Бясна съм и нищо не мога да направя

  • 3 593
  • 49
  •   1
Отговори
  • UK
  • Мнения: 3 959
Направо не знам какво да напиша... Просто не знам с какви думид а ги нарека тея хора и изобщо... Ебахти...

Не използвайте БулПост каквото и да става. Просто и последната възможност да са, не ги използвайте... Майка ми ми прати вчера няколко неща по тях и днес след известни перипетии най после си ги получих. Майка ми ми беше изпратила малко лекарства и МП4 плейъра, който си бях забраавила във Варна. С уговорката, че за да не дава допълнително пари за запис, за да ми изпрати 30 лева до края на месеца, ще ми ги изпрати с тези неща. Сложила е парите в кутийката с лекарства, между лекарствата, опаковала е цялата кутия с всички неща в хартия и я е залепила. Пред нея са сложили кутията, както си е била опакована, в онези торбички, дето не могат да се отварят, и уж така е трябвало да дойде при мен. Да, ама не. При мен дойде доста поизмачканата кутия с лекарства и МП4 плейър, но без пари. Взели са ми жалките 30 лева гадните педерасти, 30 лева!!! Кутията беше разопакована, незалепена, в нова торбичка от тея техните.

Знам че нищо не мога да направя, нямам как да докажа че е имало пари вътре, и знам че по принцип не трябва да се пращат пари в такива пратки. Това са 30 лева, гадни педали, 30 лева с които трябваше да изкарам до края на месеца... Много съм бясна, реве ми се, а майка ми е още по бясна... Не ми е за 30те лева, а че нищичко не мога да направя...

Ей сега преди малко ми се обади някаква от фирмата и ме попита дали номерата на плика и на листа с данните е еднакъв. Еднакъв е, но аз как да съм сигурна, че това е единствения плик с тоя номер??? И така де, не било проблема в София, във Варна бил. И в Ню Йорк да е, какво ме интересува, като на мен парите мис а взети?

И понеже не мога да си ги върна, няма начин, просто реших да споделя, за да ми олекне, и все пак ако някой от вас реши да ползва тази фирма, да има едно наум. Аз лично повече няма да я ползвам.

# 1
  • Мнения: 5 622
Те и на това разчитат..че няма как да докажеш, че е имало пари вътре. ЗАщото по принцип не може така да се изпращат....  Confused

# 2
  • Мнения: 5 622
Аз от куриерите, съм довола най-много от Сити експрес и Еконт експрес

# 3
  • Мнения: 6 992
Мърморанке, може би ще ми се ядосаш, защото още си афектирана...Но все пак защо не си извадиш дебитна карта? Безплатни са, поне в повечето банки. Не искат пари, когато ти захранват сметката, а и повечето банкомати вече нямат такса за теглене. Много по-удобно е. И би си спестила подобни изцепки на некоректни служби друг  път. Hug Не ми се сърди още веднъж...

# 4
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
ползвам Сити експрес, никакви проблеми. за Спиди също чувам добри неща. просто ги заеби от тук нататък, има достатъчно фирми!!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 444
Лошото е, че навсякъде са такива. Преди години един познат работеше на каргото на аерогарата.Хвалеше се как отварят багажа на хората, пратките, колетите, всичко и си взимат каквото им хареса.С такава гордост разказваше, че най-доходно излизали багажите на чужденците, които или прекачват, или са за кратко, по работа или пък пратките.Дори и да се оплачат хората, докато се помотат от наша страна да им обърнат внимание и дошло време да си ходят.М/у другото крадяха много ценни неща, които продаваха и деляха парите, часовници, фирмени дрехи, бижута, парфюми, техника и др.По едно време бяха сложили камери, но и на тази предохранителна мярка бяха намерили цаката, не помня вече как, но го бяха измислили. smile3514
Много долна история, та и в тези куриерски служби сигурно им е практика.Особено за пари, не е позволено, но много хора го правят, както и майка ти.Смятат, че със запечатването на пакета са си подсигурили безопасният транспорт, но ето че бай Ганьо е изобретателен в мизериите си.
Жалко, че си разчитала на тези средства и са те оставили без тях.Знам какво е да си във финансово затруднение и да разчиташ на дадена сума.Колкото и малка да е, за теб е ценна, вижда ти се като милиони, щом си опрял до нея.Съжалявам много, че са те окрали така.Не хаби нерви, защото файда никаква.Гадно е, но си щади нервната система, такива дребни душици е имало и ще има за огромно съжаление. smile3525

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 788
По принцип куриера пита какво точно има в пратката. Щом е имало лекарства, може да са се усъмнили, че майка ти праща дрога.  Laughing А това за парите - не знам как да го коментирам.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
Такива мини камерки - рентгенчета има, че ти "преслушват" пакетчето веднага и при наличие на банкнота - веднага се отваря. Naughty
А що се отнася до Аерогарата .... Не дай си, Боже, да сте оставили някоя банкнота в багажа си или да носите цигари ....  ooooh!   Няма ги поне половината ....  Sick
А да не говоря за по-хубава козметика и парфюми, които сте имали неблагоразумието да носите в багажа си и да не е с вас! Направо ги отписвайте!  Tired
А и с  някоя красива маркова дрешка може да се простите ....  Sick Sick
И това се случва не само на нашата аерогара, а на почти всяка!  #2gunfire

# 8
  • Мнения: 6 892
Лошото е, че навсякъде са такива. Преди години един познат работеше на каргото на аерогарата.Хвалеше се как отварят багажа на хората, пратките, колетите, всичко и си взимат каквото им хареса.С такава гордост разказваше, че най-доходно излизали багажите на чужденците, които или прекачват, или са за кратко, по работа или пък пратките.Дори и да се оплачат хората, докато се помотат от наша страна да им обърнат внимание и дошло време да си ходят.М/у другото крадяха много ценни неща, които продаваха и деляха парите, часовници, фирмени дрехи, бижута, парфюми, техника и др.По едно време бяха сложили камери, но и на тази предохранителна мярка бяха намерили цаката, не помня вече как, но го бяха измислили.
В тази връзка на нас веднъж ни бяха пребъркали багажа. Но беше преди 6-7 години в Тунис и май ставаше въпрос за сак, който не беше заключен. Когато стигнахме в София го отворихме да търсим нещо и се оказа, че някой служител на летището се е почерпил с баклава ooooh! Около половината кутия беше ометена, но нищо друго не липсваше. Всъщност вече се съмнявам да правят така, защото почти всички си заключват куфарите, а ако не това поне ги опаковат.

Съжалявам за парите, тъпо е наистина. Недейте повече да рискувате по този начин да ги пращате.

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ами, леко си се отървала. Грехът са си го написали тези, които са взели парите, но и ти, и майка ти сте големи хора и знаете, че така пари не се пращат.
Сигурна съм, че ще дадеш вероятно много удачно обяснение защо така ти ги е пратила, но фактът ще си остане факт.
Един познат така изгоря с 3000 лв преди три години, къде му е акъла  ooooh! ooooh!

# 10
  • UK
  • Мнения: 3 959
Интересното е, че са взели само парите. МП4ката със сигурност струва повече от 30 лева.

# 11
  • Мнения: 2 550
Интересното е, че са взели само парите. МП4ката със сигурност струва повече от 30 лева.

Да, но я има отбелязана на фактурата или там каквото се издаваше при пращане на пратнки  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 520
Аз никога не съм имала проблем с Бул Пост.
Ама и вие сте си виновни, защото за да прати записа, щяха да й вземат стотинки,най-много лев, а така нали си знаете, че е опасно и я стигнат, я не.
Кофти, че няма как да докажеш. Ама някой беше казал - те и на това разчитат.
Съжалявам за случката.

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 12:03 от SmaRt

# 13
  • Мнения: 3 423
Аз до България пращам само открити картички.
След сватбата пратих няколко сватбени снимки
в плик, благодарение на фенската любов обаче,
никоя снимка не достигна до получателя. Сега
пак пращам само открити картички.

# 14
Аз съм доволна от Спиди и Еконт, последните обаче понякога ме карат да слизам до улицата, защото нямали къде да паркират. Иначе предполагам, че българския куриер, хамалин и т.н. няма да пропусне да свие нещо неописано.

Общи условия

Активация на акаунт