Често пишкане през 1-2 минути

  • 1 059
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте, майчета!
Много съм притеснена и искам да споделя проблема ни с вас. Преди две седмици детенцето ми изкара тежък грип, при който се наложи да пие антибиотик Аугментин. Лекарството ни го изписа дежурен лекар в събота, а в понеделник двама други лекари, при които заведох детето, бяха ужасени от дозата. Оказа се, че четиригодишното ми дете пие доза за деца над 12 г. и над 40кг. Намалихме антибиотика и след петя ден го спряхме. Синът ми оздравя, всички симптоми отшумяха, но се появи друг проблем. Детето започна да пишка много често. Правихме изследвания два пъти: пълна кръвна картина, утайка (СУЕ), кръвна захар и урина. Всички показатели са в норма, нищо не показва наличието на възпалителен процес. Само утайката е леко завишена, но това е обичайно след прекарано вирусно заболяване. Синът ми няма никакви оплаквания, като болка, парене и др. Единственият проблем е, че пишка много често, през две-три минути, но най-странното е, че не го прави по цял ден, а само в рамките на 1-2 часа, след което му минава. Тези пристъпи продължават вече около две седмици. В сряда имаме час за ехография.
Не знам, каква е причината. Питам детето, защо прави така, а то ми казва, че не знае какво му става. През нощта спи спокойно, не се буди и не се напишква. Когато се разхождаме също не се сеща...
Много се притеснявам, ще откача!!!
Моля ви, помогнете ми! Пишете, ако имате идея какво става с детето ми!
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 5 393
Това често пишкане при момченцата се свързва с наличието на една бактерия в урината- Протеус....нещо си.Съжалявам  но забравих пълното име.Детето на една приятелка хвана такава бактерия след престой в болница и 2 курса антибиотик, единия от които беше Аугментин.Мисля че го откриха като пуснаха стерилна урина.Питай лекаря за тази бактерия-дано не е това, защото е доста упорита и се лекува бавно.Бързо оздравяване.

# 2
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Задължително трябва да дадете стерилна урина за изследване.Знам,че се дава три дни подред от сутрешната първа урина.Изследването ще покаже от какво е.

Общи условия

Активация на акаунт