Дайте идея

  • 421
  • 5
  •   1
Отговори
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Малкото вече е почти на годинка и се чудя с какво да му разнообразя закуската. Сега редуваме елда, просо, овесени ядки, царевичен грис, все с масло и сирене. Какво още мога да вкарам в менюто newsm78 Гледам във Фантастико продават ръжени ядки, пшеничени ядки, пшеничен зародиш, смятате ли че мога да ги давам вече? и трябва ли?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 056
Аз давам още:
Обикновени бисквити(може и "Закуска", те са по-сладки), размекнати на каша с мляко или вода и смесени с намачкан банан, настъргана ябълка, абе плодове разни. Мър много обича.
Друго, което не си писала е попара(но тя също е с масло и сирене) и не ви разнообразява.
Много обичаме за закуска също 1 твърдосварен жълтък, разреден до каша с мляко или вода и прибавено малко сиренце, а може и варен морков, лук, картофче (аз имам сварени, пасирани и замразени във фризера на кубчета и само добавям размразено кубче)
Някои дават кус-кус, но Мъри няма още зъби и го плюе.
По-рядко давам нишесте с размекната бисквита вътре, щото понякога има за десерт от кухнята, че да не се повтарят в един ден.
+ каша понякога, грис, елдата я недолюбваме Sick, овесени ядки овкусени със соко от някакъв плод или направо с настърган/намачкан плод...
Ако се сетя за нещо друго после, ще пиша!

# 2
  • Мнения: 335
Ние сме на 1г. и 2 месеца и аз от скоро се чудя с какво да разнообразя закуската и твоят постинг много ми помогна  Peace  Hug Не съм давала нищо от това което ядете вие  Rolling Eyes и  така ми даде идея какво ново да въведа в менюто и  Wink
Аз давам попара,грис с намачкан банан,кус-кус,юфка и от скоро сандвич с кашкавал(препекан на скаричката)  Laughing

# 3
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Мен основно ме интересува мога ли да давам ръжени и пшеничени ядки и пшеничен зародиш?

# 4
  • Мнения: 1 559
Да, можеш да даваш ръжени и пшеничени ядки, а също и пшеничен зародиш. Аз давам смес от  ръжени, пшеничени, овесени и ечемичени ядки (има ги във Фантастико). Освен със сирене и масло, върви и с плодове(ябълки, круши, банани, сини сливи,череши...).

# 5
  • София
  • Мнения: 2 493
kalaza, да може. Аз от пшеничения зародиш й добавям по една с.л. във всяка закуска. Напоследък иска само и единствено попара и отказва друго, но съм се примирила. Поне няма против зародиша вътре...

Общи условия

Активация на акаунт