Въпрос към майките раждали секцио в АГ-Варна

  • 2 303
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 527
Имам нужда от съвет,моля мамите раждали секцио в АГ-Варна да споделят каква упойка са предпочели.При мен има още доста време,но искам да се ориентирам,някои ми казват пълна,защото са абсолютно против спиналната,други я предпочитат.Но това са мнения на мами раждали на различни места,а аз мисля да раждам в АГ,при д-р Танев(ще се консултирам и с него,ама искам да видя мамите какво казват).Ще ви бъда много благодарна,ако споделите вашият опит  bouquet

# 1
  • Мнения: 220
Ами, не знам какво да те посъветвам, аз родих в АГ Варна със спинална упойка, защото нямах търпение да зърна бебчо. Първо, че пак бях като в несвяст, второ че страшно ми се повръщаше от тази упойка и трето, че накрая пак се наложи да ме приспят с пълната. Бебчето го зърнах за секунда, като през мъгла. Моето лично мнение е, че не си струва, но нека се изкажат и други момичета.

# 2
  • Мнения: 527
Еви,а защо после ти сложиха и пълна упойка? Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 108
Раждах секцио в АГ-Варна.Д-р Петкова ме оперира в екип с д-р Цветков /разбира се/.Сложиха ми пълна упойка без да ме питат.Точно преди да заспя чух,как анестезиоложката съжали,че не са ми сложили епидурална.Само,че трябва да уточня,че влязох в болницата да раждам по спешност в 33г.с. и секциото ми беше неизбежно.Иначе се събудих в реанимация със всички последици от това,че съм била упоена.Имам предвид,че треперех от студ в началото и ме дереше гърлото 2-3 дена от интубацията.Това е.Не знам дали съм ти помогнала да избереш.
Успешно раждане  bouquet

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 127
И двете раждания ми бяха в АГ. Първия път раждах с пълна упойка, а внтория със спинална. Много исках спинална упойка и може би през цялата бременост събирах смелост за нея. Като отидах да раждам говорих с анестизиоложката и тя ми обясни, че спиналната е най-добрата анестизия, въпреки, че минути преди секциото една тактична акушерка ми се скара, как съм щяла дя давам да ми бъркат из гръбнака. Анестизиоложката ми обясни, че на мястото където се поставя упойката няма гръбначно вещество и няма нищо опасно. Най-много да не те хване, но тогава винаги може да ти сложат пълна. Не съм имала никакви странични ефекти след нея и много по-бързо се възстанових за разлика от пълната.
Ако секциото ти е планово и искаш спинална упойка трябва предварително да се разбереш с д-р Танев, защото на мен той ми обясни, че не всеки анестизиолог я поставя и трябва да се види кой е на смяна!
Успех!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 567
Здравей, аз раждах секцио в АГ-то точно при д-р Танев.
Аз много исках локална, за да видя веднага бебето. Точно тогава обаче нямаше подходящ анестезиолог за спинална и затова бях с пълна упойка.
Така че говори с него, той най-добре ще те посъветва.
Лично аз съм изключително доволна от д-р Танев като лекар и човек. От пълната упойка нямах никакви оплаквания и проблеми. Възстановяването ми беше бързо и леко.
Самото АГ обаче...нямам думи.
Леко раждане.

# 6
  • Мнения: 527
Мерси за отговорите,поуспокоихте ме,като се изказахте положително за спиналната,защото ме бяха понаплашили  bouquet

# 7
  • Мнения: 527
Моля,ако има и други раждали със секцио в АГ Варна да споделят Simple Smile

# 8
Здравей,раждах юли месец при д-р Танев с пълна упойка.И въпреки че той ми предложи спинална анестезия и ме увери че анестезиоложката е много добра ,аз отново предпо4етох пълна, тъй като съм си много страхлива.

# 9
  • Мнения: 950
На мен ми сложиха пълна. Не са ме питали каква предпочитам, но при мен се наложи спешно секцио и нямаше време да обсъждаме тези неща.

# 10
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Аз раждах с пълна, при др Мичев, той така ми препоръча, доволна съм

# 11
  • Мнения: 59
Здравей,аз родих секцио с пълна упойка при доктор Мичев и също съм доволна.Така реших, защото имам операция с местна упойка  при която естествено болка нямаше,но самото усещане ми беше адски неприятно,и си спомням че ме избиваше студена пот от нерви.А да ти се повръща може и при пълна упойка.Детенцето също ми го дадоха да го видя веднага след като ме преместиха в интензивното.Каквото и да решиш ти пожелавам всичко да мине леко,и здраво и красиво бебче.

# 12
  • Мнения: 327
От страх и липса на уговорен анестезиолог за спинална-пълна Hug.

# 13
  • Мнения: 131
Здравей! Аз раждах преди година в АГ при д-р Атанасов. Той ми даде право на избор - избрах спинална. За миг не съжалявам. Видях си бебето веднага, целунах го  Laughing
За жалост се наложи да ми сложат накрая малко диазепам и да ме поомаят. Това обаче се наложи поради непредвидено обстоятелство - удължи се зашиването, защото имах варикози по коремната стена и трябваше много да са прецизни, за да не направя после вътрешен кръвоизлив.

Нямах после никакви странични ефекти (нито главоболие, нито повръщане, нито виене на свят).

За теб е най-добре да се посъветваш с д-р Танев. Ако има на разположение добър анестезиолог - нямаш никакъв проблем! Но наистина е от огромно значение анестезията да бъде направена с хубав препарат и от вещ специалист.

От сърце ти желая прекрасно раждане и здрава рожба!   bouquet

# 14
  • Мнения: 689
Родих в АГ при д-р Г.Георгиев - невероятен лекар и човек. Изключително много съм доволна. Имах правото да избирам - спинална или пълна упойка. Избрах, разбира се пълна и отново бих предпочела нея. Излязох бързо и лесно от упойката, не съм усетила да ми дере на гърлото от тръбата - явно е индивидуално.
Иначе за самото АГ - и аз нямам думи, но специално за доктора, искрено го препоръчвам на всички - следващият път отново ще се обърна към него.

Леко и безпроблемно раждане ти желая!

Общи условия

Активация на акаунт