да спирам ли АБ ?

  • 956
  • 10
  •   1
Отговори
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
миналата седмица малкия вдигана за два-три дена температура / мах. 38 градуса/, личната го прегледа - гърди чисти, гърлото червеничко/ то на него винаги му е червено- дори когато е здрав/, хрема / която според нея е бактериална/. Изписа за седем дена Аугментин и едни капки, които се правят в аптеката , с гентамицин, за хремата. Аз реших да изчакам с антибиотика и като ми свали температурата на третия ден, въобще не го дадох, само капките в нослето му слагах. Но хремата продължи без никакво подобрение .Заведох го на седмия ден и направо й казах ,че  не съм давала АБ-ка. Тя се намуси, прегледа го и каза ,че гърлото му е още червено , и да почвам АБ , защото не е излекуван, и след една седмица ще почне да кашля и пак ще е болен...и аз го започнах. В същото време си поисках талон за УНГ и вчера тя го прегледа и каза , че е 90% сигурна че това е алергична хрема , изписа му резоксим с урбазон за носа , и един сироп / май беше ареус, ериус или нещо такова/ - сутрин по 2.5 мл. След пет дена пак сме на преглед при нея. Като й казах, че пиеме аугментин за гърлото, тя нищо не каза , само направи една физономия и се засмя/ останах с впечатление , че не е имало нужда от него/. Та сега си мисля че давам на здраво дете АБ.
Вече ни е трети ден и се чудя , кога най-рано мога да го спра , защото не ми се ще да го давам седем дена...
И все пак има някаква малка вероятност, хремата да е от бактерии - Декември ни откриха стафилококи - съответно два месеца по 10 дена бактробан, и между него по 7 дена тобрекс. Цялата файда от това беше , че хремата спираше за 6-7 дена и после пак си течеше....
Какво да правя , кога да спирам АБ - ка?
 newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Доколкото знам след като вече е започнат АБ се пие 7 дни, защото иначе може да стане по-лошо положението. Ти попита ли лекарката УНГ дали трябва да спреш АБ-ка?

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз ще давам Аугментин 5 дена (остават ни 3). Детето ми изглежда напъло здраво, но трябва да си изкараме курса.
Не е задължително АБ да се пие 7 дни, зависи какъв е. Аз съм давала и 3 дена, по 1 път на ден (но не помня какъв беше).

# 3
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Не съм питала УНГ Embarassed, защото малкия така буйстваше , че едвам й обясних за какво въобще сме там...

# 4
  • Мнения: 311
Наистина казват да се пие 5 дни най-малко,но аз и 4 съм давала.А аз ако няма температура,вече не давам АБ.На лекарите така им е най-лесно и се застраховат,но ако няма температура,няма смисъл.Пробвай по-добре бабешки методи-солена вода в нослето,за гърлото-чай от лайка и много мед.

# 5
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
лошото е че вече сме го почнали....трети ден ни е... ooooh!

# 6
  • софия
  • Мнения: 376
така и така си го почнала,давай го още два дни.Аб се пие поне 5 дни.Ако го даваш още няма да му навредиш

# 7
  • Мнения: 270
така и така си го почнала,давай го още два дни.Аб се пие поне 5 дни.Ако го даваш още няма да му навредиш
Иаз мисля така.

# 8
  • Мнения: 17 402
Ако ще го спираш сега, хич да не го беше давала! Има антибиотици с курс на лечение по 3 дни, но Аугментин не  е от тях, даваай го поне 5 дни Peace

# 9
  • Мнения: 3 456
така и така си го почнала,давай го още два дни.Аб се пие поне 5 дни.Ако го даваш още няма да му навредиш
Какво значи "няма да му навредиш"- говорим за АБ. Ненужният прием на АБ води до резистентност към него, до нарушаване на нормалната флора, а оттам до куп още неприятности, за които сме писали стотици пъти.

# 10
  • Мнения: 656

Какво значи "няма да му навредиш"- говорим за АБ. Ненужният прием на АБ води до резистентност към него, до нарушаване на нормалната флора, а оттам до куп още неприятности, за които сме писали стотици пъти.

Резистентност според мен би се получила ако прекрати приема по-рано - тогава бактериите, чувствителни към него се подтискат само и стават по-малко чувствителни към въпросния антибиотик.
И аз мисля, че трябва да си завърши курса.

Общи условия

Активация на акаунт