Алергия?

  • 1 285
  • 15
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Когато беше на 20 дена малката направи алергична реакция.
Тогава бяхме на Фризолак. Педиатърката каза, че най-вероятно има алергия към белтъка и сменихме на хипоалергично NAN.
Да, но друг доктор който прави изследвания за алергии (не знам как се наричат) каза на майка ми, че най-вероятно става въпрос за реакция към фризолака и , че тест може да се направи чак на 2-3 годинки.
И аз се питам сега до 2-3 годинки безмлечни неща? Sad
Ами всичко най-вкусно няма да може да го папка.. не и харесват безмлечните каши нито зеленчуковите пюрета, ядем с удоволствие само пюре от Круши и Сливи.
До кога така? И се замислям дали да не я пробвам с пюренце на HiPP в което има млечен продукт.
Как мислите вие?  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 6 356
аз мисля, че трябва да заведеш детето си при читав алерголог - това по принцип.

но също така мисля, че щом сте на хипоалергичен НАН и детето ти го понася без проблеми - значи нямате алергия към белтъка на кравето мляко.
защото децата с такава алергия не понасят и хипоалергичните млека - те пият само специални млека с напълно разградена белтъчна молекула, а НАН ХА не е такова.

все пак - първо консултирай с читав лекар, после действай.

забравих да попитам - ти в безмлечните каши не слагаш ли от НАН??? и в млечните продукти на Хип пак има адаптирано мляко, то е все тая...
както в зеленчуковите пюрета, така и в безмлечните каши можеш  да слагаш от АМ на детето.

# 2
  • Мнения: 475
аз мисля, че трябва да заведеш детето си при читав алерголог - това по принцип.

но също така мисля, че щом сте на хипоалергичен НАН и детето ти го понася без проблеми - значи нямате алергия към белтъка на кравето мляко.
защото децата с такава алергия не понасят и хипоалергичните млека - те пият само специални млека с напълно разградена белтъчна молекула, а НАН ХА не е такова.

все пак - първо консултирай с читав лекар, после действай.

забравих да попитам - ти в безмлечните каши не слагаш ли от НАН??? и в млечните продукти на Хип пак има адаптирано мляко, то е все тая...
както в зеленчуковите пюрета, така и в безмлечните каши можеш  да слагаш от АМ на детето.

За пореден път се убеждавам колко са зле педиатрите!Заведи детето на алерголог за да се успокоиш.Разбира се,че могат да му направят тестове. newsm10

# 3
  • Мнения: 27 524
аз мисля, че трябва да заведеш детето си при читав алерголог

 Peace

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Хм, защо да не могат да направят тестове  Shocked То как иначе да разбереш къде е проблема, кое предизвиква алергична реакция и с какво да храниш и кое да избягваш.
Егати докторите и педиатрите. Какво занчат думите "най-вероятно има алергия към..."  ooooh! .

Аз ако бях на твое място щях да я попитам, какво според нея значи "най-вероятно" ? И не смята ли да назначи изследвания за да се докаже или отрече това "най-вероятно"

# 5
  • Мнения: 514
Синът ми беще на 9 месеца когато направи алергичен шок,стана целия на бели петна,получи отток на гушата и не можеше да диша.Спаси го единствено това,че лекарския екип пристигна за 3 мин. Бях му взела пюре с паста,а в пастата имало яйца.Просто съм се заблудила ,защото преди това му бях взимала със спагети,без яйца и за това ,не погледнах по подробно.Тогава ни отказаха тестове,казаха след годинка.Избягвах продуктите с яйца и ден преди рожденният му ден,направи пак същата реакция от една бисквита.Пак всичко се
повтори,линейки,лекари,болници,но този път ни задържаха и за тестове,на следващия ден ставаше на годинка.Така,че Бг не е единствена страна дето не правят тестове толкова рано,но мисля,че там е след 6тия месец.Нека някоя по информирана мама да се включи,как е там.
А,как е направила алергична реакция,какво се е случило?

# 6
Тест може да се направи. Заведето детето на алерголог-педиатър, който при алергия ще назначи и съответната подходяща диета на детето.

# 7
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
НАН ХА не е мляко за деца с АБКМ!!!!!!!!!!!!
Ако действително има алергия,се дава едно от трите:
ФРИЗОПЕП
ПЕПТИ ДЖУНИЪР
АЛФАРЕ
НАН ХА съдържа кравешки белтък ,както и всички обикновени АМ.
Продължавайте си с НАН-а,щом няма проблеми,в пюретата където искаш ще добавяш пак от него и така.
ПИСНА МИ ВЕЧЕ!!!
Тая глупост за втори път я чувам-да яде НАН ХА,защото е алергично детето.В един друг случай пък детето беше с кашлица и хрема,и пак го набедиха за АБКМ,защото антибиотика не помогнал...   #Cussing out

# 8
  • София - Дружба 1
  • Мнения: 38
Синът ми беше на 1 месец, когато "много добър педиатър" ни постави диагноза алергия към белтъка. Признаците бяха лющене на кожата между веждите и червени петна. Предписа ни Фризопеп. Тъй като детето не се чувстваше добре от него, попитах нашия педиатър може ли да го смениме и той ни отговори, че може с всякакви хипоалергенни млека. В момента сме на Милумил ХА1. От това, което чета по форумите разбирам, че хипоалергенните млека не са за алергии. Не мога да разбера защо тези лекари се занимават с нещо, което не разбират? Нашите деца не са опитни зайчета!

# 9
  • Мнения: 241
Може да се направи тест за алергии!!!!  Ние правихме когато синът ми беше на 5 месеца. Взема се кръв от вената и  се тества върху панел , зареден с 20 от най-силните алергени.Просто не знам дали в други градове освен вав Варна и София има  такава апаратура.

# 10
  • Мнения: 212
но също така мисля, че щом сте на хипоалергичен НАН и детето ти го понася без проблеми - значи нямате алергия към белтъка на кравето мляко.
защото децата с такава алергия не понасят и хипоалергичните млека - те пият само специални млека с напълно разградена белтъчна молекула, а НАН ХА не е такова.

все пак - първо консултирай с читав лекар, после действай.

както в зеленчуковите пюрета, така и в безмлечните каши можеш  да слагаш от АМ на детето.

Абсолютно на 100% се присъединявам към това мнение. Ако имаш време, порови се тук и в здравния и ще се убедиш, че детето ти няма АБКМ. Така ,че споко! Ще си яде млечни. Peace

# 11
  • Мнения: 1 701
Аз така и не разбрах в какво се е изразявала алергичната реакция на детето?!  newsm78 Мисля, че това не е маловажно... ако са някакви пъпки е едно, ако е диария и повръщане - друго...

# 12
  • Мнения: 887
аз мисля, че трябва да заведеш детето си при читав алерголог - това по принцип.

но също така мисля, че щом сте на хипоалергичен НАН и детето ти го понася без проблеми - значи нямате алергия към белтъка на кравето мляко.
защото децата с такава алергия не понасят и хипоалергичните млека - те пият само специални млека с напълно разградена белтъчна молекула, а НАН ХА не е такова.

все пак - първо консултирай с читав лекар, после действай.

забравих да попитам - ти в безмлечните каши не слагаш ли от НАН??? и в млечните продукти на Хип пак има адаптирано мляко, то е все тая...
както в зеленчуковите пюрета, така и в безмлечните каши можеш  да слагаш от АМ на детето.

Напълно подкрепям.

# 13
може ли някой да ми даде координати на алерголог във Варна който няма да откаже да се направи тест за алергияя

# 14
  • Мнения: 241
Във Варна апаратура за такива тестове  има Д-р Малячкина - детски алерголог
кабинет: бул."Съборни" № 11
тел. : 052/ 615 136,  617 137
Цената е 115 лв.
Взема се кръв от вената на бебето
Тества се за 20 от най-разпростанените алергени
Резултатите са готови до 1-2 дена
Дано съм помогнала.Успех!!

Общи условия

Активация на акаунт