Избор на учителка за 1-ви клас

  • 718
  • 2
  •   1
Отговори
  • Карлово
  • Мнения: 4 622
За училището има доста теми, но учителката как избирате:
1. По препоръки на родители
2. По препоръки на директорката на избраното училище
3. По препоръки на учителите които поемат децата в 5 клас, т.е. ниво на подготовка за 5клас
4. По мнение на сегашните ученици на госпожата
5. По възраст на самата учителка
6. Друг критерий, посочете какъв

# 1
  • Мнения: 2 700
Когато избирах за дъщеря ми, питах учителка в същото училище и родители на деца от самото училище (все мои познати). Мненията се припокриха. Визуалните ми впечатления също бяха положителни и нямах колебания.
Миналата година сондирах мнение за детето на моя позната и говорих директно с учителката на дъщеря ми. За мое голямо учудване, без каквото и да било колебание тя ми каза едно единствено име от трите, които застъпваха набора (т.е. обективността надделя над колегиалността).
Критерият възраст за мен е малко спорен - класната на дъщеря ми е в категорията "стара мома", но пък е невероятно привързана към децата и любвеобилна. Децата ходят с удоволствие на училище, а и виждам предишните й випуски как непрекъснато се спират с нея или я посещават в клас.

# 2
  • Мнения: 275
ей това слуховете са голяма работа.
И аз когато трябваше да избирам питах тук там (то всички питаме), от 10 питани 10 мнения. Оказа се обаче, че тези, които говореха лошо за една учителка си записаха децата при похвалената(т.е. при тая за която слуха се носи, че е най-добрата) сега не могат да се наоплачат от отношение, домашни, натоварване, изисквания , ангажираност (тя за да покаже колко е ангажирана с децата им дава домашни за родителите)
а пък ние се записахме при не толкова елитна, но жената си върши работата, научи ги (то това не зависи от госпожата и детето и родителя си имат значение )
Стигнах до извода, че по-тихите и не натрапчиви госпожи също работят , но не шумят за това колко много са свърпили.
Но ние го виждаме и им го признаваме.

Общи условия

Активация на акаунт