висока температура и кърмене - ново

  • 1 730
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Здравейте мами имам нужда от помощ,от 2 дни съм с много висока температура39,6,и с нищо не мога да я сваля,вреди ли на бебчо че го кърмя ,нямам заместено хранене.Днес ходих на лекар и ми изписа оспамокс 1000,нурофен,витЦ и аналгин,като на аналгина пише че в никакъв случай не трябва да се приема при кърмене,така че не съм го вземала.Също 2 дни пих парацитамол и не помага,моля ви ако някой е имал подобен проблем да сподели Praynig

# 1
  • Мнения: 994
аз съм кърмила с висока Т - 40 + без проблем. пиех ибупрофен. за аналгин не знам дали е вреден. виж, ако имаш време ето тук
http://www.motherisk.org/women/index.jsp - дали наистина ще навреди ако кърмиш с Т. аз не виждам абсолютно никаква причина да спреш.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
На мен ми бяха казали при над 38.5 да не кърмя - идея нямам защо, но вдигнех ли я карах на изцедена кърма.

# 3
  • Мнения: 982
Съвсем скоро бях с 39,6 Т.Продължих да кърмя.Пиех парацетамол.Диагноза -вирусна инфекция.На теб защо са ти изписали АБ?

# 4
  • Мнения: 276
Благодаря за отговорите!Изписаха ми антибиотик понеже 2 дни пиех парацетамол и не ми падаше температурата стоеше 39,6 че и повече,увиваха ме в мокър чаршаф,тогава падаше до 38,5 но после пак се качваше,само се надявам да не заразя малкия Praynig

# 5
  • Мнения: 582
Само преди седмица преживях абсолютно същото, но не послушах д-ра и продължих да кърмя. За Т пих парацетамол и си слагах оцет на краката! За 1 ден всичко мина!

# 6
  • Мнения: 101
Преди три дена ми извадиха зъб или по точно каквото бе останло от него един гаден и гноен корен. #CrazyНа следващия ден вдигнах температура защото стоматолога ми каза нищо да не пия защото кърмя,но уви не стана така.Гноен абцес и възпаление и така пропищях,дори се наложи да пия течен аналгин защото болката стигна до ухото и нагоре,след което разбира се,се изцедих и  хвърлих 2-3 пъти кърма и храних с АМ,защото аналгина е противопоказен за кърмачки.Обадих се на педиатърката на бебчо и тя ми каза че мога да пия Оспамокс + парацетамол.3-4 часа след като пих антибиотика вече нямах температура.Всички казват че Оспамокса може при кърмачки,но при упътването пише че има някаква съставка която преминавала чрез кърмата,но нищо повече.Но в твоя случай по добре пий нешо защото тази с температура можеш да си докараш по голяма беля. ThinkingАко е вирус можеш да опиташ с ударна доза витамин С и Осцилоскопциум/хомеопатично/+фервекс.На мен това ми помогна предния път когато беше вълната на грипа.

Между другото единствено течния аналгин сваля такава висока температура веднага и помага най ефикасно,но уви не бива да го пием. Sad

Общи условия

Активация на акаунт