Купуване на къща в строеж

  • 2 463
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 448
Здравейте на всички, моля за малко помощ и информация. Предложиха ни къща в процес на строеж. Мястото е 220 кв , проектът е за 2 етажа плюс тавански, по 100 кв на етаж. До момента е построен първият етаж (без вътрешни стени) и е на плоча за втори, маза 50 кв плюс някакво котелно помещение и гараж. Няма дограми но имало прекарани ток и вода до точки. Парцела е добър, проектът е малко нестандартен, странно ми се видя, че не е строено с тухли четворки, а с единички. Строежът изглежда занемарен. Предложили са го на съпругът ми от агенция, утре ще ходи да вземе документите и ще води познат строителен предприемач да го види. За какво трябва да внимаваме и какви документи трябва да видим. Какви "уловки" може да има, цената е 35 000 евро , става въпрос за Добрич . Всякаква информация ще ми е от полза, благодаря предварително.

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Звучи чудесно, само че това за единичните тухли не ми харесва Naughty но щом мъжа ти ще води строителен предприемач, това е добре той би трябвало да знае кое  може и кое не.  А и защо е занемарен строежа??Никой не е искал да го купи или..разпитайте в агенцията за това
За подписването на договора задължително наемете адвокат, има много уловки които не се улавят с просто око. Просто бъдете внимателни, понеже чвно не ви е спешно закупувеането на имот можете да избирате и да подберете най-доброто Hug
Успех ви желая Peace

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
По-здрава стена от тази с единични тухли няма. Ако не беше прекалено скъпо и ние щяхме да си ги направим от единички.
Според мен е важно конструктур да е приемал арматурата на плочите и колоните..., да не се окаже, че не е сложено достатъчно желязо и като вдигнете втория етаж да Ви падне на главите.
Не знам как може да се провери арматурата когато вече е излят бетона? Някой знае ли начин как може да стане това, без да се разбива разбира се ..  Grinning

# 3
  • Мнения: 455
Някой знае ли начин как може да стане това, без да се разбива разбира се ..  Grinning
Ами, .... най-лесно е да се провери по арматурата която е останала да стърчи над излятата плоча.... макар като се замисля и това не е достатъчно защото вътре, в самата колона може да има по-малко "пръчки".... - опира до доверие.
Иначе по темата - Като документи би трябвало да Ви представят титул за собственост на земята върху която е строено или поне нот. акт за учредено право на строеж, разрешение за строеж, протокол за даване на строителна линия и ниво, одобрен архитуктурен проект, сертификати за качество на арматурата и бетона /взимат се от фирмите, от които са купувани/. Тъй като нямате завършен груб строеж - няма начин да имате приемане на конструкцията. По-скоро в протокола за дадена строителна линия и ниво би трябвало да имате отразен етапа на строителство - приемане на конструкцията на първи етаж.
Иначе си мисля, че е малко скъпичка.... В смисъл, че за Добрич това са си пари... Аз съм горе-долу от Вашия край и затова .....
Нашата /понеже и ние строихме и продължаваме да строим/, на груб строеж - 210 кв.м. с прекарани ток и вода, с дограма и две външни блиндирани врати + мястото - 600 кв.м., ни излязоха до тук /с абсолютно всичко/ 30 000 евро. А е на пет километра от Пловдив.
Незная, бих ви посъветвала да изчакате или да си купите празен парцел и да започнете вие строителство.
Ако мога с нещо да помогна - заповядайте!  bouquet

# 4
  • Мнения: 811
Хм, а на мен ми направи впечатление цената. За къща в строеж, наполовина построена, ми се вижда много! Още повече в Добрич, където мисля, че имотите са с по-ниска цена. Все пак това е само груб строеж, има още толкова, че и подпокривно пространство да се строи ...
В момента с мъжа ми си търсим готова къща или парцел, за да строим. Тук в Русе за 35 000 евро ще си купиш готова измазана къща, с ток и вода, дворче ...

Общи условия

Активация на акаунт