преварена вода

  • 1 870
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 633
Здравейте,д-р Слънкова -искам да попитам до кога да даваме преварена  вода/бебето ми е на 7 мес./ и до кога да изварявам шишетата и?

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте!Ввашето бебе вече е голямо. Шишетат вече можете да не ги изварявате. Можете да не му преварявате и водата.

# 2
  • Мнения: 40
Много се извинявам, че се намесвам, но не съм съгласна.
Според Д-р Спок водата трябва да се изварява до 1г. възраст на децата, а ако семейството живее в регион с замърсяване на водата и недобро пречистване - и до 2г. възраст.
(Все пак да не забравяме, че живеем в България!)
Смятам, че това е много по разумно, отколкото да се рискува да се дава непреварена вода и да се чака да се види дали на детето ще му стане нещо.
Но всеки сам си решава (нали и за лекарите трябва да има работа).
Моля, без нападки, изказах си само личното мнение.
 Naughty Naughty Naughty

# 3
  • Мнения: 5 760
Водата, която е във водопровода е контролирана, това не е вода от незнаен кладенец или извор.Освен това бебето вече е голямо и реално започва да слага в устата си играчки, ръце, които не са стерилни. По този начин опознава света и изработва имунитет.
Чревните инфекии не са най-любимите за лекарите и те не обичат да имат проблеми с тях! Thinking

# 4
  • Мнения: 40
Д-р Слънчева, редовно посещавам този форум и чета и вашите мнения - с някои съм съгласна, а с други  не.
Не ми се иска да влизаме в спор по този въпрос, защото определено не съм съгласна. Аз съм само една майка, който много се интересува и иска йай доброто за детето си.
Съгласна съм, че това е вода от Знаен водоизточник и какво от това, това не я прави по пречистена, ако тези които отговарят за нея не си вършат работата, а ги интересува само печалбата.
И изобщо има ли нещо в България което се контролира на 100%.
Смятам за излишно да споменавам, че след преваряването на дъното на съда плува кафеникава утайка и пясък, които не ми се иска детето ми да поглъща - тепърва ще му предстои да се храни с неконтролируеми продукти- сирене, което не е сирене, кисело мляко, кайма, месо и др.
Вярно, че си слага вече в устата, всичко което му попадне , но това обикновено са си неговите неща.
Всеки сам да си прави извода!
Всичко хубаво! Naughty

# 5
  • Мнения: 140
И аз ще се намеся,ама мисля,че става въпрос за 2 различни неща.На бебето ,според мен ,трябва да се осигурява стерилност до определена възраст(може би когато започне да лапа разни предмети,преваряването на водата се обезмисля).А и както казва д-р Слънчева,то трябва да изгражда имунитет.Друг е въпроса за чешмяната вода,която НЕ САМО в България не е годна за пиене дори от възрастни.Била съм в Лондон,имам приятелка в Германия и ще ви кажа,че там не се пие вода от чешмата-купуват си минерална вода или ползват кани "Брита"(които ги има и в България).Лично аз преварявах водата до около 5-6мес.,после купувах вода за кърмачета,а сега съм с кана "Брита" за цялото семейство.Не бих дала на детето си чешмяна вода,но да се преварява до 2г. ми звучи пресилено.Според мен не е необходимо.

# 6
  • Мнения: 40
Мила no4a, за въпросната вода за кърмачета предполагам, че става въпрос за Девин - розов етикет. За нея Валя Ахчиева в "Открито" направи цяло предаване, ако не се лъжа дори две, защо фирмата бутилираща тази вода не е обозначила на етикета от каква възраст на кърмачето е подходяща и че тя също трябва да се преварява!
Че майките са подведени по този начин и дават водата направо без да е преварена. Беше възмутена, че дори здравето на децата не е пощадено в името на нечие забогатяване.
Въпросният директор обеща да коригират етикета, но дали  са го направили незнам, защото не ползвам тази вода.
Предполагам знаеш, че водата кипи при температура 100 градуса и тогава умират всякакви бактерии и микроорганизми.
Мисля това да е последното ми включване по въпроса, защото да продължаваме спора ми се струва безсмислено. Пък дано сме помогнали с нещо, както казват мъдрите хора "В спора се ражда истината" и  нека който има очи да види и уши да чуе!
 Grinning Grinning Grinning

# 7
  • Мнения: 140
По-спокойно,не споря с теб.Изказах лично мнение,което не натрапвам на никой.Съгласна съм,че каквaто и да е ,водата трябва да се преварява.Но не виждам смисъл това да продължава до 2г.възраст.А ти продължавай да я преваряваш,няма да навредиш на детето си,даже и да съм права.

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 10:38 от no4a

Общи условия

Активация на акаунт