Висока температура!Има ли будни?

  • 4 962
  • 34
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Много съм притеснена,дигнах малкия от сън понеже изгаряше.Температурата му е 39 градуса,досега не е вдигал толкова висока.През деня имаше също,но 37.8,давах Нурофен,но явно не помогна.Сега му сложих чорапки с оцет и кърпа на челото пак напоена с оцет.Той заспа в ръцете на бащата си.Кажете да го оставя ли да спи,слага ли се на друго място оцет освен на краката и челото.Страх ме е да не направи гърч,както си спи,затова ще стоя до него през ноща.Незнам дали да го увия с мокър шаршаф.Какво да правя ще се побъркам,извинявам се за объркания постинг,ако има будни помагайте със съвети,че ще гръмна.А да сложих му и Ефералган свещичка.

# 1
  • Мнения: 2 567
Моята когато беше малка също вдигна толкова висока температура. Тогава викнах бърза помощ и докторката я уви в мокър чаршаф. Каза, че така най бързо се сваляла такава висока Т. Само, че я уви от подмишниците надолу. Без да загръща раменете. Не знам причината каква е.
И моят съвет е да го увиеш с мокри чаршафи. И хладка вана също знам, че се препоръчва.
Дано бързо я свалите, че знам какъв е ужас.

# 2
  • Мнения: 1 455
Уф много неприятно Confused
Щом си сложила свещичка ,би трябвало да смъкне.Чаршаф съм слагала,но мненията които съм чела после са различни,тоест не е хубаво да смъкне изведнъж.Не знам Rolling Eyes Слагай на челото,на ръчичките и крачетата.
Сина ми на годинка вдигна 39,7 и педиатърката ми каза в МНОГО КРАЕН СЛУЧАЙ да дам малко течен аналгин(на върха на лъжичката) Тогава му дадох и смъкна,но съм чувала,че от рязкото смъкване също може да получи гърч.
Сега от свещичката сигурно ще смъкне,след 3-4 часа му сложи още една.
Май с нищо не помогнах,но стискам палци да мине бързо Praynig

# 3
  • Мнения: 667
Моят съвет е да следиш през нощта температурата. Ако продължи да вдига, увий детето с голяма кърпа /може и чаршаф/,  натопена в хладка вода и изцедена.  Когато кърпата се затопли, отново е охлаждаш и отново увиваш. НО водата да не студена.

Обикновено като установя, че вдига висока температура, докато подейства лекарството, охлаждам с малка кърпа -  топя кърпата във вода и оцет и я бърша. Увиване  съм правила, когато беше малка. Помага.

Между другото и дъщеря ми тази вечер вдигна температура.

Желая по-скорошно оздравяване.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 983
 Остави детето да се наспи. Сънят лекува.Изчакай да видиш дали ще помогне свещичката. Ако не можеш с лекрство да я понижиш, може да опиташ да го изкъпеш в корито със сапунена вода, която да е с темп., колкото е неговата в момента. Водата постепенно ще изстива и ще поеме от неговата температура на телцето.
Изпробвано е с дъщеря ми и деиства. И по - щядящо от мокрите чаршафи, който вариант знам че вреден за сърцето.

# 5
  • Мнения: 306
свещичката мисля,че ще помогне мила.и моята бебка преди време беше с 39 и свещичката и помогна.друго не съм правила,но може да опиташ с чаршаф ако иначе не успееш да я смъкнеш.дано бързо се подобри детенцето ти.ще стискам палци

# 6
Аз обикновено правя така. Мокра чорапки ракавички и некаква марла с оцет и вода  едновремено с това 1/4 парацетамол под езика. Също така на 3-4часа слагам свщичка докато темпертарута не стиге поне 38. 

# 7
  • София
  • Мнения: 5 289
Ох майчици много ви благодаря,за съветите.Направо се побъркахме с таткото,понеже само веднъж е бил болен досега от ангина,иначе леки настинки по 3 дни.Но такава висока температура не беше вдигал,чак ревах от притеснение.Увих го с мокър шаршав с оцет и вода,горкия как изрева направо сърцето ми се скъса от болка.Незнаех колко да го държа,седя 15мин,отгоре го завих с одеалце,незнам дали е правилно да го завивам,ама така направих и на главата кърпа с оцет и вода.Сега малко е поспаднала,играе си с баща си.Утре ще отидем при педито,да го прегледа.Цяла зима не се разболя и точно преди яслата се случи.Дано и там не ми боледува много,че направо ще го спра.Значи мога да му сложа свещичка пак,така ли след 4 часа?Друго не?Ох мерси много още веднъж,добре че сте  вие,че се сбърках.

# 8
  • Мнения: 2 567
Да ти кажа по добре да не го завиваш с одеало. Тогава докторката ни каза много леко да я облечем и с нещо съвсем тъничко да я покрием като заспи, въпреки че беше студена зима. А свещички мисля, че можеш да му слагаш през четири часа.

# 9
  • Мнения: 1 455
Щом играе значи е по добре Peace
Можеш след 4 часа да сложиш свещичка,в стаята не го дръж на топло и си лягайте да поспите.Не се притеснявай Wink
Ще чакаме утре да пишеш как сте.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 289
Не аз питах докато е повит с чаршафа.А сега го сложих да спинка,облечен е с боди дълъг ръкав и чорапогащник,и леко завит.Стаята е голяма и прохладна,в смисъл има парно,но не е горещо,мисля че е добре като температура вътре.Не съм я мерила пак Т,че тъкмо се успокои иначе щеше пак много да плаче,но определено е спаднала,не е горещ.Топъл е но изобщо не е като одеве.Обаче ме е страх да си легна,понеже спим в отделни стаи,да не вдигне пак висока Т и да не разбера.Ще стоя при него да го наблюдавам.Абе какви са тия термометри дето може да се мери Т,дори когато детето спи?Чета тука за ухо,за ръка,ние сме с дигитален,обаче той не дава нито в дупето,нито под мишницата. newsm78

# 11
  • Мнения: 2 567
Добре си го стъкмила  Peace
Дано не ти вдигне пак висока Т.
И аз на твое място щях цяла нощ да стоя до него.....
А термометри да се мери Т докато детето спи освен за ухото друго не знам. Ние имаме и един, който се слага на челото. Като лента е, ама моята примерно би се събудила, ако и го сложа.
С дигиталният ни и го меря в устата. Не знам вашият дали може, а и дали малкият ще даде и там.

# 12
  • Мнения: 1 455
Тези термометри са за бебета Stop
Разпитвала съм за тях,но ми казаха,че те мерят горе-долу,не ти измерват реалната температура.Затова най-сигурния начин е под мишниците или устата ,с нормален термометър.Peace
Щом е свалил сега,не го тормози.Ако можеш остани да спиш при него,или го вземете при вас?
А за чаршафа,толкоз-10-15 минути и сменяш пак.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 289
Ми аз не го сменях чаршафа,ами направо го махнах и си го облякох newsm78.Много е лошо такова нещо да те хване неподготвена и в допълнение паниката,и притеснението направо незнам какво да правя и като го направя дали е правилно.Казвате на 3-4 часа да давам Нурофен или да слагам свещичка,но сега като спи хич не ми се иска да го събуждам.Обаче ако се събуди сам ще давам.

# 14
  • Мнения: 1 455
По принцип за над 38 градуса се дава свещичка,тя е по ефикасна,но ако си спи детето не го буди.
Лека вечер и бързо да се оправите  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт