И пак за ламината

  • 1 296
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
В момента сме в ремонт и вече стигнахме до подовете. Та, да попитам, може ли да се спести замазка на пода и вместо това да се сложи стиропор, хем за заравняване, хем за изолация. Стиропорът е плътен, от тези които се използват по принцип за изолация на подове. Някой пробвал ли е така и отгоре да се реди направо ламинат, без вати и разни такива? Предварително благодаря за отговорите.

# 1
  • София
  • Мнения: 639
Ами мисля че не е необходимо да слагаш стиропорът , защото те и без това слагат дунапрен за подложка и изолация

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Не съм майстор/очевидно Mr. Green/, но на прима виста се сещам за следното - стиропорът не е ли мек newsm78 За изолация - ще ти свърши перфектна работа, но - на местата, където има денивелация, като сложите тежките мебели, а и вие самите ходите отгоре - няма ли да слегне в луфтовете? Според мен ще се образуват неравности и кухини след време под ламината, ще ви кънти, може и да скърца. Не знам, дано се изкаже и някой по-компетентен от мен Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 569
По-скоро се ползва XPS, т.е. фибран - той е по-твърд.

# 4
  • Мнения: 4 491
Знам, че не е отговор на въпроса ти, но ние нашия ламинат го сложихме направо върху балатума на предишните собственици (в панелка сме), нямаме никакъв проблем.

# 5
  • Мнения: 5 539
Ще ти излезе "майка си и баща си", особено за фибрана Wink
Направете си замазка, за да ви е мирна главата

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Не бива да си спестявате замазката-тя е изключително важна!При нас на определени места явно не е направена супер равна и скърца ламината.
Това за стиропора е много лоша идея-определено ще пропадне на местата с мебелите и после разглобяване,замазка и отначало...
Ламината няма нужда от допълнителна изолация освен стандартната подложка-у нас е доста топъл пода без допълнителна изолация.

Общи условия

Активация на акаунт