Кредитна карта - има ли тя почва у нас?

  • 983
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 971
Тук е обсъждано дали и защо е необходима кредитната карта, но бих била благодарна от лични скорошни впечатления - кой от вас е доволен от картата си.

Насочила съм се към Първа инвестиционна банка, още не съм подала документи. Разбрах, че дават добри условия и обслужването е добро. Ще взема виза, в евро. Ще я ползвам за Ягодка, резервация на самолетни билети и хотели, евентуално пазаруване на книги - всичко по интернет.

Очаквам мненията ви  Laughing

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Хубаво е да имаш,банката е добра и повечето клиенти са доволни.Когато подаваш документите питай да ти обяснят как се засиче гратисния период за да нямаш лихва.Защото при някой банки е винаги на една дата за всички карти,а при други съвпада с датата на издаванена отделната карта.Мисля че повечето банки имат годишна такса за Виза.Обикновенно първата година  ти предлагат като бонус без такса.А  за това ,че е в евро-не съм наясно. Моите карти са в лева ,но мога да си пазарувам в интернет и чужбина без проблем.Имаше някаква забрана за карти издадени в България,но мисля че се отнасяше за Дубай.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 381
Имам кредитна карта на ПИБ от близо година. Засега, да чукна на дърво, не съм имала проблеми. Доволна съм. Лихвата е 1.5 % на месец върху използваната сума. Правя си вноските на каса. Не чакам на дълги опашки, както в ДСК.
Кредитната карта те спасява с пари, в кофти моменти. Обаче предразполага и малко към разхищение. Поне при мен така се получи.  Rolling Eyes

# 3
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Ето ти един материал по темата Peace

Мъжът ми има кредитна карта на Райфайзен от около година. Доволни сме Sunglasses

# 4
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Ние имаме всеки по 2 - общо 4. Транскарт и от Райфайзен. И някоя и друга дебитна се мОта. С тях плащам всички месечни режийни през Интернет - край на обикалянето по каси и висенето по опашки. Плюс вноските по заема и лизинга - през И-пей. Голямо удобство. По-рядко пазаруваме с тях, щото не навсякъде ги четат, ама не е проблем - теглим от банкомат, ако се наложи.
Така, че ДА - кредитните карти имат почва у нас.

# 5
  • Мнения: 1 937
Още един доволен клиент от Райфайзен.
РайКАРТ-тата им обаче, е национална кредитна карта, както и Транскарт!
Така че не може да се използват за това, за което иска авторката на темата.
По-рядко пазаруваме с тях, щото не навсякъде ги четат...
Рай се чете навсякъде, където има знак на Борика!
Аз имам Маестро на ЦКБ - също съм доволна.

П.С. Статията, която е дала ЕлиТ е много полезна.

# 6
Аз съм авторката на темата  Laughing
Аз също основно използвам еПей - голямо удобство е.
Имам и дебитна карта на ЦКБ - много съм доволна. А местните кредитни карти изобщо не съм ги обмисляла - лично за мен те дават много по-малко устуги, а издаването им е облеменено със също толкова, че понякога и с повече документи, отколкото международните кредитни карти.

# 7
  • Мнения: 1 937
Щом имаш дебитна на ЦКБ, проучи условията и за кредитна в същата банка!
Тяхна национална кредитна е Маркет. Подобна е на Рай. И такава имам.
Абе, живот на кредит. Какво по-хубаво Wink

# 8
  • Мнения: 22
А знаете ли нещо за кредитните карти на Пиреус. Те нали се обединиха с Евробанк?

# 9
Аз лично имам четири карти - Euroline, MasterCard - ОББ, VISA - ПИБ и VISA - Allianz Simple Smile

Всяка една от тях си има своите плюсове и минути, но ако трябва да избера една определено би била тази на Алианц, най-малкото заради обслужването.. Допълнително получавам по email месечното си извлечение и sms при всяка транзакция т.е. бих хванал ако някой злоупотреби с картата ми на момента. ползвал съм я по интернет и в чужбина - не съм срещал проблеми до сега.

иначе определено най-много инфо можете да видите на www.moitepari.bg в частта за кредитни карти. Много внимание отделете на таксите и минималното месечно плащане и задължително картата ви да е револвираща. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 546
имаме виза и сме доволни. не сме доволни от банката - пиреос. иначе се оказа, че картата е много удобно нещо  Grinning

# 11
  • Varna
  • Мнения: 503
Аз имам на ОББ/ издадоха ни я от Обб в Практикер във връзка с някаква тяхна промоция беше/  и досега са коректни няма никакви допълнителни такси и т. н. и транскарт  имам.
Но преди време бях чела чела книга на някакъв американец - та ми е останало в глават следното- Получиш ли кредитна карта в пощенската си кутия -срежи я на две и я изхвърли в кошчето.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 381
Аз лично имам четири карти - Euroline, MasterCard - ОББ, VISA - ПИБ и VISA - Allianz Simple Smile

Всяка една от тях си има своите плюсове и минути, но ако трябва да избера една определено би била тази на Алианц, най-малкото заради обслужването.. Допълнително получавам по email месечното си извлечение и sms при всяка транзакция т.е. бих хванал ако някой злоупотреби с картата ми на момента. ползвал съм я по интернет и в чужбина - не съм срещал проблеми до сега.

И Първа инвест. банка пращат всеки месец извлечения по пощата.  По желание на клиента го уведомяват със смс за всички тегления и плащания, но тази услуга се плаща.

# 13
  • Мнения: 534
Аз издавам кредитни карти ама за пазаруване,удобни са и помагат когато нямаш пари    Peace

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Мъжът ми има Виза от ПИБ и сме доволни - купували сме си по интернет някои неща, купихме си дом. уреди с нея и т.н. Много е удобно. Обаче наистина подтиква към разхищение, добре, че успяваме засега да се въздържаме.  Laughing
Аз имам Виза Електрон от ДСК, но още не съм я ползвала, така че нямам впечатления още.

Общи условия

Активация на акаунт