Отглеждане на децата по "старата школа" или "новите методи" ?

  • 2 434
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте мами!
Сутринта пуснах една темичка и отговорите там ме провокираха да пусна тази тема, в която да споделим мнения и опит по доста въпроси, касаещи отглеждането на децата ни и всъщност доколко разчитаме на опита на майките и бабите ни и ги гледаме по старата школа \ мазане с мас, солене на водата, неизлизане до 40-ия ден, неизползване на помпи, да не се дохранва с АМ, дори и да не ти стига кърмата и т.н.\ или разчитаме изцяло на новостите и сме в крак с времето \ мажем само с бебешка козметика, раждаме секцио пожелание, за коликите си даваме капки и цедим кърма и даваме с шише и т.н.\
За протокола аз ще кажа - раждах секцио пожелание, въпреки ужаса на майка ми и свекърва ми - и двамата с мъжа ми решихме, че така е по-добре за бебето; не мажа с мас и съм категорично против - използвам си козметиката на Бюбхен; използавм помпа и дохранвам с АМ  и не съм съгласна, че всяка майка има достатъчно кърма, но на много не им се кърми и затова се цедят; за коликите давам капки и варя копър и анасон, за да угодя на бабите, но само защото видях, че чайовете за колики имат къщия състав, т.е. е все едно и бих предпочела готовия чай, но пък все за нещо трябва да се съглася с тях, а за излизането - ако е хубаво времето - от първи ден навън.
Очаквам мненията ви  Hug

# 1
  • Мнения: 9 894
......разчитаме изцяло на новостите и сме в крак с времето \ мажем само с бебешка козметика, раждаме секцио пожелание, за коликите си даваме капки и цедим кърма и даваме с шише и т.н.\
Очаквам мненията ви  Hug

има и по-нови методи  Mr. Green завръщане към старото , без памперси, нормално раждане с присъствие на бащата, привързано родителство, т.е. пак опитът на майките и бабите, но без маста и преведен от английски Simple Smile
това обаче всяка майка решава сама. Номерът е не да следваш някакви тенденции, а да се стремиш да усещаш бебето си и себе си.

# 2
  • Мнения: 1 273
Номерът е не да следваш някакви тенденции, а да се стремиш да усещаш бебето си и себе си.

Много съм съгласна с теб! Както писах и в една друга статия --колкото деца толкова и мнения по отглеждането им!
Аз лично съм против при някои от старите методи, но има и неща от тях които правя. Абсолютно по същия начин подхождам и към т.нар. нова школа-- което считам за добре--правя, което считам за грешно--не правя Naughty

# 3
  • Мнения: 1 896
И аз съм като тити - всичко най-старо и натурално, без маста.
Кърмене на корем и нищо друго до 6-месечна възраст, спане заедно с бебето, носене в слинг и на ръце. Помпа използвах в началото когато ми се налагаше, след това не. АМ - тц. Ако кърмата не стига, се увеличава с повече кърмене.
Също без проходилка, само въргаляне по пода от най-ранна възраст, ходене бос навън през лятото или възможно най-меки обувки (не така наречените "ортопедични").
И най-важното, вслушване в детето, в собствения ми инстинкт и в актуална информация по всички въпроси (за пример - даването на АМ при недостиг на кърма не е резултат от актуална информация).

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
Всичко ново е добре забравено старо. А секциото по  интервал желание не е "на мода" по света.  Колкото до кърменето - то е мнооого по-лесно от изцеждането.  Неизлизането до 40 ден е глупост според мен. Мазането с мас, превалена в мляко е имало смисъл навремето.

# 5
  • Мнения: 9 894
И аз съм като тити - всичко най-старо и натурално, без маста.

а, не, аз само казах, че тези неща се завръщат, иначе съм горда оперирана от бебе, детето ми е спало предимно в креватчето си и носи памперси.
Мазала съм със зехтин - не обичам детска козметика - противник съм на проходилките, но съм давала АМ, кърмила съм и съм цедила - пълна програма.
Т.е. всичко съм правила, както ми е било удобно и бебето не е ревало.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 424
има някои стари методи, които са добри. други са тъпи.
както си преценя - родих със секцио по желание, мажа със зехтин, разхождаме се, когато е хубаво времето, ядем на корем и т.н.

# 7
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880

Много съм съгласна с теб! Както писах и в една друга статия --колкото деца толкова и мнения по отглеждането им!
Аз лично съм против при някои от старите методи, но има и неща от тях които правя. Абсолютно по същия начин подхождам и към т.нар. нова школа-- което считам за добре--правя, което считам за грешно--не правя Naughty

Това сякаш аз съм го писала. А и не мога да приема, че кърменето е демоде или дохранването с АМ модно. Аз също дохранвах в началото, но с повечко кърмене успях да махна АМ-то и вече се кърмим успешно 3 месеца.
Изобщо не съм съгласна, че има модерни или демоде начини на отглеждане на деца.
Просто всеки отглежда детето си както сметне за правилно и най-вече според възможностите си, ако нямаш парички за чайчето на Хип от копър, ще вариш семена от копър, което е на практика същото. Множеството майки ползват памперси, но има майки, които все още повиват. Едни мажат с модерна козметика, други ползват мас. Едни раждат секцио пожелание, други търсят начин да родят детето си в домашна обстановка без грам обезболяващи.
Аз лично родих нормално дъщеричката си,  давала съм чайчета на Хип, ползвам само и единствено козметика на Мустела, против съм проходилките, но май ще ми се наложи да ползвам такава.
Но все пак си мисля, че най-важното е бебчетата да са ни живи и здрави.

# 8
  • Мнения: 24 467
Аз не деля мненията на "стари" и "нови", тъй като нямам подходящ класификатор. Някои неща, които още майка ми е ползвала, а за моето първо дете са били тема ТАБУ сега, за второто ми се прокрадват отново. Аз, лично, си чета книжки по интересуващите ме въпроси, говоря и често ползвам мнението на специалисти, предимно педагози и лекари, а имам право да правя и лични грешки, както всяка от нас, нали?
Имам си изградени становищя по някои въпроси, като от някои отстъпвам, по други в момента се преориентирам, по трети съм готова да защитавам теориите си и сега. То в науката няма заковани становища, та при майките ли ще има?

# 9
  • Мнения: 6 461
Аз си решавам как да си гледам детето .
Съгласна съм с някои неща от старите методи ,които всъщност  правя.
Но по принцип се придържам към новите методи.
Все пак предпочитам да живея във реално време от колкото да се връщаме в годините на нашите майки и баби.

# 10
  • Мнения: 8 505
Отглеждам дъщеря си според собствените си убеждения кое е правилно и кое-не.

# 11
  • Мнения: 1 004
На кой както му е удобно. Аз бабини девитини от рода на солене на водата, слагане на орехова шума и тем подобни не съм прилагала. Изглежда ми глупаво. Но за захранването специално си карах по старата схема, кърмих си на поискване, родих си нормално без упойка, защото така исках.
Гледала съм си детето, така както съм сметнала че ми е най-удобно и най-правилно. Мнения всякакви, изказвания също.

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Отглеждам дъщеря си според собствените си убеждения кое е правилно и кое-не.

На същото мнение съм! Peace

# 13
  • Мнения: 262
Аз също не смятам, че методите могат да се делят на стари и нови. Родих естествено, без упойка. Но не смятам , че съм демоде като не съм със секцио. Кърмих и дохранвах. И ползвах всичко, което ми е от полза и сметна, че е добре за моето бебе.
Не могат да се сравняват естественото раждане, кърменето, от една страна, и осоляването на бебето, от друга. Все пак говорим за съвсем различни неща.

# 14
  • Мнения: 375
Според мен намесвате суеверия и методи. Нов метод- недаване на вода, стар- вода със захар. А не суеверия и педиатрични школи.
Коя е старат школа и кои са новите методи? Секциото не е метод то е възможност.

Общи условия

Активация на акаунт