Във връзка с темата за мобилните оператори

  • 675
  • 10
  •   1
Отговори
Много се притесних от темата  свързана с предавателите на мобилните оператори.Ние и други комшии не сме подписвали ,но на нашия блок има.Не трябва ли всички да са подписали и може ли да се развали договора при положение,че не сме подписвали и не сме съгласни.Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 388
трябва да видиш договора, ако има такъв. Говорете с домоуправителя.

# 2
  • Мнения: 46 488
Имам смътни спомени, че трябва задължително да са се подписали тези от последния етаж, а за останалите беше %, какъв, не помня  newsm78 но не беше 100.

# 3
  • Мнения: 135
Мисля,че само едно семейство на последния етаж, ако не се подпише нямат право да ги сложат
А аз съм бясна на моя мъж че се е подписал без аз да знам и ни ги сложиха на покрива.
А относно развалянето на договорите и мен ме интересува, защото искам да ги махнат,но трябва да си взема поне 4-5 дни отпуска за да ходя да се разправям.

# 4
  • Мнения: 46 488
elia1, защо искаш да ги махат  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 410
 За нашия блок имаше оферта. Трябваше да се събере някакъв %. Предлагаха ни 300лв на месец. Но нашите комшии не се подписаха. Сега не получаваме паричките, но за сметка на това си получаваме облъчването (сложиха си антенката на съседната кооперация).
 Мисълта ми е, че няма смисъл да разваляте договора. Ще платите неустойка сигурно, а облъчването ще си го получите при всичко положения!

# 6
  • Мнения: 603
Имам познат който работи в Мобилен оператор и от него знам, че облъчването е по - голямо за тези които са срещу антените (примерно блока срещу който са антените), а не за тези, които живеят в същия блок. Мисля, че има логика в това, но дали наистина е така? newsm78

# 7
  • Мнения: 46 488
Имам познат който работи в Мобилен оператор и от него знам, че облъчването е по - голямо за тези които са срещу антените (примерно блока срещу който са антените), а не за тези, които живеят в същия блок. Мисля, че има логика в това, но дали наистина е така? newsm78

Нямам никаква представа какво точно е завършил твоя познат, но с мои думи...

Говорим за УКВ вълни.
Дължината на вълната е съизмерима с размера на прозорци и врати, това е мястото от където влизат.
Панелът е бетонна конструкция, вариантът да минат от там, ако имат на разположение нещо друго отсреща е равен на 0  Grinning

Справка: "РВЛР" доц. Алтимирски- ТУ София

# 8
  • Мнения: 25 568
Не съм специалист по всичко  Wink, но ми се струва, че в случая не УКВ са проблем, а електромагнитното излъчване.  Thinking
Точно то е канцерогенно, доколкото знам.

# 9
  • Мнения: 46 488
Как`Сийка, честно казано само цитирам мъжа ми, това е по неговата специалност, аз си нямам идея за какво става дума Laughing

Като се прибере, ако го навия ще обясни по-подробно  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 16
... в случая не УКВ са проблем, а електромагнитното излъчване.  Thinking
Точно то е канцерогенно, доколкото знам.

Здравей,
аз съм мъжa на Никол, електромагнитните вълни се различават по своята дължина на вълната или честота/ двете са обратно пропорционални/, като с най-ниска честота или най голяма дължина са дългите вълни, а в другия край на спектъра се намират микро вълните и съответно радиационите лъчи/вълни/- рентгенови, алфа, бета и гама.
УКВ /тези с които работят мобилните оператори/ се намират по средата на спектъра/ ултра къси вълни/характеризират се със своя начин на разпространение-тяхната дължина на вълната е съизмерима с околните предмети от порядъка на няколко метра, затова те проникват в една сграда основно през прозорци и врати/ затова е затруднена мобилната връзка в някой заведения които са под земята/ Другото е, че панелните сгради и част от тухлените са изградени от стоманобетонна конструкция / метална мрежа от арматура/ които действат като фарадеев кафез/ метална клетка, в която интензитетът е нула/ Изводът е, че излъчването от телевизорите и мониторите /CRT/ които работят с напрежение от ~21KV са източник на така нареченото меко ренгеново лъчение/радиоактивно/ доста по вредно от укв вълните на мобилните оператори  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт