Дайте съвет

  • 860
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Дъщеря ми е на 2 години и 5 месеца.Има прекаран бронхит и остър ларингит.В началото на януари се разболя отново и беше болна  леко.Стандартната хрема, кашлица без температура.Водихме я на контролен преглед всичко наред.И сега въпроса ми е следният прави ми впечетление, че като я изведем на чист въздух например в парка вечер след като заспи се буди и е пълна със секрети от които започва да се дави и кашля.Като и дам една лъжичка вентолин се оправя.По-съвет на педиатърка.На другият ден нищо нито кашля и ето вчера и днес не сме излизали пак нищо.Нито през деня кашля нито се е будила през нощта.Водила съм я при У.Н.Г. казват, че не става въпрос за трета сливица.Някой има ли идея на какво може да се дължи ?

# 1
  • Мнения: 2 751
Дъщеря ми е на 2 години и 5 месеца.Има прекаран бронхит и остър ларингит.В началото на януари се разболя отново и беше болна  леко.Стандартната хрема, кашлица без температура.Водихме я на контролен преглед всичко наред.И сега въпроса ми е следният прави ми впечетление, че като я изведем на чист въздух например в парка вечер след като заспи се буди и е пълна със секрети от които започва да се дави и кашля.Като и дам една лъжичка вентолин се оправя.По-съвет на педиатърка.На другият ден нищо нито кашля и ето вчера и днес не сме излизали пак нищо.Нито през деня кашля нито се е будила през нощта.Водила съм я при У.Н.Г. казват, че не става въпрос за трета сливица.Някой има ли идея на какво може да се дължи ?
Да не се дължи на някаква алергия?
При алерголог водили ли сте я?

# 2
  • Мнения: 88
[[/quote]
Да не се дължи на някаква алергия?
При алерголог водили ли сте я?
[/quote]

Казват ми, че е малка за тест и че на тази възраст нищо не може да се каже със сигурност.Иначе имат такова съмнение.Пили сме Зиртек, Еирус.Даже Еируса го спряхме преди 15 дни.

# 3
  • Мнения: 2 751

Казват ми, че е малка за тест и че на тази възраст нищо не може да се каже със сигурност.Иначе имат такова съмнение.Пили сме Зиртек, Еирус.Даже Еируса го спряхме преди 15 дни.

Ами за тест не знам, не съм спец в областта, но мисля, че една консултация с добър алерголог няма да ви е излишна.

# 4
  • Мнения: 198
моята е на 2.7 месеца и ве4е правихме тест за алергия..така 4е не знам колко е достоверен ,но се оказа отрицателен.тестваха я за 12 разли4ни алергена(мисля 4е така се нари4аха)..а си кашля,все е със те4ащ нос..не сме ходили още на унг..но май ще се наложи
съвет:водия на алерголог-нищо не губиш  Hug

# 5
  • Мнения: 2 751
моята е на 2.7 месеца и ве4е правихме тест за алергия..така 4е не знам колко е достоверен ,но се оказа отрицателен.тестваха я за 12 разли4ни алергена(мисля 4е така се нари4аха)..а си кашля,все е със те4ащ нос..не сме ходили още на унг..но май ще се наложи
съвет:водия на алерголог-нищо не губиш  Hug
Като препатила мога да ти кажа...щом има постоянни сополи и кашля, не отлагай, а я води на УНГ.
Ние докато се светнем, че проблемът е за УНГспециалист, колко АБ изпихме... ooooh!

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз също си помислих, че може да е алергия, но не съм специалист.
Поради необичайно високите температури за зима, вече имало цъфтеж на някои растения. Затова, ако има алергия към това, възможно е да е започнала по-рано, а не на пролет както обикновено.

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
iva_33
Цитат
прави ми впечетление, че като я изведем на чист въздух например в парка вечер след като заспи се буди и е пълна със секрети от които започва да се дави и кашля.

 - Изводите може да са няколко - влошаване от: - въздух на открито, от студен въздух, от студен, влажен въздух, от течение, полени? и като обобщение - по-скоро възможен Вазимоторен Ринит. Peace

Общи условия

Активация на акаунт