Дъщеря ми иска хамстер а аз незнам как се гледа ?

  • 6 820
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 295
Дъщеря ми иска хамстер  аз нищо незнам за тях . Който гледа хамстер нека да ми каже на колко дни се сменя талаша ,колко пъти яде и какво,вода пие ли . Колко висок да е аквариума да не излезе от него . Чувала съм че излизали нощем. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 345
аз съм гледала хамстер и талаша съм сменяла като ми позамирише т.е. около 3-4 пъти а ако си привикнал с животни може и 2 пъти седмично. Ако давате зеле обелки от плодове и зеленчуци няма нужда от вода. Обичат много всякакви ядки. Слагаш му в паничката и като видиш че свършили пак слагаш.`И`ма специална храна за хамстери и не е скъпа. Имай пред вид,че те си крият по талаша или в къщичката за сън ако има такава да не мислиш,че много хапва мишката. Аз го гледах в клетка за да не ми бяга

# 2
  • Мнения: 165
И ние гледахме хамстери 2 години ,те толкова живеят минихамстерите.Почти всеки зоомагазин където продават има и специални книжки за различните животни по 35 стотинки ако не се лъжа.Там си пише всичко важно и необходимо за тях.Ние искахме да са си две за компания и на продавачката като избрахме я помолихме да са еднополови па какви ще да са за да не се размножават.Ние ги гледахме в голям аквариум,защото такъв ни остана след рибките.Продават пресован талаш ,някой е и ароматизиран.Съветвам те да не позволяваш на детето много да го вади и да го мачка ,защото децата нямат мярка и от много мачкане и игра могат да ги уморят!Продават си специални поилки и храни за хамстери,хубаво е да е разнообразна.Много мили животинки са,но понякога хапят.Хубаво е да си имат и колело което да въртят.Нощтни животни са и през ноща активно спортуват на колелото и са по-подвижни отколкото през деня.През деня спят и се крият в талаша или в къщичката си.Обичат и прясна храна от време на време,резенче ябълка,чушка морков и други.Талаша го сменяхме 2 в месеца,като през това време хамстера се отделя във висока кутия докато се почисти клетката(аквариума)Все пак са гризачи и трябва да се внимава къде се пуска на разходка и какво има в клетката за неговата безопасност!Приятно гледане и успех! Peace

# 3
  • Мнения: 177
http://www.alisa33.com/scripts/goods/tree_result.asp?choice=h&lvl1=22

Ето някои аксесоари за хамстери,ние също имахме и такива животинки.Имахме къщичка  и въртележка,сменяхме и талаша един път на седмица.Имахме и папагали,финки,рибки,две кучета-пинчер и боксер ,зайче. Laughing

# 4
  • Мнения: 2 700
Малко в страни от темата, но защо не вземете морско свинче вместо хамстер? Морските свинчета живеят при добро гледане 8-9 години, а хамстерите максимум до 2.

# 5
  • Мнения: 3 211
И аз като малка имах хамстер-женски.
Заведохме я при мъжки, после роди 22бр., като от тях изяде 18 и си остави 4 малки.
На 2год.и нещо, цялата побеля (беше черна) и умря. Толкова плаках, толкова ми беше мъчно. На Габи никога няма да й взема хамстер, тя каквато е чувствителна, много тежко ще го приеме.
Поговори първо с дъщеря ти и я предупреди, че умират след 2 год.
Брат ми си взеха скоро хамстер и редовно го изпускаха от клетката и той се криеше зад гардероба, не съм го питал акакво стана с него, ама сега имат куче

# 6
  • Мнения: 3 622
Моя син също искаше хамстер и аз отидох в Зоо магазина да поразпитам. Там ме убедиха вместо хамстер да вземем морско свинче. И го взимахме. Гледаме го вече 5 години. Ще ти кажа плюсовете: живее доста по дълго от хамстера около 6-7 години, може да го вадите от клетката и да си играете с него той е като мини зайче, не хапе. Талаша го сменям през 5 - 6 дни. От Зоо магазина му купувам ядки и сено, иначе обича всякакви плодове и зеленчуци. Като белиш краставици за салата ще му дадеш обелките или вътрешното на ябълката и каквото още се сетиш - салатки, копър, магданоз, пипер, моркови. Заведи дъщеря си в магазина и нека тя сама си избере - има ангорски морски свинчета и не са скъпи. Цената варира между 15 - 25 лева. Но е хубаво да вземете клетка вместо аквариум по лесно се подържа и чисти.

# 7
  • Мнения: 7 474
Морско свинче по-добре. Хамстерите освен, че хапят гадно си изяждат малките, което не е приятна гледка  Sick

# 8
  • Мнения: 295
Досега само риби сме гледали в къщи.Дъщеря ми като е казала  та  не иска да чуе за друго животинче. Благодаря ви за отговорите. Сега като го вземем няма да го изтормозим отначало вече знам как да го гледаме .

# 9
Преди ден си взех мъжки хамстер.Много сладко животно.Имам два въпроса:решил сам да си купя и женски и да ги развъждам.Това добра идея ли е?И му взех колело да се върти на него,ама не разбирам  newsm78 влиза вътре тромаво се врътка веднъж ,ама повече неще и излиза.Ваще хамстери въртяха ли се?

# 10
  • Мнения: 1 555
аз съм гледала хамстер и талаша съм сменяла като ми позамирише т.е. около 3-4 пъти а ако си привикнал с животни може и 2 пъти седмично. Ако давате зеле обелки от плодове и зеленчуци няма нужда от вода. Обичат много всякакви ядки. Слагаш му в паничката и като видиш че свършили пак слагаш.`И`ма специална храна за хамстери и не е скъпа. Имай пред вид,че те си крият по талаша или в къщичката за сън ако има такава да не мислиш,че много хапва мишката. Аз го гледах в клетка за да не ми бяга
Само да добавя, че моят хамстер излизаше нощем и си хапваше от паркета, някое и друго кабелче и ей такива неща, затова да те предупредя хубаво е да бъде покрит с нещо тежко аквариума, за да няма инциденти, защото може да се скрие и да се скъсате от търсене! Иначе не са претенциозни и е голяма радост за дечицата, аз определено ако децата ми искат бих им купила !  Grinning

# 11
  • Мнения: 4 678
По-добре си вземи Морско свинче!По-дълго живеят ,а това е важно за твоето дете защото ще се привърже към него!Много по-умни са ,запомнят името си и гласовете на членовете на семейството.Дори при отваряне на хладилника започва неистово да квичи,понеже знае че там стоят морковите!А и не се са скъпи.А и вероятността да те ухапе хамстер е 100%С две думи Морското е много по-привързано към човек!

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Разгледай този сайт на мен ми е много полезен
http://hamster-homepage.de.vu/

Имаме хамстер. Всички вкъщи обожаваме малката плюшена играчка. И сега трябва да го махнем, но сърце не ми дава. Не съм гледала морско свин4е, но нашият хамстер също застава на два крака като започна да режа салатата - защото изрезките са за него. Хапал е два пъти - при самозащита. Познава хора в къщи, крие се от непознати, знае кога ще си играем. Не мирише почиствам му веднъж седмично, но го гледаме в клетка за хамстери. Преди беше в аквариум - определено пове4е се вмирисваше.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Аз сега се сетих да давам съвети.
 Зависи колко е голямо детето, но мисля 4е по едрите породи е по-добре от мини хамстерите (детето лесно може да го смачка).Моят е ангорски и е голям красавец. В началото бяха два, бяха още малки и единият издъхна в ръчичките на дъщеря ми от милувки. Та обясни на детето 4е животинката не живее ве4но колкото и да е мила и сладка.
 За въртележката - тези който са хванати само от едната страна почти не стават за употреба трудно се въртят - задължително колелото да е хванато от двете страни.

Общи условия

Активация на акаунт