Отказва да пие мляко!

  • 1 257
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте д-р Слънчева!Имам следния въпрос относно млякото-сина ми е на 6м. и половина и от 2 месеца отказва категорично да пие мляко.Храниме се 4-5 пъти на ден като гледам във всяко ядене да му слагам по малко от АМ с цел да приема под някаква форма мляко.Имам следния въпрос:какво е количеството мляко което трябва да изпива дете на тази възраст?Трябва ли да слагам цялото количество за деня мляко разпределено в пюретата и кашите?А иначе на кг. и см. сме си в нормата!
Кажете ми и за изпотяването на ръчичките-каква може да е причината.Не можах да намеря темата където вече сте дискотирали това!Благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Е, всяко дете има и своите вкусове и предпочитания. В тази възраст количеството на млякото е около 300 мл. Обикновено се приема сутрин и вечер. Можете да му го предлагате разпределено- час в пюретата като млякото да е 1/3 от цялото количество на приеманото пюре., като плодовомлечна каша, като каша лека нощ. В тази възраст вече можете да му давата мляко с детски бишкоти или сутрин попарка със сирене Сиренето ще му достави калция, който му е необходим. Мисля, че така разпределено ще успеете да му дадете необходимото количество мляко. Успех Laughing
Ръчичките и крачетат понякога се потят порати изразена вегитативна реакция, а не като клинична изява на рахит. Използвайте за чорапки и дрешки естествени памучни материи това също помага при потенето- синтетичните са красиви ,но запарват.

# 2
  • София
  • Мнения: 619
Благодаря ви от все сърце!Бъдете все така красива и най вече здрава!  bouquet

# 3
  • Мнения: 5 760
Благодаря Laughing

Общи условия

Активация на акаунт