Спанак /замразен/

  • 14 180
  • 17
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Моля ви за рецепта със спанак. До сега не съм правила и незнам с какво се комбинира и как се приготвя. Имам предвид за замръзения спанак 

п.п За детето ще правя, така че без силни подправки  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 286
Мисля,че тази рецепта ще ти свърши работа.Само, че е за пресен спанак.Но трябва да стане и със замразен!:)А, и щом е за детенце, може да не слагаш чесън, но ти си знаеш най-добре:)


Крем –супа от спанак

300 гр. спанак,
1 глава лук,
1 скилидка чесън,
30 гр. масло,
100 мл прясно мляко
100 мл сметана

Приготвяне:
1.Нарязваме лука и чесъна на ситно и ги запържваме в сгорещеното масло.
2.Измиваме спанака и го прибавяме при лука и чесъна.Задушаваме го докато не омекне.
3.Добавяме млякото и сметаната и вари 5-10 минути.
4.Пасираме и супата е готова.

# 2
  • Мнения: 71
Аз най-оби4ам спанак /замразен, пресен/ със ориз. След като заври водата слагам кромид лук - може и пресен, малко олио и спанака. Оставям да поври и след това прибавям ориза. Застройка ако оби4а6 - прави6. Ако ли пък не-НЕ. Вси4ко слагам на око, така 4е то4ни грамове немога да ти дам. Овкусявам само със сол. Накрая и малко масалце.
Хайде да Ви е вкусно.

П.С: За бебока пасирам, ако не може да дъв4е.

# 3
  • Мнения: 71
 smile3555 Забравих да кажа, 4е НЕ запържвам, щот е гадно за стомаха  smile3502

# 4
  • Мнения: 1 446
Спанак с ориз на фурна

350гр. спанак
2ч.ч. ориз
1 средно голяма глава лук
2 моркова
олио , сол , универсална подправка, черен пипер

Всичките продукти смесвам в средно голяма тава и 5ч.ч. вода и пека във фурната. Първо на долен до извиране на водата и на горен реотан до златисто. Поднася се с кисело млеко.
п.п. може да се прибави и кайма , пил. месо или телешко(предварително сварено)

Спанак със зеленчуци и пилешко месо

350гр. спанак(не съм сигурна може и повече)
1 глава лук
2 моркова нарязани на кубчета
2 големи картофе
1 к.ч. доматено пюре или 4 консервирани домата нарязани и сока
пилешко месо  грамаж по желание
подправки по желание

Задушавам лука и морковите. След като омекнат прибавям картофите нарязани на кубчета , доматите , пилешкото и солта. Доливам вода и оставям да заврат. След това прибавям и спанака. Оставям да ври до готовност.

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 08:00 от г-жа Анна

# 5
  • Мнения: 27 524
Аз слагам малко зехтин или олио в тенджерата, с малко вода и зеленчуков бульон, след като се загрее слагам спанака и хубаво варя. Като стане готово добавям малко масло, голяма буца сирене, може и едно яйце да сложиш, става много вкусно.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Аз слагам малко зехтин или олио в тенджерата, с малко вода и зеленчуков бульон, след като се загрее слагам спанака и хубаво варя. Като стане готово добавям малко масло, голяма буца сирене, може и едно яйце да сложиш, става много вкусно.

Интересно  Peace Звучи ми като любимата и бърза манджа с пипер, яйца и сирене  Grinning Ще взема да пробвам, имам пресен спанак  Peace

# 7
  • Мнения: 27 524
Звучи ми като любимата и бърза манджа с пипер, яйца и сирене 

Айде, споделяй я, де, какво чакаш  Hug

# 8
  • Мнения: 2 099
Аз много обичам спанака/коприва, лапад/ на супа с повечко ориз, картофки, лук, доматено пюре, черен пипер и сол и един пилешки бульон/за любителите на месото може и с месо/ . Застройвам я с жълтък и к.млеко и при консумация си изцеждаме лимон.

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Благодаря ви  Hug Ще си избера някоя от рецептите  Simple Smile

mimival, странно ми звучи , че слагаш дом.пюре пък застройваш после  newsm78

# 10
  • Мнения: 7 474
Подсетихте ме за спанак с ориз и вече е във фурната, но аз му правя заливка като за мусака  Crazy

# 11

Дано съм успяла да кача снимката.Това ми беше менюто за св.Валентин.Спанак с ориз е това отстрани

# 12
# 13
  • Мнения: 525
Момичета да ви питам колко време се вари пресния спанак.Никога не съм готвила и докато мъжо го няма ми се ще да пробвам .

# 14
  • Мнения: 4 406
Момичета да ви питам колко време се вари пресния спанак.Никога не съм готвила и докато мъжо го няма ми се ще да пробвам .
при мен 15 минути са достатъчни, ако е супа, после слагам фиде и там отиват още 5 мин.

Общи условия

Активация на акаунт