Зелено ако

  • 733
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Моля за съвет-на какво може да се дължи за сега постоянното зелено ако на дъщеря ми?Има го такова от 2 седмици някъде и е все зелено-отделно че не ака по 3-4 дена и накрая се изаква с дуфалак или с нещо друго...На смесено хранене сме-повече кърма,по-малко АМ.На моменти е като каша-не така рядко,в други-по-редичко...но е все зелено. newsm78
Забравих да кажа ,че давам ябълков сок-да не би да е от него?

# 1
  • Мнения: 394
ами на мен майка ми ми е казвала ,че от един момент нататък (май към втория месец) и на тримата ни е станало зелено акото, а аз съм забелязала, че като ям зеле например нина ака зелено.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Зеленото ако е нормално...!
Не е нормално, според мен, да даваш ябълков сок на двумесечно бебе... Дори и да е на смесено хранене - кърма и адапте (въпреки че спокойно може да е само на кърма)... Ябълковия сок не само, че е излишен... А и е опасен - страшен дразнител е на храносмилателната система на бебето...
Можеш да пуснеш "зелено ако" в търсачката и ще ти излязат мноооого теми по този въпрос... Можеш да погледнеш и какво има по този въпрос в Библиотеката...

# 3
  • Мнения: 390
Зеленото ако е нормално...!
Не е нормално, според мен, да даваш ябълков сок на двумесечно бебе... Дори и да е на смесено хранене - кърма и адапте (въпреки че спокойно може да е само на кърма)...
Благодаря,
ама ако четеш редовно тук можеш да намериш другите мои статии и да разбереш,че трудно ще мина само на кърма-освен това мисля зададох конкретен въпрос и  се надявам да ми отговорят майки,които искат само по него да ми отговорят-също така съм изчела всичко тук из форумите и сама съм си направила сметката да дам ли сок или не-всеки сам отсъжда за себе си.Освен това бебето е почти тримесечно(въпреки че никой не го интерсува-пак ще ме оплюят)
Пък и всъщност Благодаря-ама се успокоих,защото намерих каквото търсех в Търсачката Peace

Последна редакция: нд, 18 фев 2007, 13:41 от ajva

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Заядливия ти тон е тотално излишен...!
Съвсем конкретно ти отговорих на въпроса... Точно, кратко и ясно... С първото изречение в моя постинг...! Да го подчертая или да го болдирам е необходимо за да го видиш...?
Отделно, въпросът за ЗЕЛЕНО АКО е дискутиран ЕДИН МИЛИОН ПЪТИ... Ако се върнеш назад в кърмаческия форум, в "адаптирания" форум, в "майките"... Питали са изключително много потребители за това... Напълно ми е ясно, че твоя проблем за теб си е най-важния... Но защо не потърсиш информация преди да питаш...?

Пуснете Търсачката и претърсете старите теми по различни критерии, отговарящи на интересуващия ви въпрос. Може би той вече е бил разискван и там ще откриете нужната информация.

Какво толкова сложно - пишете думата, избирате в кой форум да търси, и натискате търси.
Например, ако търсите рецепта за приготвяне на филе от риба хек, в търсачката задайте 'риба', 'филе' или 'хек', като отметнете форум Готварски рецепти - така ще търсите по всички параметри и ще излезнат всички възможни рецепти. Ясно е, че тези, отговарящи на 'хек' ще са най-интересуващите ви (често потребителите пишат 'излезнаха ми толкова теми в търсачката, че не ги четох, а направо пуснах още една темичка, да наводня форума'.
Добре ли го обясних?

Още нещо... Напълно ми е ясно, че искаш МАЙКИ да ти отговарят на въпросите... Явно татковците не могат... Сексисткото ти отношение също е излишно...
И по една случайност... Прочетох достатъчно твои постинги преди да ти отговоря... Защото въобще не става ясно от въпроса ти (колкото и конкретен да е), каква е общата ситуация... По една друга случайност... Чета съвсем редовно... И по една трета случайност... Твърдя съвсем отговорно, че твърдението ти "изчела съм всичко тук из форумите" не е вярно... Ако беше чела, щеше да си виждала много пъти темата за зеленото ако...
Когато питаш в ОБЩЕСТВЕН форум нещо... Трябва да си напълно готова да чуеш ВСЯКАКВИ мнения... Дори и такива, които са противоположни на твоето мнение... Нямаш НИКАКВО право да проявяваш "гласно" (писмено) нетърпимост към тези мнения... Щом си питала, трябва да си готова да чуеш всичко...
И е напълно естествено, че ти сама преценяш какво да правиш... Решението за твоето бебе си е изцяло твое... Никой не може да те накара насила да правиш каквото и да е... Но щом искаш съвет или препоръка, на останалите им е ясно, че си готова да последваш съвета, който мислиш за правилно... А не да пуснеш мнение от типа "Не ми казвай какво да правя"...
Хайде, сполай ти, с много късмет и добро здраве...!
newsm10




П.С. Цитирам те "Мила, не знам дали някой тук ще ти даде адекватен отговор - тук е кърмачески форум и всяка майка тук ще се опита да те агитира да кърмиш"... След като сама знаеш много добре точно в кой форум си попаднала... Защо роптаеш срещу някой, който те агитира да кърмиш...?

П.П.С. Ще подмина негативния ти постинг с усмивка... Но и в част от други твои постинги има подобно отношение... Естествено, не те съдя по никакъв начин... Само ти давам съвет, който ти решаваш дали да последваш... Бъди по-позитивна, това ще спомогне да те уважават останалите потребители и да имаш своя си авторитет... Успех...!

# 5
  • Мнения: 390
Първото което е не съм забелязала че си ТАТКО-разбира се че могат И татковци да отговарят(но по въпроса);
Второ което е,ти не ми отговаряш-ти ме съдиш-не съм пуснала въпрос за да ме съди някой-и АКО беше наистина прочел постингите ми преди това щеше да си посипеш с пепел устата защото не знаеш какво му е на другият човек преди да пишеш.Аз съм човек,който обича конкретно да отговаря на зададен въпрос-някой го интерсува нещо-ами отговори му,вместо да го съдиш,защо това,защо онова-ако човека има нужда-ще пита пак.
И това кой е заядлив-мисля се вижда от твоя постинг PeaceАз просто имах конкретен въпрос на който вече си отговорих.И за мен търсачката е по-обширното понятие на фурумите-не може човек,който е изчел всичко да помни наистина всичко което е изчел-ДА,като открих за зеленото ако си спомних че съм ги чела.
И ако искаш да ти разясня по другият въпрос-аз се цедя,и въпреки че бях почнала да се цедя на всеки час пак не увеличих кърмата си.Бебето ми не суче-но това не ми се повтаря за 100-тен път-писала съм го другаде.Не е като да суче и то да си определя колко.Освен това от началото изкарах 8-вече 9 запушвания на гърдите,които не се оправят нито със зеле,нито с лецитин,нито с нещо друго освен с горещи бани и цедене на ръка(но и това не обсъждам сега),4 от които почти до мастит с висока температура.НО това е защото си ТАТКО-и затова не знаеш какво му е на човек-а съдиш наред.
И ВСЕ ПАК ТИ БЛАГОДАРЯ!!!

# 6
  • Мнения: 104
Моя мъник имаше зелено ако ,като беше на около 3месеца,Личната ни лекарка ни препоръча да му правим по-топла водата за къпане с предположение че може да се е простудил.Но проблема продължи почти 20-25дена и накрая му пуснахме циман за посявка и антибиограма,оказа се че има бактерии-Клебсиела.Беше на антибиотик и се оправи.При вас проблема може да е друг,но може да попиташ личния си лекар дали има нужда от изследване,ако решиш сама без направление ще ти струва около 10лв.

# 7
  • Мнения: 390
Хм,благодаря ти,това не съм го имала като вариант наистина newsm78
Мислех си че може да е претоплена или поизстинала,или от храна някаква,ама за това не съм се замисляла.
Ако продължи още малко така наистина ще пусна изследвания,защото не мисля че е съвсем нормално.

# 8
  • Мнения: 3 423
нашето педи ми е казвала ,че зеленото ако е нормално, притеснително е само ако има слуз и кръв
не се притеснявай

# 9
  • Мнения: 547
ajva, аз в 4 месец пробвах да му дам ябълков сок и акото стана зелено и коликите се върнаха. Ако от скоро даваш сокче помисли и за този вариант. Наистина е възможно да е от него.   

# 10
  • Мнения: 950
При нас така се полуи като почнах да давам плодови пюрета (сок не съм давала), така че най-вероятно е от сокчето. Не се притеснявай.

Общи условия

Активация на акаунт