за количеството зеленчуково пюре

  • 647
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 451
сега започвам да захранвам бебка първо със зеленчуково пюре. Тя започва пети месец, педито ми каза, че когато заместя обедното хранене изцяло, количеството пюре трябва да е колкото АМ на другите хранения. Друга позната обаче изрично ми каза, че дозата не трябва да превишава 125- грамовите бурканчета. Бебка хапва по 150 АМ иначе, как да постъпя, тя иначе е ящна и едра за месеците си и се притеснявам, че просто ще нагълта всичко и колкото и сложа в устата. Благодара за помощта ви.  bouquet

# 1
  • Мнения: 887
Бих се доверила преди всичко на педитърката си.Освен това вие изяждате 150 мл.на хранене,което не е чак толкова далече от 125мл.бих дала спокойно 150мл.

# 2
  • Мнения: 75
Аз давам 125мл смесено с 2 мерителни лъжички АМ и не плаче за повече. Според мен детето ще ти покаже колко може да изяде.

# 3
  • Мнения: 565
Нашата госпожица е малко по-голяма от вас. От една няколко дни преминахме изцяло на зеленчуково пюре. Изяжда не повече от 2/3 бурканче на Хипп.Не слагам АМ в пюрето.  Това количество я засища и прави пауза от 3,5-4часа до следващото хранене. И ние като вас изяждаме по 150мл АМ. Имам чувството, че просто й омръзва да яде с лъжичката.

# 4
  • Мнения: 5 026
5 месец-150 гр. е нормазлно количество. Стига бебо да иска да изпапка всичко.

# 5
  • Мнения: 5 103
5 месец-150 гр. е нормазлно количество. Стига бебо да иска да изпапка всичко.
Peace

# 6
  • Мнения: 351
150гр. е съвсем нормално количество за вашата възраст.

# 7
  • Мнения: 475
150гр. е съвсем нормално количество за вашата възраст.
По принцип да,но пюрето все пак е по-тежка храна от млякото,така че е нормално да изяждат по-малко количество. feeding

# 8
  • Мнения: 3 499
150 гр. става  newsm10, моята пък беба яде по 240 мл. АМ, но на обяд само 125 гр. пюре.И с двете издържа еднакво дълго - 4 часа.

# 9
  • Мнения: 950
Нашата педиатърка ни каза, че трябва да изяждаме на 5 месеца 150гр пюре.

# 10
  • Мнения: 6 607
Имаме 4 млечни хранения 3 от които са по 180мл. а преди нанкане хапва 210мл.В 14ч. хапваме пюренце -125гр. като не винаги си го изяжда цялото.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз и давам толкова колкото иска.Понякога изяжда половин пюре,друг пък малко повече.При всички случай си издържа 4 часа до следващото хранене.

# 12
  • Мнения: 451
много ви благодаря за съветите. вече папкаме с лъжичката смело и засега няма да слагам АМ, а като замести цяло хранене ще видим  bouquet

# 13
  • Мнения: 596
150 мл. е нормално за 5 месечно бебе

Общи условия

Активация на акаунт