Правилно ли се храним?

  • 720
  • 14
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Така въпроса ми е как ни е режима и стига ли и според вас количеството храна.
към 8:30 - 9 закуска - мляко
към 12:30 - 13 обяд - каша смесена с плодово пюре (иначе не я иска) кашата е безмлечна или зеленчуково пюре (редувам ги, но от 1-2 дена не иска да папка зеленчуци)
към 16:30 - 17 следобедна закуска - 1 бурканче плодово пюре HiPP
и в 8 - 8:30 мляко  и сън
Приемам всякакви критики и предложения за подобряването на режима ни  Mr. Green

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Това плодово пюре за следобедна закуска нещо не ми харесва. С плодово пюре не се замества хранене. Добре е да даваш и повече мляко. Само 2 млечни хранения на 5 месеца са изключително малко

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Ами освен да сменя плодовото пюре с мляко и да дам плодово между храненията  Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 676
Аetera, може да прибавиш АМ или малко захар към зеленчуковото пюре. Явно детенцето ти обича сладичко. Винаги на обяд съм давала зеленчуково или месно пюре(когато го въведох на 6м.). Другият вариант е да и предложиш готово пюре, ако съвсем откаже твоите. На Nestle са вкусни  Peace.
Мисля, че е по-добре кашата да я редуваш с плодовото за следобедна закуска.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 029
Съветът ми е да даваш кашата като следобедна закуска пак може да си я смесваш с плодово пюре и ако нямате проблем с алергии, мисля, че млякото ви е малко. Може да прибавяш разтворено АМ в зеленчуковото пюре на обяд, както и в кашата(или да я смениш с млечна каша).

# 5
  • Мнения: 27 524
Това плодово пюре за следобедна закуска нещо не ми харесва. С плодово пюре не се замества хранене. Добре е да даваш и повече мляко. Само 2 млечни хранения на 5 месеца са изключително малко

Съгласна!

# 6
  • Мнения: 887
Подкрепям,че трябва да има още едно хранене с мляко.На 5 месеца храненето при нас беше:
6.00-АМ
9.30-АМ
13.00-зеленчуково/месно пюре(редувах ги през ден)
16.30-Каша/АМ с плодово пюре(редувах през ден)
20.00-АМ
Плодово пюре слагах или в кашата или давах между някое от храненията.

# 7
  • Мнения: 1 701
Аз правех /и още правя/ така:

8,30 - АМ
10,30 - 1/2 плодово
12,30 /поне 4 часа след млякото/ - 1 зеленчуково + малко АМ /около 30 мл./
16,30 - млечна каша или плодово пюре с АМ /пак около 30 мл./
20,30 - АМ

Понякога имаме още едно или две млека, в зависимост от това кога се е събудила...  Crazy

# 8
  • Мнения: 155
Ами ние от скоро сме така:
6.00 кърма
10.00 АМ
13.30 зеленчуково пюре с 2 м.л. АМ
17.00 каша/млечна/
21.30 кърма

Като десерт след кашата давам плодово пюре или на обяд, ако не е изял достатъчно от зеленчуковото. След 2 седмци ще въведа лека-полека пуешко и ще редувам в 13.30ч. Ако кърмата ми намалее на нейно място ще давам АМ. Мисля, че на тази възраст млякото е основно за бебетата.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 457
Ами освен да сменя плодовото пюре с мляко и да дам плодово между храненията  Thinking
Така е по-добре. Наистина млякото ви е малко, а бебетата се нуждаят най-много от него  Peace

# 10
  • Мнения: 2 039
Това плодово пюре за следобедна закуска нещо не ми харесва. С плодово пюре не се замества хранене. Добре е да даваш и повече мляко. Само 2 млечни хранения на 5 месеца са изключително малко

Съгласна!
Присъединявам се  Peace
Ето например нашият режим:
1.Сутрин:210мл вода +7л.мляко
2.Обяд:зеленчуково пюре(125гр.)+1/4 жълтък през ден;120мл.вода+4л.мляко
3.Следобедна закуска:млечна плодова каша-5с.л. каша+120мл. вода
4.Към 18,30ч.:плодово пюре(125гр.)
5.Вечер:210мл.вода+7л.мляко
С тази забележка,че захраних преди месец и Валери е мноооого лаком  eat

# 11
  • Мнения: 532
На 5 месеца се хранехме само с мляко.Постепенно започнах да замествам обедното хранене със зеленчуково пюре като започнах с картоф.След като захраних с няколко зеленчука, въведох плодовете,като давах по няколко лъжички между първите две хранения , т.е. към 9:30ч.
Ето ни режима:
7:30ч - мляко
9:30ч - плодово пюре
11:00ч - мляко
14:30ч - зеленчуково пюре
18:00ч - мляко
20:30ч - мляко

# 12
  • Мнения: 966
На 5 месеца се хранехме само с мляко.Постепенно започнах да замествам обедното хранене със зеленчуково пюре като започнах с картоф.След като захраних с няколко зеленчука, въведох плодовете,като давах по няколко лъжички между първите две хранения , т.е. към 9:30ч.
Ето ни режима:
7:30ч - мляко
9:30ч - плодово пюре
11:00ч - мляко
14:30ч - зеленчуково пюре
18:00ч - мляко
20:30ч - мляко
и аз така късно захраних млякото е най-важно

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Всички зеленчукови съм и ги давала с добавено АМ.
Кашата ни е безмлечна също се папка + АМ, така, че АМ присъства във всяко едно ядене.
Днес ще пробваме малко по различен режим (ще опитам да и дам Зеленчуково).
АМ
АМ
Зеленчуково
Каша/Плодово пюре
АМ и сън Simple Smile
Така мисля, че ще е по добре.
АЗ винаги съм си мислела, че кашата е най-добре да се дава на обяд и за това така я давам  Wink

# 14
  • Мнения: 1 446
Това плодово пюре за следобедна закуска нещо не ми харесва. С плодово пюре не се замества хранене. Добре е да даваш и повече мляко. Само 2 млечни хранения на 5 месеца са изключително малко

Съгласна!
На тази възраст най малко 3 млечни хранения. Независимо дали добавяш в някоя от храните АМ.
А плодовото пюре между храненията.
АМ
АМ
Зеленчуково
Каша/
Плодово пюре
АМ и сън Simple Smile
Така е добре. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт