странични реакции след епидурална упойка?

  • 11 560
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 663
здравейте, мами. при първото ми раждане бях с епидурална упойка, а след това страшно ме болеше главата и то в продължение на месеци. лекаря ми каза че дори аналгин да пия просто нямало да има ефект-прав беше. та въпроса ми е вашите странични реакции след такава упойка и какво правихте по въпроса за отстраняването им  newsm78

# 1
  • Мнения: 3 089
аз нямах никакво главоболие - явно са ми нацелили дозата. в св. софия препоръчват да си купиш солпадеин. но може дори това да не подейства. при силни болки и супер ниско кръвно се правятвливания.

# 2
  • Мнения: 2 818
Мен ме болеше гърба и мястото, където я бяха слагали... имах две дупки, защото първия път не уцелиха. Около 2м ме болеше, после остана само едно неприятно усещане, което отшумя постепенно...
Не бих използвала отново такава упойка.  Наистина ме обезболи, но при мен направи и поразии...

# 3
  • Мнения: 475
При мен нямаше абсолютно никакви странични ефекти.Нито главоболие,нито болки в гърба...Нищо! yes

# 4
  • Мнения: 363
Нямах странични реакции и отново бих използвала същата упойка

# 5
  • Мнения: 4 451
И аз нямах никакви странични реакции и останах много доволна. Peace
Редактирам, за да добавя, че моят гинеколог ми обясни да пия много вода, за да не ми се появи главоболие от упойката. Изпих 3л. вода тогава. Grinning

# 6
  • Мнения: 1 668
При мен нямаше абсолютно никакви странични ефекти.Нито главоболие,нито болки в гърба...Нищо! yes
Много съм доволна но явно си эависи от анестеэиолога Naughty

# 7
  • Мнения: 101
И аз също бях с такава упойка и съм доволна,нямах никакви оплаквания.

# 8
  • Мнения: 603
Нямах странична реакция след епидурална, само при напъните ми причерня, че ме съживяваха.
След това чаках 6 часа някой да  ми махне абоката от гърба. Whistling

# 9
  • София
  • Мнения: 8 931
Главоболие получих след първото раждане, но тогава бях със спинална упойка. Пие се много вода, помага и солпадейн, даже на родилите секцио им го препоръчват за главоболието. Преливаха ли ти натриев хлорид преди упойката? Но месеци след това да те боли не е нормално.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 424
анестезиологът ме предупреди за евентуалното главоболие, но не ми стана нищо. стоях си кротко с катетъра в гърба 24 часа след раждането закачена за една машинка, която ми пускаше по малко обезболяващо и се чувствах отлично.
а да бъда честна, когато анестезиологът дойде преди операцията, за да ми обяснява за упойките и евентуалните странични реакции, ефектът от клизмата дойде  #Shocked, така че бях малко разсеяна и не слушах особено съсредоточено. smile3506

# 11
  • varna
  • Мнения: 1 012
от една приятелка знам че като ти биели с дебела игла епидуралната-боляло много главата-аз исках да раждам секцио и тя затова ме посъветва да искам  с тънка игла да ми е бият-за да не ме боли главата,незнам каква е връзката,но може и да има нещо вярно.

# 12
  • Мнения: 10 982
А кога се прави тест за алергия към епидуралната упойка - преди да ти я сложат или още преди раждането, в 8-9 месец.

# 13
  • Мнения: 8 505
Нямах странични реакции.При правилно поставена епидурална упойка не би трябвало да има.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 966
Аз съм с мигрена, имах главоболие 1-2 дни след упойката ( не съм сигурна дали е резултат от упойката или от мигрената) , но от Солпадеин ми минаваше веднага.

Общи условия

Активация на акаунт