Моля да ми помогнете да направя баница с точени кори!

  • 906
  • 6
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
 Praynig Моля да ми помогнете да направя баница с точени кори!
Имам кори, яйца, сирене, масло. Уж е лесна работа, а сега като запретнах ръкави установих, че нещо май не съм много на ясно с нещата. Разчитам на вас!  Praynig   chef   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз я правя така:
намаслявам тавата и започвам да редя корите, като в/у едната слагам парченца масло, в/у следващата - сирене. Като свършат корите ги разрязвам на баклавички. Приготвям заливка от 4-5 яйца, 150 гр. газирана вода и заливам баницата. Намазвам с масълче отгоре и пека до зачервяване. Когато я извадя, я напръсквам малко с останалата сода и покривам с кърпа да престои половин час.
Да ви е вкусно   chef

# 2
  • Мнения: 1 701
Ами...
Вземаш корите две по две и мажеш всяка с олио. Преди това си правиш плънка от сирене (аз слагам  към 100-150 гр), 4 яйца и 3-4 лъжици кисело мляко. Ако имаш сода бикарбонат слоци една малка лъжичка сода. Понякога като нямам слагам сода за пиене! Ама малко. Слагаш плънка навиваш две кори и така докато свършат. После каквото ти е останало от плънката го заливаш с вода и сода или направо със содата за пиене и поливаш отгоре баницата. Пека на силно загрята фурна към 20 минути ама горе долу да стане червена и да се надуе.
След това като я извадя я наръсвам с малко водичка, завивам я с хавлиена кърпа и така стои още към половин час. Това за вита баница, само че аз не я навивам защото тавичката ми е правоъгална и нареждам "рулцата успоредно едно до друго. Наложена още не съм правила, но ще е нещо подобно.
Не знам дали разбра от обясненията ми нещо, но се надявам да съм ти помогнала! Simple Smile

# 3
# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
Благодаря ви! В момента се пече! Стискайте палци резултата да е добър!  Praynig

# 5
  • Мнения: 1 701
Сподели после коя рецепта си пробвала и какъв е резултата Simple Smile

# 6
  • Мнения: 34
Здравеите !Имам две много успешни рецепти нама начин да не се получи!едната е следната:1 пак. кори ,4 яйца ,400 гр.кис.мляко 1 с.л. брашно ,сода бикарбонат 1/2 ч.л. залята с оцет,сирене на вкус, олио.смесват се яйцата млекото брашното содата и сиренето.Всяка кора по отделно се маже от сместа и малко олио зависи кои как я обича нарежда се в таричка на руло ако остане от сместа се залива и една лъжица майонеза

Общи условия

Активация на акаунт