Въпрос за колет

  • 733
  • 5
  •   1
Отговори
Ще изпращам колет до Франция за едно новородено бебе  Grinning
В пощата най-вероятно ще ме питат за стойността на нещата в него.
Има ли някаква сума, от която нещата да започват да се обмитяват. Thinking
Не ми се иска получателите да ги карат да плащат мито, защото
това е подарък за бебето.

Дали има някой с такава информация?

Благодаря

# 1
  • Мнения: 3 367
доколкото аз знам-не;винаги казвам 200 долара че ми звучи добре и кръгло,макар обикнов.да е далеч по-малко;
това е за застраховка ако се загуби,за мито май никога не е ставало дума.

# 2
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз пък разсъждавам обратно на Анет (не че имам кой знае с какво да го подплатя това разсъждение), и пиша на митническата декларация 50 долара (макар че обикновено е повече), точно за да не накарат получателя да плати мито.

# 3
  • Мнения: 1 216
Наскоро Тандоори беше писала, че за Бг е $50. Предполагам важи за целия ЕС тази стойност.

По принцип няма никакъв смисъл да се пише голяма цифра, защото тук например колетите са застраховани за сумата от CAN $100.

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 21:18 от Г-жа Броненосец

# 4
Благодаря за отговорите  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 257
Аз пък разсъждавам обратно на Анет (не че имам кой знае с какво да го подплатя това разсъждение), и пиша на митническата декларация 50 долара (макар че обикновено е повече), точно за да не накарат получателя да плати мито.

Правилно разсъждаваш. Никога не пиша повече от 50 долара, защото някога в началото, като чинно си написах $300 (поне толкова исках да ми възстановят, ако се беше загубил колета) - в БГ искаха от нашите да платят нещо от сорта на 200 ?!?!?! лв мито, като са накарали майка да отваря колета и да показва какво има вътре, та добре че са се омаяли нещо и накрая са минали без да платят, като митничарката им е пошушнала другия път да не пиша висока застраховка, за да не плащат мито нашите....От известно време USPS имат минимална автоматична застраховка от $60, която влиза в цялата обработка на колета и не се попълва специална бланка за застраховка. Друг е вече въпросът, ако нещо се изгуби - с $50 никакви щети няма да се покрият, но предпочитам този риск пред това да правят моите хора на луди.

Общи условия

Активация на акаунт