За мамите с две бебчета

  • 1 813
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Вьпроса ми е кьм мамите с две дечица.Интересно ми е да разбера как е при вас.Разликата на моите бебишони е три години и кака Иринка постоянно ревнува от бебчо.Пьрво ми беше трудно да и обясня че ще имаме бебче  а сега когато то е вече факт неще да дели обичта на мама и тате с него  #2gunfire Например щом го гушна веднага пита  Мамо а мене обичаш ли ме?Днес дори ми заяви че бебето било лошо и нахално защото го гушкаме.И колкото да и обяснявам че обичаме и нея и Боби че и двамата са ни дечица пак си ревнува  Mr. Green Знам че   още свиква с мисьлта че има братче пьк и тя е още мьниче но ми е чудно докога ще го дебне като котка мишле Confused:  Twisted Evil
То стана доста обьркано но идеята ми беше да споделите ваши случки и впечетления с появата на новите бебчовци Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
Незнам доколко ще съм ти полезна с моята информация,защото нашата разлика е 9 години.... Laughing
Когато Жоро разбра ,че ще имаме бебе ,се разплака от радост!
Когато се появи Йоан на бял свят  и татко му му съобщил новината/аз бях в болницата/ той е танцувал от щастие...Когато идваха на свиждане в болницата ,ми носеше шоколад/от моя любим/ всеки път и при всяко идване-по 2 пъти на ден-носеше в едно пликче парички /от неговите/ ,за да купи играчка на брат си! Grinning
Днес ,продължава да го гушка и съвсем сериозно го гледа в очите и му заявява : " Йоане,ти разбираш ли ,колко много те обичам!"...... Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
И твоите ще са така ,но малко да пораснат....предполагам Grinning
А моето мнение ,че майката в този случай ,играе огромна роля-както се отнасяш към тях ,така и те помежду си....

# 2
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Моите са с по-малка разлика и баткото вече не помни как е било без малкия.
Като цяло добре прие новото попълнение, но не всичко беше и е "мед и рози". Иначе докато го кърмех и после хранех с шише винаги на баткото му се допишкваше  Shocked  Wink  или доакваше и разбира се беше невъзможно да стиска  Wink . Започна пак да се напишква на обедния сън  Embarassed , често го болеше коремче  Wink  и др. подобни.
Сега вече сме на фаза "не го пипай - това ми е важно" и др. все делят нещо, но когато дам малкия на някоя от бабите, твърди, че му липсва.
Малко по-назад има и друга подобна тема и там писах, че смятам ревността за нормална, при нас я проявява вече и малкия  Grinning .

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Разликата между двете ми дечица е почти 6 години. Каката един вид вече бе "голяма". През цялото време се радваше на бременността ми, галеше бебо в корема, много беше щастлива, когато се роди братчето й. След около седмица обаче започна да проявява ревността си. Както и Ellypr спомена, точно когато се занимавах с бебето, тя имаше нужда от нещо "неотложно", "спешно", което трябваше точно аз да свърша. Когато не можех да откликна веднага на исканията й, започна да ме обвинява, че съм лоша и че обичам само бебето. Трябваше ми много търпение, проведохме доста разговори, а и таткото много помогна, като се занимаваше основно с дъщеря ни. Опитвах се да я включвам по малко в грижите около бебето (е, моята е доста по- голяма) и тя започна да се чувства по- значима, непрекъснато й казвах колко много ми помага, колко много ми е нужна и как помага в отглеждането на братчето си. Разбира се, нейните грижи бяха нещо елементарно, от рода: "Наглеждай бебето докато спи, дали е спокойно"; "Дай му биберона", а и непрекъснато помагаше при къпането му. Крачетата на бебо бяха нейна територия Simple Smile , аз нямах право да ги мия след нея Grinning .
И така малко по малко, тя преодоля това чувство, сега е толкова грижовна кака, иска непрекъснато да го гушка, да го разнася из къщата, играят си заедно на земята и хиляди дребни неща.
Надявам се и при вас нещата да се нормализират бързо. Успех!

# 4
  • Мнения: 81
Цитат на: Ellypr
Здравей,
Моите са с по-малка разлика и баткото вече не помни как е било без малкия.
Като цяло добре прие новото попълнение, но не всичко беше и е "мед и рози". Иначе докато го кърмех и после хранех с шише винаги на баткото му се допишкваше  Shocked  Wink  или доакваше и разбира се беше невъзможно да стиска  Wink . Започна пак да се напишква на обедния сън  Embarassed , често го болеше коремче  Wink  и др. подобни.
Сега вече сме на фаза "не го пипай - това ми е важно" и др. все делят нещо, но когато дам малкия на някоя от бабите, твърди, че му липсва.
Малко по-назад има и друга подобна тема и там писах, че смятам ревността за нормална, при нас я проявява вече и малкия  Grinning .
Да дори няколко пьти успяхме и да се наакаме и ни беше чудно защо на нея се караме а на бебето само сменяме памперса.Имахме цяла лекция че бебетата не могат да кажат кога им се пишка и ака а тя е голяма и трябва да казва на мама Mr. Green

# 5
  • Мнения: 356
И ние сме така. Още не можем да го преодолеем. Единственото място където е склонна щерка ми да отиде без мен е детската градина. През останалото време е плътно до мен - ходи от стая в стая след мен.

# 6
  • Мнения: 1 710
Привет,
И ние сме с малка разлика 1 г. и11 месеца.
Разбрахме, че решението е на баткото непрекъснато да му обясняваме, че го обичаме - тати го гушка повече, за да не се чувства изоставен. Казваме му че малката е още малка и трябва много да се грижим за нея - кой знае колко разбира, но се справя някак. Понякога я бута без причина, друг път пък я гушка много и така - ами при нас е весело.

# 7
  • Мнения: 4 244
раzликата между моите два zвяра е точно 3 години
Аz се бях подготвила от по рано че е голям проблем ревността  и иzчетох сума ти литература по въпроса и ми стана ясно едно - по голямтот дете трябва да е подготвено zа това и да вzема активно участие преz цялата бременност.
Аz ходих с Каката по прегледи обяснявах и на видеоzона какво се вижда и и приготвих предварителлно няколко иzненади zа нея когато идва после при мен в болницата
ЗнаеШе че Ще си имаме бебе, давах и да ме гали по корема, да пипа малките крачета докато се движеха вътре, умираШе от кеф и обяснявах че Ще става кака.
После като се роди сина ми и тя дойде в болницата да го види беШе беzкрайно очарована от брат си и получи от мен подаръка който и бях приготвила - едно малко плетено коШче с малко бебе кукла в него. Тя беШе въzхитена.
После zнаех че Ще имам поблем при кърменето и докато обличах бебето, zатова в теzи моменти и каzвах винаги да се грижи zа нейното бебе в коШчето. Така успях да я вкарам в новия ритъм с бебето и много проблеми от тоя характер не съм имала.
Сега вече сме на етапа делене на кграчки и от време на време караници има но те са повече преиzвикани от факта че трябва да се научат да ги делят отколкото ревност.
Дано да не е късно да пробваШ тово ас бебето кукла и дано дао ти свърШи работа.
Ако ти идват гости помоли ги да носят винаги и на каката по  неЩо zа да не се чувства пренебрегната оЩе повече.
По принцип това е съвсем нормална реакция предиzвикана от факта че досега е била тя на пиедестал а сега трябва да дели с едно бебе дето дори не може да и отговори а камо ли ида става zа играчка
Пробвай и сподели, раzбира се ако ти харесва идеята

# 8
  • Мнения: 830
Цитат на: Ellypr
Здравей,
Моите са с по-малка разлика и баткото вече не помни как е било без малкия.
Като цяло добре прие новото попълнение, но не всичко беше и е "мед и рози". Иначе докато го кърмех и после хранех с шише винаги на баткото му се допишкваше  Shocked  Wink  или доакваше и разбира се беше невъзможно да стиска  Wink . Започна пак да се напишква на обедния сън  Embarassed , често го болеше коремче  Wink  и др. подобни.
Сега вече сме на фаза "не го пипай - това ми е важно" и др. все делят нещо, но когато дам малкия на някоя от бабите, твърди, че му липсва.
Малко по-назад има и друга подобна тема и там писах, че смятам ревността за нормална, при нас я проявява вече и малкия  Grinning .


Абсолютно същото беше и при нас . Разликата им е 2 год и 8 месеца . Единствената проява на ревност от каката към бебето беше точно тази - седнех ли да кърмя , все и се пишкаше , акаше , за вода умираше ....... Научих я обаче така - преди да седна да кърмя , много внимателно , но и строго ! я питах дали има нещо за вършене в тоалетната , дали иска нещо от мен , защото сядам да храня бебка и НЯМА да стана , каквото и да става . Бързо престана . Давах и нейно бебе - кукла да го храни седнала срещу мене , измислях и интересни игри до като се храним с беба ....Това отмина бързо . За това че я нося на ръце не е ревнувала .
Сега обаче , познайте кой ревнува ?!?! Малката ! Ако каката е седнала в мене , идва и почва да реве , да я скубе , блъска и прочие  , докато ТЯ не се настани у мене . Сутрин едва ми дава да я облека за градина - иска нея да обличам , блъска я от ръцете ми .....
Добре че кака и разбира и не и се връзва много - много ....Казваме си че е още бебе ( каката ме поправя " малко детенце " Simple Smile) и не разбира още всичко ..... )
За деленето на играчки , "делят " и се карат , но аз гледам ако голямата се заиграе с нещо като строене , рисуване и прочие , което малката ще отиде и насмете от раз , да я сложа да играе на високата кухненска маса където ( все още _) е недосегаема .
Иначе , все по-добре и по-добре започват да играят заедно и да делят стаята си и ежедневието си  Wink
Така че , търпение !

# 9
  • Мнения: 81
Наистина  много полезни сьвети това за куклата не се бях сетила Embarassed но при нас куклите са на части не ги обичаме много все пак се надявам сега да я заинтересува от идеята и тя да си има бебе Confused

# 10
  • Мнения: 1 071
Моята дъщеря е на 4 години и аз в момента съм бременна.Тя много се радва,но си мисля че не е съвсем наясно със ситуацията.Например снощи двете гледахме филма "Елиза"по БТВ и тя ме попита защо Елиза плаче.Обясних й че бебенцето й е починало и тя е тъжна,а тя ме погледна и каза"мамо,искам и твоето бебе да умре..."Естествено аз се направих че не я чувам,тя все още не може да осмисли понятието "смърт",но ми се струва че вече ревнува.Също така докато играем тя съвсем невино заявява че ще ме ритне по корема за да се разплаче бебето.Не го прави,но....Иначе като седне до мен все ме гали по корема и е много доволна че ще е кака.Така или иначе аз също съм се настроила че ще имаме подобни проблеми и естествено някак ще се справим с тях.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 157
То моят дангалак, че вече стана на 16 пък ревнува, та мъничките ли?
Просто мисля, че с времето ще свикне. Ама знам ли?

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моите деца почти не се ревнуват(т.е щерката не ревнува). Много рядко ще ми направи някаква забележка:ама на него така, а на мен инак  #Bad Talk . Като цяло без нея съм за никъде:помага ми, гледа го, понякога го съблича, като малък го къпеше(заедно с баща им), събира играчки. Много е горда, като й го кажа!  Flutter Ми това е то, голямата разлика(6г.).  Thinking

Аааа, забравих - обожава го  Heart Eyes , та чак понякога не му дава да диша от прегръдки! Съседското дете(на 6г.11м.) е направо влюбено в синът ми и ако е "поверен" на нея - тя му е повече от малка майка!  #Milti

# 13
Здравей!
Аз съм с двама сина. Разликата им е 3г. и 8 месеца.
Като цяло не съм имала големи проблеми с ревността, но напоследък забелязвам че почва да се появява предимно при малкия. Непрекъснато бута батко си, когато види че той се гушка или му се обръща внимание. В същтност много се обичат и немогат един без друг.
Друг е въпроса със споровете за играчките #Sniper
Слава богу не са чести, но са достатъчни да ми  #Silly
както и да е, исках да ти кажа че големият ми син много обича да гледа детски. Незнам дали си се замисляла да пускаш някое детско докато храниш бебчо. При мен работеше безотказно/е не че не пробваше с "мамо точно сега ми се....."/, но като пуснех филмчето, особено любимото, имах достатъчно време за всички и всичко Flutter

# 14
  • Мнения: 81
Така като чета отговорите си мисля ми че то справиме ли се с каката да очаквам малкият да стане терористче относно кака Wink

Общи условия

Активация на акаунт