Колко след лапароскопия??

  • 1 005
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Здравейте мили момичета, предстои ми операция за отстраняване на киста от яйчника, като по възможност ще е лапароскопия /дано не се наложи да ме срежат... Close / Не намерих инфо колко време след операцията не трябва да се забременява, въобще има ли такова ограничение??? Някой знае ли???

# 1
  • Мнения: 172
Здравей!И аз ще се подлагам на лапаро, но тъй като гледам, ще го отложа за другия цикъл, щото сега ще изследваме хормоните....доколкото знам, след лапарото се пият някакви хормонални таблетки за няколко месеца, но минимум 3, след това изследвания, УЗИ, следят се нещата и чак тогава

# 2
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Моята информация е малко стари4ка  Sad , т е от времето когато ми правиха лапаро (8 години  )но тогава на следваЩия цикъл се правеШе хидротубации( 3 на брой май беШе през ден) с лекарствен препарат съ4етано с физиотерапия в Маи4ин дом, и после оЩе 2 цикъла физиотерапия , които не са задължително да са в Май4ин дом. т е поне три 4етири месеца...

# 3
  • Мнения: 104
E, значи не стига, че не е ясно точно какво ми има и защо не забременявам, ами и ще трябва да го отлагаме... Язък! Дано поне това което ще се открие да не е твърде зле. Абе шубе си ме е малко Close !

# 4
Здравейте момичета. Не знам доколко информацията ми ще ви бъде полезна, но ще ви кажа как стана при мен. Направих лапароскопията в началото на април м.г. Докторът каза, че поне до края на следващия месец не трябва да предприемаме нищо за забременяване. Е, използвахме времето за замерване на хормони и проследяване на овулация, без да пия никакви стимулиращи хапчета. Опитите ги подновихме от края на май, а в средата на юни вече бях бременна. Единственото, което пих след операцията беше фолиева киселина. Само да допълня, че когато подновихме опитите, заложихме на сигурното и стимулирахме с Пурегон. За щастие даде резултат още на първия цикъл.
Ами това е от мен. Желая ви много късмет и съвсем скорошно забременяване.
Целувки! Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 172
Пурегона, за какво се използва?За стимулиране на яйчниците ли?Какви са заместителите?Ох и аз ще си правя лапаро и искам всичко да знам, така че милички, пишетеееееее

# 6
Отговорих ти на лични!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 768
аз мисля че няма срок в който след лапарото трябва да се въздържате, освен в месеца в който ти го правят. дори е най-голям шансът в първите 6 месеца.. е, това е при положение че не са ви открили проблем, като ендометриоза например... тогава ще трябва и хормонално лечение.

# 8
  • Мнения: 5 140
Цитат на: звездица
аз мисля че няма срок в който след лапарото трябва да се въздържате, освен в месеца в който ти го правят. дори е най-голям шансът в първите 6 месеца.. е, това е при положение че не са ви открили проблем, като ендометриоза например... тогава ще трябва и хормонално лечение.
    На мен ми правиха лапаро 2002 края на месец май,прави се между 2-та цикъла.При мен проблема беше следния-в продължение на 2 год не можах да забременея,цикълът ми беше през 3 месеца,хормоните си бяха почти наред.Оказа се че имам поликистозни яйчници удебелени 2мм-водеха го стерилитет.На 27май ме оперираха,на 03.юни ми дойде цикъла след този цикъл забременях.На мен ми казаха че трябва много активно да правим опити за бебе.Е успяхме имам дъщеричка на 2год.Лапарото ми го правиха в Шейново д-р Попов,бог е и е много добър в тази област. newsm10

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 694
Д-р Попов Шейново. Много спецализации в чужбина и умения в тази област. Според мен най-добрия рофесионалист в тази област.
Резултата - бебе Калоян.
Ако искаш тел. пиши ми на лични. Мисля че няма да съжаляваш.

Общи условия

Активация на акаунт