добре на килограмите, дано се отрази на душата ми. Simple Smile Praynig

# 5
  • Мнения: 1 014
И аз постя. Давайте идеи за вкусни и не много калорични манджи, да разнообразим менюто, защото само с филии лютеница е трудно.

# 6
  • Мнения: 9 865
И аз постя, но си признавам имам по някое прегрешение, обикновено млечно, защото просто не мога... Но месо и алкохол - НЕ ПОДДАВАМ!

Относно идеите, аз много обичам постни манджи и съм се усъвършенствала, защото пет години бях вегетарианка. Например за денс мисля да врътна една яхния от грах, не е калорична и е доста вкусна (за тези дето обичат грах де). Зелен фасул, леща (традиционните), но можете постан пица, постни спагети, постна мусака и т.н.

# 7
  • Мнения: 1 028
И аз постя. Давайте идеи за вкусни и не много калорични манджи, да разнообразим менюто, защото само с филии лютеница е трудно.
JoyАа значи и ти си на моя хал,за три дни съм омела 2 големи буркана с лютеница,ама днес си направих постни спагетки,запържих си малко лучец и доматенце,царевичка,гъбки,маслинки и туй беше обедното меню,за довечерка съм метнала една тава с ориз със праз и маслини на фурна.На мъжо и на детту готвя разни нещица с мършичка вътре Mr. GreenАбе месото не ме блазни,ама така ми се хапва сиренце и кашкавалец,че вече имам концентрични кръгове в очите Laughing

# 8
  • Мнения: 3 647
да  Twisted Evil
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=164238.0
тук има  нещо и за постещите

# 9
  • Мнения: 3 647
И аз постя. Давайте идеи за вкусни и не много калорични манджи, да разнообразим менюто, защото само с филии лютеница е трудно.
JoyАа значи и ти си на моя хал,за три дни съм омела 2 големи буркана с лютеница,ама днес си направих постни спагетки,запържих си малко лучец и доматенце,царевичка,гъбки,маслинки и туй беше обедното меню,за довечерка съм метнала една тава с ориз със праз и маслини на фурна.На мъжо и на детту готвя разни нещица с мършичка вътре Mr. GreenАбе месото не ме блазни,ама така ми се хапва сиренце и кашкавалец,че вече имам концентрични кръгове в очите Laughing
има растителни заместители на кащкавалец и сиренце
  bouquet

# 10
  • Мнения: 636
И аз съм в отбора.
 55
Сега прочетох, че не трябва да се пие и алкохол, а в събота ще имаме гости newsm78
А как стои въпросът с меда? И той май е животински продукт, нали? ВИЕ ХАПВАТЕ ЛИ МЕД ПО ВРЕМЕ НА ПОСТИ.
А сега малко разяснение за секса по време на пости: По принцип никъде не е забранен с изключение на страстната седмица. Това е седмицата преди Великден, който тази година е на 08.04.
 easter
Хайде ако някой знае вегетарианска диета да я пусне тук. И изобщо отслабва ли се, когато се храним вегетариански?

# 11
  • Мнения: 2 926
Аз също постя  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 797
И аз постя Peace На ден сигурно изяждам по един буркан с лютеница и половин хляб Mr. Green На миналите пости редувах една седмица спагети с домати и гъби, една седмица чушки, една седмица ориз и една седмица хляб и лютеница.Беши ми трудно само първите дни, защото нямах засищане, колкото и да ядях все си бях гладна.Този път няма такова нещо, всичко е ОК.Интресно е, че като съм на пости и автоматично спира да ми се яде шоколад, иначе всеки ден  ям newsm78

# 13
  • Мнения: 472
Вече втори пост караме с мъжа ми.С храната нямам проблеми ,само млечните продукти ме блазнят, но устоявам.
С душевния пост ми е по-трудно. Embarassed
Готвя често кисело зеле с ориз,кисело зеле с боб,постни сърми.Понякога вземам соеви хапки за кебап(почти като свински става Laughing).

# 14
  • Мнения: 1 014
има растителни заместители на кащкавалец и сиренце
  bouquet
Така е, макар и не толкова вкусни, ама стават за ядене.
В Билла има един растителен кашкавал, който изглежда като истинския, но не съм го пробвала.  В съдържанието му пише, че има казеин. Дали може да се използва - казеина не е ли млечен белтък или греша?

Общи условия

Активация на акаунт