За доверието

  • 2 653
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 107
Само аз ли съм се чалнала на тема недоверие към АГ персонал?
Това е по-силно от мен.
След раждането ползвах на два пъти докторката в поликлиниката. Беше внимателна. Може би заради скорошната ми загуба, а може би причината беше, че ходех на прегледите с направление, но си и плащах като свободен прием.
На 4-тия месец посетих Димитрова, но не в МД. Отидох във Фемина. Беше внимателна. Спомни си и случката (внасяше ред в празничните редици на екипа хирурзи при секциото ми). Всъщност й имам доверие може би единствено на нея, само да не работеше в МД.
Следващ преглед - при д-р Гагова в "Шейново". Много мила и внимателна млада докторка. Прекалено добра. Но като си помисля как ме молеше ако може да изчакам още. Разколебах се не заради професионализмът й, а по-скоро в надеждите си. От друга страна в "Шейново" "лъвовете" са други.
През май месец м.г. - преглед в "Гинека". Просто защото ми е наблизо до дома. Практикуват лекари от онкологията. Взеха ме, защото съм с направление.
Днес в движение реших, че е време да си направя профилактичен преглед с цел убийства на гъби. Звъннах в Гинека и ме приеха (естествено, че със свободен прием). След цифром и словом половин минутен преглед ми видяха гъбите (за тях и сама си знаех, но отидох да ми предпишат рецепта). И раничка ми откриха. Може и да я имам наистина. Но да се е развила за 9 месеца за размерът, който ми спомена, това вече ме изненада. Естествено, че ще поискам и второ мнение.
Но сега съм с още една глътка по-неориентирана в Бг АГ джунглата.

Та помагайте ако можете по същество. Как преодолявате или преодоляхте недоверието към специалистите, разбиращи от детеродни карантии.   
 Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3 591
рони , всичко което изпитваш е нормално - на твое място никой не би могъл да има пълно доверие на никого.

А за раничката - да, възможно е само за 3 месеца да стане колкото диаметъра на орех. Особено ако е предшествана от бременност /хормоните на бременността си играят лоши игрички понякога/

# 2
  • Мнения: 502
    Рони,темата ти е просто уникална!Поздравления.  bouquet
    Много правилно според мен си засегнала темата за доверието,още повече човек,ако е преживял някои неправди от докторското съсловие.Аз също се лутах много докато се насоча към някой гинеколог,на който да имам пълно доверие.Смея да кажа,че това е д-р Гунев.Не е много разговорлив,ама аз все пак не съм отишла да си бъбрим....Обяснява и по-подробно,ако го попиташ и види,че се интересуваш.Ако искаш мога да ти дам координати на лични.
    Иначе много трудно се справих с доверието.Най-вече заложих на един човек,на който имам пълно доверие в преценката и знам,че няма да ме подведе,за съжаление той не е гинеколог,а специалист по фетална морфология.Но пък му имам пълно доверие,а и все пак работи с тези гинеколози.Та се доверих на неговото мнение и отделно пуснах анкета да рабера мнението и на жените ходили при него. След това - избрах.И сега ходя при него.Доволна съм.

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Рони знаеш при мен как протече втората бременост
и за първата сме говорили
ако искаш мое мнение - въпреки, че не е точно израждаш - бих те посъветвала да идеш при Ковачев  във военна - с едно условие - за да не висиш като цифка - най-добре е да ходиш на свободен прием
уви това с парите е вече повсеместно
но поне въпреки, че на платен имах привилегии - не съм забелязала професионално да има разлика
да може би повече се усмихват при свободен прием, но въпреки това - поне в професионализма няма разлика
и още нещо - доверие нямам на никого
винаги чета и проверявам според личната си преценка
уви спрях да вярвам в дядо коледа...и май и в здравното ни опазване и лекарите най-вече

# 4
  • Мнения: 7 107
Деси, аз не отхвърлям способността на „прегледалата” ме вчера АГ. Скоростта, с която изстреля диагнозата беше смущаваща. По-бързо ми обясниха единствено, че се плаща преди прегледа. Имаше и незначително 50% увеличение на предлаганата услуга, но аз отидох да ме прегледат все пак.

Наденце, ако щеш ми вярвай. Имам по-голямо доверие на дядо Коледа.  hahaha

Аси,  Hug
Писах ти на лични.

# 5
  • Мнения: 651
И аз продължавам да се лутам, но дори и да намеря правилния лекар, все си мисля, че повече сляпа вяра към никого няма да проявя. За съжаление вече съм прекалено мнителна и това не ми дава покой. Но дано се намери някъде някой, който да ми върне вярата в човещината на лекарското съсловие.

# 6
  • Мнения: 3 091
когато загубих Сара, ме гледаха двама лекари - писала съм доста по въпроса, но брат ми, също гинеколог, не беше в страната. сега е тук и разчитам само на него - който той ми препоръча, към когото той ме насочи!
Грижи се за мен и имам чувството за пълно спокойствие! За вагинални прегледи предпочитам Джонгова- той ми я препоръча и наистина бях много доволна - човешко отношение и професионализъм.
След като загубих Сара се опитах да си лекувам психиката и отидох при единия "корифей", за да си тествам нервите. мислех, че съм по-силна! сега, по грешка отидохме при Димитрова вМД и само като я видях, ми се разтрепераха мартинките! не за друго, ами защото тя прояви болезнен интерес към уврежданията на бебка - явно за наука. Иначе нищо не ми е виновна жената...
И така! стана объркано, но бързам да изляза по работа...

# 7
  • Мнения: 3 166
Когато преди две години забременях се доверих напълно на лекарите, при които ходих по здравната каса. Доверих се на изобра на личната за гинеколог. Той, глупакът/д-р Юнаков/, беше толкова компетентен, че ми повтаряше как съм му най-иедаланата бременна. Изходът го знаете. Още преди да започнем опити за друго бебе проучих въпросът с карловските доктори. Избрах си аз  специалисти. Личната не възрази. Ходих и на частен прием. Влезнах за малко в болницата, отъкдето ме изписа завеждащият - светило измежду карловските гинеколози. Навсякъде едно и също - че всичко ми е повече от блестящо. Аз като идиот си повтярах все едно и също - че се притеснявам да не стане като миналия път и че може би точно за това ми трябва серклаж. Чух едно и също - че серклажът е нож с две остриета и т.н. Че съм нямала нужда, защото  виждате ли , шийката ми е в перфектно състояние - ни скъсяване, ни разкритие. Две седмици след това същата тази перфектна шийка отново не издържа.
 Изводът: по здравната каса или на частен прием, когато едни лекар не си разбира от работата, нищо не може да ти гарантира добър изход
 Фактите: В резултат на лекарска некомпетентност изгубих две дечица!
 Истината: Никога, никога, никога вече няма да вярвам на доктор! Никога вече няма да вярвам, когато ми казват да не се притеснявам, че всичко ще е наред! Че този път ще е по-различно!
 Защото и този път беше същото...
Много, много ми липсват бебетата. Ако не бяха карловските доктори сега щях да съм... майка на три дечица
 

# 8
  • Мнения: 1 369
Темата за доверието отдавна ме гложди...аз казах,че след случилото се,никой д-р да не ми се сърди,че му нямам доверие. Никога повече няма да им се доверя сляпо,на никого. Ще чета и ще се интересувам и каквото мога и сама да си помогна,ще го направя. Останалото-божа работа- ако е писано да стана майка-ще стана. Аз имах 100% пълно доверие на една от гореспоменатите докторки. Много симпатична жена,наистина страшно внимателна,очевидно изглеждаше перфектен професионалист... Как да не и се довери човек. Ходех при кой ли не,тъпкане с хормони,резултат-нулев. При нея само след няколко месеца бях бременна. Как да не се довери човек... Е да,ама... Онази фатална нощ останах в болницата  "за наблюдение" без да ме погледне никой. Правиха ми запис в 9ч сутринта. Мина визитация и д-ра каза "Вие сте пациентка на д-р... тя ще си се погрижи за вас" и излезе без да се поинтересува от състоянието ми. Дори не се поинтересува защо съм в болницата,с какви оплаквания съм,дали пък случайно не се чувствам добре???!!!??? ТЯ дойде към 13ч. Думите и бяха: "Записът ти от сутринта е много лош,ела да направим нов!!!???" Записът,който ми беше направен в 9ч се оказа,че бил лош... Защо никой не ми каза? Защо никой не взе мерки? Това са 4 часа,през които ако бяха действали,можеше да не завърши фатално... След случая ми каза,че и 5 дни по-рано да бяха извадили бебето,пак е щяло да стане същото???!!! Няколко дни по-късно прочетох във форума на октомврийките,че по абсолютно същия начин-36 г.с. и проблемна плацента/видяна като такава обаче доста по-рано/ жената бива оперирана наистина по спешност,и в резултат се ражда бебенце 1100 грама и,слава богу,сега е една хубава 4 месечна госпожичка!!! А моето беше почти 2 кила. Порових още малко из форума и случайно открих още доста майки,които са имали сходен проблем и след малко по-рано преди термин секцио по спешност,сега имат децата си.
На моя приятелка,която ходи при нея,казала,че това и е втори подобен случай в практиката и тя тежко го преживявала. Да,сигурно е така-тя е изродила хиляди бебета и 2 несполучливи случая са капка в морето и... Стават грешки,знам,никой не е застрахован,на всеки може да се случи,и най-добрите допускат грешки... Да,но за мен тази несполука е 100%-моите ръце останаха празни, аз не чух бебешкия смях,не можах да видя МОЕТО дете как ще порасне и какъв човек ще стане...
Кажете ми сега...как да им вярвам вече...Прочетох в един учебник по акушерство какво трябва да се направи в случай като моя...описано на по-малко от 2 странички. Ама тоя урок явно не са си го научили.

Сега ходя при една друга д-рка. Веднъж я виждам като добър специалист,друг път гледам скептично. Никога няма да и се доверя 100%. Не знам дали ще остана при нея,ако,живот и здраве,забременея.
И при мен,Рони,е едно непрестанно взимане на микробиологии и изписване на хапчета. На мен ми омръзна,да не говорим,че мъжа ми вече гледа лошо като чуе,че пак ще пие антибиотик /нали и той все намазва лечение покрай мен/. Оня ден пак ми взе микробиология-пак си видя нещо. Сега да видим какво пак ще ми изпише. Странното е,че откак ме подпочна да ме лекува,аз нямам абсолютно никакви оплаквания,а тя все си намира нещо. Представям си ако имах оплаквания какво ли чудо ще е...

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 10:39 от KikiNiki

# 9
  • София
  • Мнения: 1 941
Истината е, че аз проблем с бременностите и ражданията си не съм имала. Но сега третия път изобщо не се доверих на само един лекар, защото загубих доверие в лекарското съсловие изцяло. Ходех на консултация при една лекарка, правих фетална при друга, кръвен поток при трета... Всичко това по моя единствена инициятива, следствие информираност по един или друг начин. С предишните си бременности съм вярвала сляпо на лекарите, които ме консултираха (от поликлиниката бяха и двамата), като нито веднъж не са ми взели микробиология, не са ми препоръчали БХС, за фетална да не говорим, кръв и урина сигурно само два пъти съм дала и т.н. Никой не е застрахован, но редовно провеждани прегледи от специалист може да предотврати фатален изход, сигурно не винаги, но моят извод вече е четири очи виждат повече от две.

# 10
  • Мнения: 73
Какво беше ДОВЕРИЕ!?? ConfusedТолкова много се доверих,че сега съм без бебче!Никога няма да се доверя докрай докато цялата система не заработи и изчезнат черните списъци от форумите! Close

# 11
  • The wild, wild west
  • Мнения: 144
Никакво доверие на никого, когато се касае за важните неща в живота! Няма неудобно ми е, няма нахално е. Аз поне си го обещавам на себе си.

И дано намерим сили да простим на себе си за доверието, което някога сме дали и не е било оправдано... Sad

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
КикиНики - ще оспамя темата но искам и др да видят
ЗАЩО мъжа ти пие ВСЕКИ път хапове с теб?
ако ползвате презерватив - не би трябвало да си предавате проблемите
аз имах ентерококис - пихме с мъжа антибиотици щото бяхме правили секс. след това аз правих изследване и той еякуат/така се нарича неговото/
аз съм чиста, уви той пие още лекарства
правихме още изсбледвания след секс с презерватив и нещата са ок за мен
така че защо той пие ВСЕКИ път лекарства?

и още нещо - понякога бактериите могат да са по-специфични - напр ентерококите нападат бъреците. след два курса на лечение без резултат мъжа ми ще даде стерилна урина по опр схема да видим дали бактериите са от уретера или от бъбреците
т.е. трябва да се прецени от къде иде инфекцията
но за това трябва добър гинеколог - да го съобрази...и малко четене от моя страна за да се убедя че тази гинеколожка предприема правилно лечение

писна ми да трябва да проверявам всичко! вече станах половин доктор!

# 13
  • Мнения: 1 369
Значи ние се изследвахме и двамата. Именно заради това,което казваш ти-да се види от кого какво идва. На него изписа едни неща,на мен други. Защото след месец-два,когато отново започнем бебеправенето, чудото "презерватив" ще остане далеч от нас.  И за тогава трябва и двамата да сме чисти,а не да лекуваме инфекции когато не му е времето. И за да не се изтормозя следващата бременност от течения,инфекции и т.н. както предния път.
Не става дума за лечение на посоки. Просто д-рката изследва и двамата. Той "гледа лошо" когато започнем изследвания и лечение,понеже те мъжете обикновено оплаквания нямат/поне той няма/ и като нямаш оплаквания някакси пиенето на антибиотик не ти изглежда достатъчно мотивирано. И аз не обичам да пия,ама съм се напатила и слушам... А имам чувство,че тия лечения край нямат...

# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
разбирам
останах с впечатление, че многократно вече пиете
сопко - идва края но става бавно
а и още нещо по въпроса - нали с антибиотика ви покреват винаги срещу гъбички??

Общи условия

Активация на акаунт