Телевизор и компютър в стаята на бебето-смутена съм!

  • 3 896
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте мами, току що четох подфорума "Д-р NIVEA Baby" и отговорите на д-р Слънчева и една от темите много ме озадачи и притесни. Тя препоръчва в стаята на бебето да няма телевизор и компютър, защото облъчвали  Tired  #Crazy Ние сме на 20 дни, но от началото телевизора в стаята си работи, а тъй като работата ми е такава, че се налага да продължа да си работя от вкъщи почти всеки ден има периоди бебето да ми е в едната ръка, а с другата да работя на компютъра.
Докторката казва "работата ще почака" - добре де, ами като после остана безработна, как ще се грижа за бебето си - на социалните ли да разчитам. Не оставайте с грешно впечатление - въпреки всичко здравето на бебето ми е най-важното.
Аз си мисля, че съвета на докторката е неактуален и отпреди 20 год, но все пак кажете ми как мислите вие, че аз хем не вярвам, хем се притесних. ooooh! , а все пак тази тема ще става все по-актуална. Мисля че отдавна приключиха времената, когато мамите се радваха на 3 год. майчинство и си кърмеха по 2 год децата. И ако тогавъшната техника е облъчвала, то сега пак ли е така ?!?! Моите уважения към докторите от "старата генерация", но нека сме в час с времената, в които живеем.
Предварително ви благодаря за отговорите и мненията ви.   bouquet

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 15:25 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 260
И при нас в стаята има телевизор, който почти непрекъснато работи. Просто не и давам да се зазяпва в него, но чак пък облъчване...  Thinking Все пак детето не е залепено за телевизора. Не би трябвало облъчването от него да е чак толкова вредно, но пък знам ли  newsm78 Ще следя с интерес темата за други мнения.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не съм компетентна по въпроса, но в къщи също отглеждам детето си с два телевизора и компютър. Ползвам микровълнова фурна за храната и. Не знам до колко е вредно, но това е реалноста наистина вече сигурно са много малко къщите където няма телевизор или компютър и масово децата се отглеждат с тази техника, дано да няма последствия. Единствено не съм съгласна, че са отминали времената на майките които са в майчинство по няколко години и майките които кърмят доста дълго. Въпрос на възможности, приоритети и разбиране е всичко това според мен.

# 3
  • Мнения: 6 607
И ние сме с телевизор в стаята на бебо.
Доктор Слънчева си е отглеждала децата по време на комунизма та и е много лесно да напише "Работата ще почака"

# 4
  • Мнения: 475
И при нас е така,2 телевизора,2 компютъра...Според мен работата не може да почака.Доколкото знам,не излъчването на телевизора е вредно за бебетата,а бързо сменящите се кадри,които техните очи трудно възприемат.Така че ако бебчето не се заглежда много,много не виждам какъв е проблема.  comp03

# 5
  • Мнения: 2 005
Ние също сме с телевизор и комп в стаята.Дано да не само навредили толкова Praynig

# 6
  • Мнения: 503
споко,и ние сме така от 1 ден..телевизор,комп(който никога не се изключва)цветарник,абе чудо Wink

# 7
  • Мнения: 3 092
Само да прибавя че и аз съм от отбора на мамите с работещ компютър и телевизор в стаята. Sad
Ще следя темата с интерес.

# 8
  • Мнения: 173
.... Единствено не съм съгласна, че са отминали времената на майките които са в майчинство по няколко години и майките които кърмят доста дълго.....

Не че нямям желание да карам 3 год майчинство - какво по-хубаво от това, но как ще се издържаме и как да си запазя позициата в работата и добрите доходи?!?! Това исках да кажа, че времената са други и това дълго майчинство е  невъзможно.
Както и дългото кърмене - не съм съгласна, че е само въпрос на желание. Годините са различни - все по-често се появявт нови болести, отклонения и т.н. Ако преди 30 год бабите ни са имали кърма колкото за 5 бебета, то сега на доста мами им се налага да дохранват с АМ и едва ли са щастливи от факта, но просто няма начин.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 227
Казват, че съвременната техника е с добра защита, но дали наистина е така?!?! Съгласна съм с д-р Слънчева, но само за телевизора, защото има рентгеново излъчване (както и някои комп. монитори). А бе сложна работа. Записвам се да следя темата.

# 10
  • Мнения: 2 821
.... Единствено не съм съгласна, че са отминали времената на майките които са в майчинство по няколко години и майките които кърмят доста дълго.....

Не че нямям желание да карам 3 год майчинство - какво по-хубаво от това, но как ще се издържаме и как да си запазя позициата в работата и добрите доходи?!?! Това исках да кажа, че времената са други и това дълго майчинство е  невъзможно.
Както и дългото кърмене - не съм съгласна, че е само въпрос на желание. Годините са различни - все по-често се появявт нови болести, отклонения и т.н. Ако преди 30 год бабите ни са имали кърма колкото за 5 бебета, то сега на доста мами им се налага да дохранват с АМ и едва ли са щастливи от факта, но просто няма начин.

колко са прагматични тогава фирмите производителки на АМ...как само са успели да хванат вълната на времето..БРАВО!!! И браво на майките, които същото това време ги кара да дохранват...желязна логика Crazy Нищо лично, но не виждам грам връзка между времената на баба ми, нейната кърма, телевизорите и мониторите с флат екран и колко облъчват и тем подобни...
Много удобно оправдание!

# 11
  • Мнения: 173

колко са прагматични тогава фирмите производителки на АМ...как само са успели да хванат вълната на времето..БРАВО!!! И браво на майките, които същото това време ги кара да дохранват...желязна логика Crazy Нищо лично, но не виждам грам връзка между времената на баба ми, нейната кърма, телевизорите и мониторите с флат екран и колко облъчват и тем подобни...
Много удобно оправдание!
[/quote]

Не съм съгласна с това мнение и начина по които е изказано, както и не съм съгласна с поддържането на враждебен тон и заяждане във форумите, така ще го оставя без коментар, а само ще отбележа, че темата е за споделяне на мнение и опит,а не за заяждане.
Ясно е, че всеки има право на мнение, както и за и против - ще бъда благодарна тези мнения да бъдат изказани в подобаващ тон.
Благодаря на всички!

# 12
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Съветът на докторката си е много актуален, друг е въпросът, че няма бебе, което да няма досег с телевизори или компютри. Вярно е, че новите монитори ЛСД са щадящи очите, но все пак не е хубаво детето да гледа телевизия или компютър. Като го пиша това не приемай, че дъщеря ми не гледа компютър или телевизор  Mr. Green, та тя е фен на всички реклами и замлъква като почнат, дори се сърди, че й пречим да ги гледа. Старая се да не й давам да гледа, но това е почти неизбежно, просто защото по цял ден са включени и телевизорите и компютъра.
Нашата педиатърка също ми препоръча да не й давам да гледа телевизия, но......... рекламите преди всичко Mr. Green
Нека само да ти кажа едно, че снаха ми отглежда децата си в Америка и там е абсолютно табу да се включва телевизорът без да има какво да се гледа, не оставай с грешно впечатление, че да не се разрешава на детето да гледа телевизия е остаряла практика.
По въпроса за социалните и т.н, пак по света си наемат детегледачки и така продължават работа.
А за кърменето и дохранването няма да коментирам, аз самата дохранвах в началото, но след 3 месечно дохранване спрях АМ-то и продължихме само на кърма, е вече близо 4 месеца сме само на кърма, но това е вече тема за кърмаческия форум.
Успех в работата и отглеждането на бебчето.

# 13
  • Мнения: 4 621
Яна също е отгледана в стая с телевизор и компютър. В днешно времи всичко, от което сме обградени се смята за вредно- като се започне от мобилните телефони и се стигне до микровълновите печнки. Не мосля, че можем  да изолираме децата си от съвременните технологии или да ги предпазим от тях .

# 14
  • Мнения: 79
И аз не съм съгласна с изказването на mama_Blue, защото е прекалено крайно. И какво значи "Много удобно оправдание" Не виждам някой да се оправдава за нещо тук.
Не мога да разбера защо хората възприемат нещата наопаки - едва ли не появили са се от нищото АМ и памперсите и тогава майките решили, че е по-лесно да ходят на работа и започнали да ги използват.
За мен нещата стоят точно обратното - света се променя, става много по-динамичен и натоварен, майките имат различни нужди от тези на бабите си, за да отгледат децата си и така се появява някой "прагматик производител" /по думите на mama_Blue/ на АМ и памперси и просто улеснява живота на майките.
Това беше лирично отклонение по темата за облъчването. anelia20006, поздравления, че се опитваш да запазиш работата си, докато същевременно гледаш бебето си. Не мога да изкажа мнение по проблема ти, но предполагам, че сега ще се опиташ да разредиш контактите на детето с компютъра и съм сигурна, че пак ще успееш с всичко.   Hug

Общи условия

Активация на акаунт