Децата ви слагат ли си пръстите в устата?

  • 1 643
  • 21
  •   1
Отговори

Анкета

Децата ви слагат ли си пръстите в устата?

Опции:

  • Мнения: 705
Моят син много често си слага ръцете в устата. Не мога да го отуча. Пускам темата най-вече, за да ви напомня колко е опасно това. 10 дена бяхме в инфекциозна болница с дизинтерия.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето не си ги слага.Не е ползвал и биберон залъгалка.

# 2
  • Мнения: 999
Мими ги слага и мисля че е защото ни остават последните 4 зъбчета, като избият ще видим дали съм права.

# 3
  • София
  • Мнения: 903
Досега не се е случвало. Дано така да си останат нещата.

# 4
  • Мнения: 8 505
Гласувах с не,защото се случва изключително рядко.

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Слагаше си ги като малък, но аз му махах ръката и казвах "нееее" ...вече не го прави

# 6
  • Мнения: 1 069
 Не си слагат ръцете, но доскоро лапаха каквото им попадне като бебета. Повторила съм, че ще се разболеят, сигурно милиарди пъти!

# 7
  • Мнения: 1 341
това ни е страхотен проблем. Тя не ги смуче, а просто ги държи в устата... ей така за разкож
Дайте съвет как да преодолееме това чудо

# 8
  • Мнения: 2 534
това ни е страхотен проблем. Тя не ги смуче, а просто ги държи в устата...
И при Поли е така , но само , когато се разстрои , някак си се утешава сама с тоя бебешки навик .
Добре че поне не е често , а основно когато плаче или нещо я боли

# 9
  • Мнения: 46 436
Като по-малка да, сама се отучи.

# 10
  • Мнения: 175
Слага ги когато се притеснява или страмува иначе си хапе показалчето кога се радва,когато иска да удари,или да гушне някой,т.е. в някакво емоционално състояние.
   Но по големият проблем при нас е че си смуче палчето,от време на време досадният му навик още от бебе.Ту спира да го смуче ,ту пак започва голям ужас е,постоянно го дебнем да му мажем пръсчетата.

# 11
  • Мнения: 1 640
   До 1,5 г.често се опитваше да близне играчка,нов непознат предмет или пръстите си.ЕДВАМ Я ОТУЧИХ ooooh!,но мисля ,че успях.
   Рецептата ми:ПОСТОЯННО И НЕИЗМЕННО напомняне да не ближе,често съм и извиквала,когато я забележа,а понякога съм и пляскала през ръцете.И многократни обяснения,натяквания,подсещания.
   Резултати:Сама прави забележки на другите деца,когато ги види,че лапат мръсни предмети!
   За съжаление,срещам много майки,които тотално пренебрегват хигиената на ръцете и дават на детето си -току-що излязло от пясъчника-да яде бисквити или солети с мръсните ръце!А някои от тези майки се опитват и в  устата на моето да напъхат храна пак с мръсни ръце.Спирам ги и казвам,че съм учила детето си да се измие преди хранене,и да не взема храна от човек с неизмити ръце.Една майка ми каза следното:
  "Е,защо,бе?! Нали им слагат ваксини на децата.Те ги предпазват от болести." Shocked
  ОНЕМЯХ пред невежеството на тази не толкова млада жена и майка.Нейното дете спокойно си ядеше с черните/буквално/от мръсотия ръце,защото е ВАКСИНИРАНО явно за всички болести.Заради такива моето дете се чувства раздвоено между взискателната си майка и небрежната леличка,която му предлага нещо си.Стои детето и гледа ту нея,ту мен-дали да вземе или не.
   Благодаря ти ,че си пуснала тази тема.Така ще се обърне внимание на рисковете.
   Дано детето бързо оздравее и дано се откаже от този си навик.

# 12
  • Мнения: 5 393
Слага ги понякога, напоследък по-често.Не се притеснявам особено.Е, ако е пипал нещо много мръсно навън, го спирам и му избърсвам ръцете с мокра кърпичка.Но кой знае колко пъти не съм го видяла... Crazy Crazy Crazy

# 13
  • Мнения: 5 539
Слага ги. А е вече на 3 години. Притеснявам се и не знам на какво се дължи. Ама направо цялат ръка си пъха в устата, ви казвам  Sad

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1-ва опция и за двамцата ми.
Ако можеха, биха си лапнали и тези на краката. Ужас, не мога да ги отуча.

Общи условия

Активация на акаунт