Моля за съвет - има малко Т и кашля!

  • 1 181
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 164
За пръв път ми боледува Крис и затова ми е малко притеснено, на някой може да му се стори, че задавам смешни въпроси, но ми е за пръв път. Confused
Ще започна отначало по ред:
По принцип зъбите ги караме тежко - малко Т понякога, малко разстройство, запушен нос, сополи, много рев и безсънни нощи. От 1 месец не сме спали и 1 нощ, без изключение, докато другите месеци си имахме и нощи, в които все пак не се е будил.

В ноща четвъртък с/у петък вдигна 38.3, дадох Панадол, на сутринта 38.6, реших, че е от зъбите, но все пак го заведох при педиатъра. Малко беше хремав. Гърлото било червено и изписа Аугментин Shocked, Енгистол (хомеопатично) и Нурофен. Казах й, че не искам да бързам с антибиотика и тя каза да не му давам, но ако и на другия ден (т.е. събота) има Т да почна. Още същата вечер беше свежарче - Т започна да пада и събота нямаше никаква, но продължих да давам Нурофен на 8 часа, както предписа. Неделя и понеделник също не е вдигал и педи каза да спра с Нурофена, ако общото му състояние е добро (т.е. няма кашлица, хрема и т.н.).

Обаче ето днес го изведох - беше супер топло, други бебета даже бяха без якета, затова реших да го изкарам да вземе въздух - с яке, закопчан, не съм си правила експерименти, но ето, че ми се разкашля вечерта. Sad Адски ме е яд, даже има 37.1 Т.
Сега да почвам ли антибиотик? Какво да правя - да чакам ли, възможно ли е Т да е от зъбите, кашлицата от сополите, малко е хремав, но съвсем малко. Щом яде от шише и спи с бибата нищо не е, на фона на предишните му хреми... Кажете ми какво да предприемам? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 8 505
Misty,щом не е с висока Т,изчакай до утре и помоли педиатъра да пусне една кръвна картина.Става за няколко часа.Така ще разбереш дали има нужда от АБ.

# 2
  • Мнения: 2 082
за другото не мога да дам съвет-наблюдавай детето и ако има усложнения тогава дай аб,но нурофен се дава при нужда.т.е само ако детето има температура и то по-висока,а не задължително през 8ч

# 3
  • Мнения: 6 164
Усложнения като Т над 38о ли?
И на мен ми се ще да изчакам с АБ (аз нямам имунна с-ма, защото съм тъпкана от 2-месечно бебе), но да не взема да му навредя... Rolling Eyes

За ПКК не знам, освен да тропна с крак... Педиатъра му изписа Аугментин за едното гърло, което леко се съмнявам да е било червено, защото му го гледах през нощта като ми вдигна температура, ама може да не съм довидяла. Каза само майка ми да му вземе гърлен секрет (защото знае, че работи в Микробиологията на ВМА Tired) ама уикенда нали му нямаше нищо и в понеделник реших да не я занимавам.[/color]

# 4
  • Мнения: 3 116
Има сега един вирус, който циркулира, ще се опитам да го опиша как протича засега при нас.

Започва със зачервено гърло и лека кашлица, 2 дни температура до 38 градуса непрекъсната. После температурата започва да спада до 37.1 максимум на 3 ден, появява се хрема и влажна кашлица, гърлото започва да се подобрява. Ден 4-5 температура вече няма, гърлото продължава да се подобрява, сливиците са все още леко подути, кашлицата се променя и от влажна става по-суха, от гърлото, много честа и продължителна, хремата се обостря. Дотук сме стигнали засега. Детето не може да се храни заради проблемите с гърлото.

Малката първа се разболя, 3 дни след като я водихме да и сложат ваксина в поликлиниката. После и аз и свекървата се разболяхме и сега гледай купон Simple Smile

Как я лекувам за нейната възраст. От първия ден Мултисаностол по 2.5мл сутрин. Давам й хранителни добавки 3 по 1 ампула от ЗЕ и Колактив. Стеримар в носа. Днес включих и Мукоплант сироп за кашлица и коларгол капки за нос.

Друго не съм давала засега, дано устискаме без антибиотик и този път Praynig

# 5
  • Мнения: 1 771
Нашето Джи Пи ни предписа хомеоп. препарат еднократна доза.
Крис е с кашлица и зачервено гърло и две вечери през вечер имаше Т. Днес Т. няма и рядко покашля. Ще видим утре как е и тогава отново ще се консултираме с лекарката за продължаване евентуално на лечението.
Предишния път с две хомеопатични за два, три дни се оправим и сега ако е така ще се радвам.
А антибиотик нашата лекарка дава само в определено ситуации.

# 6
  • Мнения: 6 164
Кашлицата му в сряда се влоши - лаеща.   Rolling Eyes Ужасно звучеше и дишаше като Дарт Вейдър. Tired Водих го пак - ларингит, започнахме Аугментин (+ Леатон, Стодал и Калциев глуконат) още същия ден, днес е с разстройство вече, явно този АБ го причинява на много бебета. Но пък почти не кашля. Странно, че така и не вдигна Т.

# 7
  • Мнения: 3 116
Ние също имахме проблеми с този вирус. Майчето направи бронхиолит (бронхоспазъм), а аз възпаление на ушите Sad Тя пи 7 дни антибиотик Калцид и днес я пуснах на ясла, дано всичко да е наред вече, че направо  Sick

Общи условия

Активация на акаунт