какво друго мога да въведа на нашата възраст?

  • 853
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
Значи засега съм захранила с:
морков,картоф-пробвахме тиквичка и броколи но категорично не и харесват иначе всичко друго и харесва и си хапва с удоволствие,но ме приртеснява дали тези зеленчуци са и дотатъчни,какви други мога да пробвам да и дам.
А от плодовите съм дала тези
ябълка,банан,круша,праскова
оризова каша,бананова каша
От кога се дават месни пюрета и кога се дават от тези бебешки бисквити към пюрето или пък готовите каши които съдържат такива?

# 1
  • Мнения: 4 970
Ние сме малко по-големи от вас,но сега ще ти изброя какви плодове и зелен4уци ядем: Картоф, морков, броколи9 много ги харесва), сладък картоф, тикви4ка, карфиол, тиква, и от скоро-  грах, зелен фасул, пащърнак, 4ервена 4ушка
МОжеш да п рибаввяш  и  по листенце магданоз
От плодовете- ябълка,  круша, банан, праскова,  кайсия, сини сливи
От кашите- ориз и  рожкови, ориз и царевица( за да въведа и царевицата),бананова, ябълкова.СЛЕдващите каши ,които съм взела са : елда сплодове, плодова- градински плодове( ябълка, круша,праскова), и накрая бисквитена каша за въвеждането на глутена.Ина4е слам понякога от безглутеновите бисквити на прах на Плазмон( или в млякото или в плодовото пюре)
Месните пюрета ги запо4ваме от утре Peace

# 2
  • Мнения: 446
мерси за бързия отговор Laughing

# 3
  • Мнения: 1 448
Тиква /не тиквичка/, изчакай с месото, а бисквитките или каши, които са с глутен поне след 6-тия месец  Hug

# 4
  • Мнения: 287
Пробвай пащърнак и карфиол. Моят юнак обожава тези 2 зеленчука.
Аз му приготвям пюренца вкъщи и основното в тях е пащърнак, карфиол и картоф. Слагам също тиквичка, лук, морков, броколи, праз, в зависимост какво има вкъщи.
Месце се дава след 6-ия месец, а според някои дори след 8-ия. Аз дадох след 7-ия.
Каши не съм давала.
За следобедна закуска предлагам настъргана ябълка с бишкоти и АМ, но пресните плодове (ябълка, банан, круша, манго) се въвеждат след 6-ия месец; цитруси- след 1 г.

# 5
  • Мнения: 27 524
Недей да бързаш, никой не ви гони  Laughing
Засега е предостатъчно.  Peace
Месни пюрета след 8-ми месец.

# 6
  • Мнения: 446
Благодаря за съветите на всички Laughing

# 7
  • Мнения: 379
моят син адски се съпротивляваше на всякакви пюрета и каши преди 7мия месец, когато почнахме с рибата, а после и пуешкото; покрай месото прояде и другите неща feeding; като си помисля, че аз съм вегетарианка от 14 години и по време на бременността не съм и помирисвала месо, направо се чудя откъде се извъди такъв "месарин"  newsm78;
а междудругото, откакто ядем месо спим повече през нощтта Wink

Общи условия

Активация на акаунт