Пъпчици по бузките...дали е алергична реакция?

  • 1 513
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 609
От три дни ядем пюре от моркови,картофи и зелен боб(последно въведен).Първия ден вечерта на Яна и се зачервиха бузките и се появиха пъпчици по тях Imp ,отдадох го на претопляне(имахме гости и стана много топло в къщи).Намазах я леко с Бочко и сутринта ги нямаше,вечерта също  не се появиха.Днес обаче след пюрето,пак се зачерви,че и по брадичката имаше ,пак Бочко,сега гледам пак са поизчезнали.Взех да се съмнявам дали не е от зеления боб(от картофа и моркова нямаше такова нещо).Само по личицето са,огледах я,по тялото няма Confused
Може ли да се появи алергична реакция само по лицето Embarassed ,и ако е такова,възможно ли е да изчезва бързо?
А дали е от нещо друго,изключвам вече претоплянето,днес е доста хладно в къщи?

# 1
  • Мнения: 18 542
От претопляне надали ще има пъпки по бузките. Щом си забелязала, че излизат след хранене, значи като нищо може да е от храната. Алергучните обриви могат да се появят навсякъде.
Спри боба най-добре поне за около месец.

# 2
  • Мнения: 2 609
Цитат на: cheta

Спри боба най-добре поне за около месец.

Да, и аз така си мислех да направя за всеки случай Stuck Out Tongue

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: buubinka
Цитат на: cheta

Спри боба най-добре поне за около месец.

Да, и аз така си мислех да направя за всеки случай Stuck Out Tongue


Много е рано за боб- според мен още поне 2 месеца изчакайте.

# 4
  • Мнения: 684
Аз боб дадох на 9 месеца.Просто спри боба и виж реакцията.Може да се изрине по бузките от храна, но не е задължително да е алергия- просто може да сте по-чувствителни.

# 5
  • Мнения: 590
Ами от претопляне също могат да се появят малки червени пъпчици по бузките, но няма да изчезват и  да се появяват, а ще стоят няколко дена. Сигурно е от боба.

# 6
  • Мнения: 2 609
Уф,че съм и аз #2gunfire ,май не само според мен е от боба Embarassed ,какво ми трябваше от сега да го давам  33uu ,явно си е рано ама...  Rolling Eyes

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 694
И ние сме така, а боб не ядем. С какво му бършеш бузите след пюрето? Аз бършех с лиганика, памук, марля, салфетки и все беше така. Днес бърсах с памуче докато яде и после измих  с ръка и днес ги няма. Та мое и да не е от боба, а от това с кето го бършеш.

# 8
  • Мнения: 1 341
тъкмо мислих да пускам тема за същия проблем. На Катрин бузите й стоят червени от сряда. В петък се обадих на педиатърката и тя ме посъветва да спра всякаква храна и да я оставя една седмица само на кърма (не мога да определя от какво станаха така) Както й да й мажа бузките с някакво лекарство.
От петък е само на кърма и какво забелязвам. Сутрин не са червени, но до вечерта целите стават червени.
Някой имал ли е такъв проблем?
Не мислите ли, че вече доста време сме с този проблем? Да я заведа ли на алерголог?

# 9
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Evjeni
От петък е само на кърма и какво забелязвам. Сутрин не са червени, но до вечерта целите стават червени.
Някой имал ли е такъв проблем?
Не мислите ли, че вече доста време сме с този проблем? Да я заведа ли на алерголог?

Някаква връзка със студа дали няма? При нас стават много червени бузите навън, после за няколко часа се оправят.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Evjeni
тъкмо мислих да пускам тема за същия проблем. На Катрин бузите й стоят червени от сряда. В петък се обадих на педиатърката и тя ме посъветва да спра всякаква храна и да я оставя една седмица само на кърма (не мога да определя от какво станаха така) Както й да й мажа бузките с някакво лекарство.
От петък е само на кърма и какво забелязвам. Сутрин не са червени, но до вечерта целите стават червени.
Някой имал ли е такъв проблем?
Не мислите ли, че вече доста време сме с този проблем? Да я заведа ли на алерголог?


По-вероятно да е от студа и сухия въздух от парното. Виж и дали не никне зъбче.

# 11
  • Мнения: 1 341
всеки това ми казва. Ама тя всеки ден без изключение е на разходка. Миналата седмица не беше толкова студено, а когато духаше вятър беше под дъждобрана на количката.

# 12
  • Мнения: 2 609
Цитат на: Teika
И ние сме така, а боб не ядем. С какво му бършеш бузите след пюрето?

Ами веднага я мия,не мисля,че е от това,досега не е имало проблем,е ние съвсем от скоро ядем пюрета де Sad

# 13
  • Мнения: 153
И на нас се появиха пъпчици след като дадох пъре на Хип от спанак сметана и картофи.Но изчезнаха за няколко дни , с нищо не съм ги мазала. От студа също са ни ставали червени бузките и  г имажа с крем Зздраве

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 694
Цитат на: buubinka
Цитат на: Teika
И ние сме така, а боб не ядем. С какво му бършеш бузите след пюрето?

Ами веднага я мия,не мисля,че е от това,досега не е имало проблем,е ние съвсем от скоро ядем пюрета де Sad


Докато ядяхме само плдови и при нас нямаше проблем обаче откакто ядем зленчукови е все така и аз се чудех от какво е обаче забелязах, че се появяват максимум около час  след ядне на зел. пюре. И то точно долу на бзите където бърша докато яде. Защото преди с плодовото бършех само с влажно памуче и то след като се наяде. Даже не миех.

Общи условия

Активация на акаунт