За или против проходилката?

  • 1 447
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте момичета,

В дилема съм  newsm78 дали да слагам малката в проходилка или не и ако я слагам дали е скъпа или някоя за 30-40лв.

Да кажа че малката е вече на 8 и половина месеца пълзи по-малко и се изправя сама.

Благодаря Ви предварително. Laughing

# 1
# 2
  • Мнения: 1 455
Щом пълзи не бих взела.Иначе не съм против проходилката,моите деца стояха в проходилка до 8 мия месец,а след като пропълзяха почти не съм я ползвала.

# 3
  • Мнения: 8 505
Аз съм за проходилката,но я използвах преди дъщеря ми да започне да пълзи.След това не съм.

# 4
  • Мнения: 6 461
Аз съм ползвала проходилка и за двете ми деца.
За проходилката съм.

# 5
  • София
  • Мнения: 659
Повечето ортопеди отричат проходилката и казват, че тя не помага на детето да проходи по бързо и не му помага да се научи да пази равновесие, с което съм напълно съгласна.Моят син съм го слагала в проходилка само за десетина минути, за да мога да свърша нещо (той и без това повече не искаше да стои в нея). По принцип щом сама се изправя значи крачетата и са укренали дотатъчно, за да издържат тежестта на тялото. Проблема при слагането в проходилката е, че когато се умори да ходи не може да седне и да си почине, да не говорим за опасността да падне (пази Боже). Според мен ако я оставяш за кратко няма проблеми, но има майки, които жестоко злоупотребяват и децата прекарват часове в проходилката.

# 6
  • Мнения: 8 917
ЗА проходилката - от време на време. Peace

# 7
  • Мнения: 2 467
Копирам си мнението от друга тема:
Цитат
Аз съм против. Твърдо. Освен горе изброените негативи, мога да прибавя и това, че детето не може да развие способноста да се пази когато пада.

Аз не позвах за дъщеря ми проходилка. Каишки ползвам сега (1г и 6м) за да е близо до мен в магазина.   Бънджи ползваме след като проходи и стана стабилна на крачетата си. Не съм я държала за ръце когато не можеше да ходи (много ми е странна картинката майка в поза Г и "ходещото" бебче как влачи крака   ).
За всяко нещо си има време. Ако трябваше да седи право на 6 месеца бебето, щеше тогава да прохожда. Майката Природа си знае работата, само дето ние и се опъваме 

# 8
  • Мнения: 4 187
Против проходилката.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Моето синче я ползва малко - от 7.5 до 9 месеца. Отначало му беше интересна, но бързо му омръзна. След 9-тия месец почна да излиза /или пада с главата надолу/ от нея и скоро я прибрахме.
Вършеше ми работа, най-вече когато трябваше да свърша нещо на бързо, без да се притеснявам за Коси.
Simple Smile
 

# 10
  • Мнения: 129
А не е ли вече малко късно за проходилка?

# 11
  • Мнения: 371
Аз съм твърдо ЗА проходилката. Слагам детето си в нея от 8 месец.

# 12
  • Мнения: 43
Благодаря на всички за мненията само имам още едно въпросче ими ли смисъл от маркова проходилка или не е нужно? Thinking

# 13
  • Мнения: 1 455
Благодаря на всички за мненията само имам още едно въпросче ими ли смисъл от маркова проходилка или не е нужно? Thinking


Според мен НЕ! Така или иначе ще я ползваш може би един месец Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 580
НЕ ползването на проходилка е много кратко и няма смисъл да си даваш парите

Общи условия

Активация на акаунт