Болна съм ...

  • 400
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
Болна съм и спрях кърменето, защото имам висока температура!!!
Започнах да давам на бебча АМ, и да се цедя. Само че не мога да се изцеждам хубаво - той суче (от шишето) между 80-100 гр а аз изцеждам около 50-60гр. Притеснявам се да не ми спре кърмата! Какво да правя!?Като изцедя това количество от гърдата и е пълна още - само че ме боли и се изморявам - много бавно става, а и нямам хубава помпа, от предишното ми бебче имам една на BabyNova - с вакум и е меко казано гадна - аз повече цеда на ръка от колкото с нея  Cry  Cry  Cry Моля за помощ!!! Какво да правя че да не ми спре кърмата? Отчаяна съм!!! И първото ни дете не можах да кърмя, а толкова искам да кърмя това!!!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Кой те излъга, че не можеш да кърмиш докато си болна...?!?!?
Даже е необходимо да кърмиш, защото... Заедно с кърмата, от твоето тяло преминават антитела в тялото на бебето... С което то се предпазва по най-добрия начин от твоята болест...
Да не би да мислиш (или някой да ти е казал), че като имаш температура и млякото ти се разваля...? Или някой друг абсурд, който да те е отказал от кърменето...
Слагай бебето на гърдата и го оставяй да суче колкото и когато си иска... Ако си била заразна, то със сигурност бебето вече е имало достатъчно пъти досег с твоите вируси или бацили... Кърми го и ще го предпазиш най-добре...!
newsm10




П.С. Така и не каза от какво си болна...?

# 2
  • Мнения: 791
Грип ме е хвана. Имам само температура!А и педито ми каза да не кърмя или да си преварявам кърмата, ама както вече писах немога да се изцеждам достатъчно Rolling Eyes Незнам какво да правя! Наистина ли мога да кърмя с температура?/

# 3
  • Мнения: 487
Разбира се, че можеш! По-опасно е да не кърмиш или да си изваряваш кърмата, убивайки всичко полезно в нея. Ако не кърмиш, оставяш бебето без ценните антитела, които биха му помогнали да се справи с болестта. Кърми си бебчето спокойно.Виж и това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15674 Успех!

# 4
  • Мнения: 1 896
Разбира се, че можеш и трябва да кърмиш! Повечето мами тук сме го правили по време на болест. Ако изваряваш кърмата, убиваш всичко ценно в нея, а вируса вече  си го предала на бебето. Кърми го, за да му предадеш и антитела.
Писах ти на ЛС, защото мислех че си задала въпроса само при Слънчева, а тя не е голям спец по кърменето.
За пример, кърмих сина ми през лятото когато се тръшнах от летния грип с повръщане, разстройство и висока температура. Лекарят който ме прегледа каза, че каквото и да направя, бебо сигурно ще се зарази. Да, но той на другата сутрин вдигна Т и повърна веднъж (а аз 5 пъти) и след обяд вече нищо му нямаше.
През цялото време го кърмих и съм му предала готови антитела срещу вируса, още докато се е разболявал.
Бързо оздравяване!

# 5
  • Мнения: 942
Аз пък немога да разбера това с изваряването на кърмата newsm78 Просто ми се струва абсурдно #Crazyили аз греша? newsm78
Според мен няма проблемда си кърмиш.Всички сме кърмили бебоците си когато сме били болни.Даже аз лятото неможех да се наддигна от леглото,но си кърмих Ники,после всички бебета около нас се разболяха,но не и Ники.Незнам дали се дължеше на това че я кърмих,но.....тя не се разболя.
Успех мила и бързо възтановяване.И се кърмете не се предавай Hug

# 6
  • Мнения: 3 478
Как може доктор да даде идея за изваряване на кърмата недоумявам newsm78.  Що за глупост? Кърми си детко и не се притеснявай.

Общи условия

Активация на акаунт