Почти 4ри месечно кърмаче упорито виси на гърдата!

  • 549
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Здравейте, момичета!  bouquet Благодаря предварително за отговорите, които ще получа.  Heart Eyes
Моето детенце вече ще стане почти месец виси упорито на гърдата. Паузите, които прави между храненията са на не повече от час, час и половина. Като цяло госпожицата много си промени навиците. Докато в началото за задоволяване на сукателния рефлекс търсеше залагалка, сега направо я ненавижда и още щом направя опит да й я дам, наддава боен вик. В началото за 20 минути сукане, успяваше да си вземе нужната доза, но напоследък ни се е случвало и час кърмене. За сметка на това пък, май употребява моите гърди с цел начин на приспиване. Доста често се случва и да повръщаме, което според мен значи, че поема повече мляко, отколкото й е необходимо. Аз започнах да свиквам, нямам рагади и не ме болят зърната. Само да вметна, че без цица в устата не заспива  ooooh!
Та дали просто вече не произвеждам достатъчно кърма или детенцето ме ползва като биба?

Задавам ви този въпрос, защото педиатърката ни като чу за всичко това и остана ужасена. Иска да започна с дохранването  Close Накара ме с помпа да се цедя, за да видя колко мляко ще изкарам, но на мен ми е пределно ясно, че бебето е 923498723 пъти по-добро в сукането и реално дърпа по-голямо количество.

# 1
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Не се притеснявай миличка щом бебка наддава нормално,няма проблем,кърмата стига.За твое успокоение,моята 7-месечна госпожица прави абсолютно същото.Е и залъгалката я ползваме за навън,но в къщи приспиване само с кърмене+нощно хранене все още! Peace

# 2
  • Мнения: 143
Моето бебе е също на вече 7м, и също сучи доста често, най-вече през два-два и половина часа.Това че ме използва за залъгалка, за успокоение, от скука е ясно.Нощем също поне три пъти суче, но повече обича просто да си виси на гърдата отколкото да суче.Тук вече наистина говорим за навик, невиждам да е от глад WinkДари е още малка, но по принцип мисля че това е нормално за кърмачетата.Докато кърмим ще е така, ако прочетеш повече ще разбереш че не само вие сте в това положение. Търпение трябва... Simple Smile

# 3
  • Мнения: 254
Определено е от скука, защото вчера като излизахме 2 пъти навън, направо беше по график - ядене през 3 часа и едната ми гърда щеше да се пръсне накрая, защото вкъщи се храним много по-често. То аз едвам издържам сама между 4 стени по цял ден, камо ли бебка.

# 4
  • Кюстендил
  • Мнения: 104
Не се притеснявай,мойта беба е така откакто се е родила,а е на 4,5месеца.А вместо педито да те кара да се цедиш,я накарай да направите пробно кърмене в кабинета,а ако се налага и 2.Така работата е сигурна и ти няма да се притесняваш

# 5
  • Мнения: 2 309

но на мен ми е пределно ясно, че бебето е 923498723 пъти по-добро в сукането и реално дърпа по-голямо количество.

много ми хареса числото, което си използвала, как точно го определи Laughing

сега сериозно - това е поведението на типичното кърмаче, след като бебето връща след хранене значи млякото му е повече от достатъчно /гледат се също по пампите- дали пишка и ака достатъчно/, според мен просто си задоволява сукателния рефлекс, а заспиването на гърда е нещо нормално, много майки /включително и аз/ на доста по-големи кърмачета го практикуват - значително по-лесно е да заспи така за бебето, а и за майката - няма ревове, носене на ръце и пр. А може и да е скок в растежа и детенце да си увеличава чрез сукане количеството мляко. Спокойно скоро ще започне да открива света около себе си и ще те търси все по-малко, засега ти си единственият му изтчник на храна, успокоение, забавление и утеха.

# 6
  • Мнения: 336
Точно мислех да пускам нова тема, в която да споделя с вас притеснението си от твърде честите повръщания на моето момиченце, но попаднах на темата ти, AngelEyes, и може би е излишно да създавам наводнение на първа страница.
И така, момиченцето ми суче по 30-40 мин., никога не "пуска" гърдата, никога не съм сигурна, че се е заситила, защото не е много по съня, въпреки че друг път си спи 3 часа, а нощем се е случвало да си поспи и 8 часа. След всяко кърмене, с макс. 1-2 изключения на ден, повръща (плюе) по малко мляко 4-5 пъти, случва се и 2 часа след самото хранене. Чела съм и педиатрите ме увещават, че е нормално, но мен ме тревожи много. А и не знам какво да правя - случва се да повърне и след минута да иска отново да суче. Какво става в това стомахче? Забелязала съм, че дори когато имам чувството, че суче без да дърпа мляко - с други думи използва гърдата за залъгалка - все пак в устичката й има мляко. Объркана съм... И притеснена!
Педиатрите съветват кърменето да продължава не повече от 20-25 мин. Майки с опит, споделете го, моля ви.
AngelEyes, извинявай, ако чувстваш коментара ми като офтопик. Приеми го по-скоро като съпричастност.

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 67
И ние имаме всичките тези проблеми: повръщане като за световно, даже и преди следващото кърмене; постояно заспиване на гърдата, сучене по 30-40 мин., а понякога и по цял час, суче-заспива, суче-заспива - цяло мъчение. И нашата педиатърка иска да я дохранвам, от 1 седмица и давам Фризовом (специално за бебета с хабитуално повръщане). Но няма никакъв ефект. направо вече не знам какво да правя  ooooh!.

# 8
  • Мнения: 336
vi_ki, AngelEyes, бебчетата не наддават ли добре, че педиатрите ви препоръчват дохранване??

Цитат
Хабитуално повръщане. При него кърмачетата в едни дни повръщат, а в други - не. То се наблюдава у нервни деца, особено такива, които се прехранват. Дължи се на ненормална перисталтика на стомаха, при която изходът му се затваря, а входът се отваря. Това повръщане не се отразява на физическото развитие на кърмачетата, поради което те наддават добре на тегло.
При хабитуалното повръщане кърмачетата трябва да се хранят по-често, но с по-малки порции.

# 9
  • Мнения: 753
Ние сме на 4 мес и 22 дена и си сучем когато и колкото поискаме, често и повръщаме, приспиването е на цица, но е много готино...
Просто гледам бебо и откликвам на нуждите му..."папо", "утеха", "люлка" - всичко съм за него Simple Smile
А що се отнася до педиатърката ти, извинявай, но ми звучи "старомодна" и не и се поддавай, ако искаш да си спокойна Simple Smile
Просто бебчето ти има нужда да суче, расте милото...
Всичко най...

# 10
  • Мнения: 393
Много благодаря за отговорите, момичета!  Hug
Явно не съм единствената с такъв "проблем". Лошото е, че като излезем на разходка и детенце не спи, иска да суче, а все пак навън не може да виси нон стоп на цицата! Crazy

daizy, системата за получаване на крайното число е дълбока тайна!  Mr. Green

Иглика, няма проблем за темата, мила. Дарито си наддава повече от добре по 1 кг. на месец.  Peace Аз също мисля, че повръщането не е проблем, ние си продължаваме така. Не повръща много големи количества, но го прави поне 4-5 пъти между храненията (ако изобщо имам някакъв промеждутък Laughing).

# 11
  • Мнения: 5 500
Вече е на 5 месеца, суче през 2 часа, събужда се на мен  Mr. Green и заспива на мен! Заспива на неговото легло, но по някое време се озовава при мен, само с обръщане на главата и е закусил  Mr. Green
Използва ме за биба, защото такава не давам, дори и на вън!
Наддава по килограм, килограм и сто на месец!
Не съм се цедила да видя колко изцоква, щом пълни памперсите и не плаче значи е добре!

# 12
  • Мнения: 3 092
Спомням си как на 4-ри месеца , че и по-голяма дъщеря ми висеше на цицата ми през час , час и половина и аз вече не издържах Cry
И това мина .Ей така от само себе си.
Повръщаше , давеше се с кърма  и въпреки всичко си казвах - сигурно кърмата ми  е малко  Rolling Eyes
Издържах някак си и сега нещата са различни.
Момичета разбирам ви , съчувствам ви  Hugот мен.

# 13
  • Шумен
  • Мнения: 67
Иглика, да - не наддава, май расте само на дължина Cry.

Общи условия

Активация на акаунт