За ефирния детски сън...

  • 673
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 034
Искам да споделя нещо, за което си мисля откакто се е родила голямата ми дъщеря.
Когато децата спят....те стават ефирни, някак си безплътни.
Сякаш изчезват, стопяват се и от тях остават само очертанията.
Дъщеря ми изглежда като елфа, когато спи.
Независимо в какво настроение си е легнала или как се е държала през деня, в мига, в който заспи кожата й става прозрачна...понякога имам чувството, че хем е в леглото си, хем я няма...знам, че звучи много налудничаво, но...
Може би това е израз на онази детска невинност и наивност, която при "големите" се губи.
Децата са толкова чисти, че в съня си стават като приказни същества от другаде...

Стават ли и вашите деца ефирни или съвсем съм луднала на тема приказки?

# 1
  • Мнения: 1 877
Много е красиво...!Ти ме накара да се замечтая....!

# 2
  • Мнения: 2 978
хм Thinking никога не съм поглеждала от тази страна на съня и.

Виж обаче винаги ми е харесвало как си разтваря ръчичките докато спи...Баба ми казваше, че това е точно тази детска чистота, това, че нямат нашите проблеми и детското безгрижие baby_neutral

# 3
  • Мнения: 1 470
   Естественно!!!На техните малки плещички не тежи все още нищо...Те са както казваш още по детски чисти и невинни,дори и да са направили беля,те имат опрощението на родителите си...Не ми се ще да си мисля че ще дойде момента в който ще заприличат на нас Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 4
  • Мнения: 2 353
  Става като лапичка на коте - мекичка, топла и нежна Heart Eyes
  Хубава тема  bouquet

# 5
  bouquetБлагодаря ти, че го изрази с думи!
Винаги съм чувствала точно това, когато наблюдавам дъщеря ми докато спи...

# 6
  • Мнения: 625
Прекрасно е да погледнеш детенцето си и да се замислиш по този начин.Аз например често плача от умиление,когато видя спящото си детенце и от сърце прошепвам"Благодаря ти,Господи,че ме дари с такова прекрасно ангелче"...децата наистина са вълшебни,когато спят...

# 7
  • Мнения: 5 265
Стават ли и вашите деца ефирни ?


Да   bouquet!

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много обичам да ги гледам, когато спят.

# 9
  • Мнения: 2 959
...Децата са толкова чисти, че в съня си стават като приказни същества от другаде...
Ивиче, и в съня си и извън него, децата са си нашите малки приказни същества- нашите любимци, но когато са будни са дейни, изразяват мнение/ което много рядко съвпада с нашето/, опитват да завуюват своя лична територия, създават свой свят и преоткриват нашият. Не бих могла да сравня спящата си дъщеря с безплътна елфа, колкото и мило да ми изглежда, дори напротив за мен си е един спящ малък човек който събира сили и расте.

# 10
  • Мнения: 1 640
Написаното породи умиление у мен.Моята дъщеричка,която през деня все прави бели и поразии,заспивайки  изглежда като малко коте-уморено,мъркащо,пухкаво,което си намества лапичката под бузката.Малко бебе или малко животинче -това са асоцииаците,които се пораждат у мен при вида на спящо дете.Само когато спят са толкова кротки,добри,невинни,спокойни и умиляващи...

# 11
  • Мнения: 3 034
  Става като лапичка на коте - мекичка, топла и нежна Heart Eyes

Toва сравнение ме умили - много е истинско...  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 364
Да, много ми е хубаво да гледам дъщеря ми като спи. Понякога я милвам и гушкам.

# 13
  • Мнения: 2 891
Целувам го! Ефирни стават клепачите му. Виждам го както когато беше бебе. Накърмен, изтощен от борбата с гърдите ми за малко повече мляко, с потна глава, положил лице на рамото ми, заспал...

# 14
  • Мнения: 2 040
Много обичам да я гледам докато спи, ...  много тихичко й говоря колко много я обичам и какво е тя за мен,  милвам я лекичко по личицето и косичката, и като гледам как си слага спейки една в друга ръчичките и колко е спокойна, немога да повярвам каква фурия е като се събуди ...  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт