за папкането с лъжичка

  • 1 288
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
здравейте Simple Smile от известно време насам започнах да давам на малката пюренца. малко ни е трудничко обаче да си отворим устата и да лапнем лъжичката Crazy бута си езика напред, не си отваря устата , аз се мъча да сложа лъжичката над езика и  , после натискам лекичко надолу че да падне челюста.... по-добрият вариант е когато ми се разхили насреща,защото  бръмча и издавам какви ли не звуци, тогава успявям да мушна лъжичката в устата и,но разбира се повече от половината количество се изплюва. така съдържанието на 1 лъжичка се дава по 3-4 пъти   Crazy тя още е в началото на захранването си и незнае какво точно и давам и какво да прави с тая лъжица дето все и я пъхам в устата, ще се нагоди детето към новите условия, но моля ви мами минали по този път кажеше ми някоя хитринка ,за да ни стане по-лесно и на двете Grinning

# 1
  • Мнения: 1 448
До към 4-тия месец имат рефлекс да избутват с език, на каква възраст е бебката?

# 2
  • Мнения: 245
на 4 м. и 17 дена към тази дата Laughing

# 3
  • Мнения: 46 488
И дъщеря ми го правеше, чак на 6 месеца беше готова да яде с лъжица, не съм насилвала  Peace

# 4
  • Мнения: 1 448
Моят съвет е да изчакаш малко и да й предложиш пак след седмица-две  Laughing

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ами изчакай малко, имат си рефлекс да избутват, просто трябва да свикне.

# 6
  • Мнения: 209
И при нас се получаваше така първите няколко пъти, но това е нормално, до този момент единствения начин детето да приема храна е бил сученето.
За няколко седмици свикна, а сега само като види лъжичката и си отваря устата  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 039
И при нас се получаваше така първите няколко пъти, но това е нормално, до този момент единствения начин детето да приема храна е бил сученето.
За няколко седмици свикна, а сега само като види лъжичката и си отваря устата  Simple Smile

И ние така,обаче се захранихме на 5 месеца и нещо  Peace

# 8
  • Мнения: 351
Бебка почти не усети преминаването от биберона към лъжичката.
Изполвах шише, което има накрайник наподобяващ малка лъжичка, подобна на сламка (но без горната половина). Представлява нещо средно между биберон и истинска лъжичка. Като стисна шишето леко и кашата потича в накрайника. Така бебка виждаше шишето пред себе си и отваряше устичка. Така давах кашата в началото. После много лесно преминахме към лъжичката.

# 9
  • Мнения: 475
И ние имахме същия проблем.При нас помогна това,че  давах друга лъжичка,която тя държеше в ръчичка и сама набутваше в устата си.И когато я извадеше аз слагах моята и така...Свикна,но не много бързо.Ще ти трябва търпение. feeding

# 10
  • Мнения: 4 621
Ние имахме същия проблем, но постепенно отмина Hug

# 11
  • Мнения: 887
Всички бебета го правят докато свикнат.Не съм спирала да му давам с лъжичка когато е правел така.За около месец го преодоля.Иначе,за да го накарам да си отваря устата се правех на какво ли не... Joy

# 12
  • Мнения: 729
И ние имаме същият проблем но от няколко дни ми се струва че започна да се справя по добре.Търпение и ще го преодолеем.

# 13
  • Мнения: 5 103
Според мене изчакай още месец и тогава предложи пак Peace

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Всички бебета са така в началото, ще свикне  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт