Моля Ви, успокойте ме!

  • 1 445
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Ох, само не ми се смейте, ама изведнъж ме обзе страшна паника. Съседка ми каза, че един съсед бил болен от туберкулоза. Такова шубе ме тресе, че не е истина. Кажете нещо успокоително, примерно че децата са ваксинирани и няма страшно.. незнам... предава се по въздуха - ми той като се вози в асансьора дишаме един и същи въздух...  smile3511
А ние майките ваксинирани ли сме?
Оф, може би темата не е за тука.  ooooh!
Много съм уплашена.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 424
не се притеснявай.
втората задължителна ваксина, която се слага още в болницата 48 часа след раждането е против туберкокоза.
ние - майките, също сме ваксинирани като малки.
но въпреки всичко аз бих пазила бебо и себе си максимално.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не се притеснявай.
втората задължителна ваксина, която се слага още в болницата 48 часа след раждането е против туберкокоза.
ние - майките, също сме ваксинирани като малки.
но въпреки всичко аз бих пазила бебо и себе си максимално.

 Peace  Peace  Peace

# 3
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Спокойно, Бог да е с теб и да Ви пази!
Ваксините са за това, за защита, а този човек защо не отиде в болницата?  Sad Аз като съм болна и винаги страня от всички, само и само да не ги заразявам!

# 4
  • Мнения: X
Ами незнам, аз загубих ума и дума и въобще нищо не попитах. Ще се опитам при първа възможност да разбера подробности.
Да, малчо е имунизиран 2 пъти - 1нъж в болницата и после на 7 месеца имаме реимунизация, ама тя ваксината не дава гаранция.  newsm45
Какво значи да пазя себе си и малчо максимално? Все повече ме обзема паника. Ми то това виреело във въздуха бе... И живеело месеци, та дори години в тъмни и непроветриви помещения.. асансьори..  smile3514
На 9тия етаж съм няма как да слизам по стълбите... ooooh!

Иде ми да го намеря и да го отстрелям тоя.. сигурно е някой от пияниците - имаме си 1-2ма в блока и те са от рисковите групи за туберкулоза.

# 5
  • Мнения: 227
Не се притиснявай,щом е имунизиран 2 пъти.

# 6
  • Мнения: 942
И бебоците и майките са ваксинирани Hugно наистина по-добре малко по встрани от съседа PeaceОт туберкулоза се разболяват лица с потисната имунна система.Може би не е лошо да говориш с джи пи-то и се осведомиш за рисковете.

# 7
  • Мнения: 9 050
Не се притеснявай. Туберколозата наистина са предава по въздушно-капков път, но далеч не е толкова заразна. Не е като грипа, например. За да се разболее човек трябва да е на лице силна отпадналост и срив в имунната система. Освен това е необходим непосредствен контакт с болния.

Освен това, туберколоза може да се хване от толкова много неща. От сирене например. Изобщо от млечни продукти, които не са минали необходимата обработка. Да се заразиш от друг човек е най-малкият риск. ( Не е изключено, разбира се. )

Обикновено хората, болни от туберколоза се лекуват в инфекциозни отделения. Надали на този твой съсед са му открили това заболяване, а са го оставили ей така да си се разхожда. Много е възможо това да е само слух, който съседката ти е дочула и разпространява.

Следи температурата. Първите признаци на туберколозата са постоянна температура 37 - 37,3 за много продължително време. Нощно изпотяване. Освен това отпадналост, лесна умора, безапетитие.

И най-накрая, в днешно време това заболяване е напълно лечимо. А това, че използвате едно и също стълбище с въпросния съсед изобщо не е рисков фактор.

# 8
  • Мнения: 953
Споко бе Simple Smile

Туберколозно болните не са непременно заразни, те се лекуват безплатно към туб диспансерите и приемат много лекарства. Заразни са само ако каверната е отворена, и не се лекуват. Това е болестта на недохранването и бедността по принцип.
Това заболяване не се предава лесно, лекува се като се хване навреме и  всичко което е необходимо да правиш е да подържаш нормална хигена и да се храниш здравословно за да се предпазиш.

# 9
  • Мнения: 2 159
Споко бе Simple Smile

Туберколозно болните не са непременно заразни, те се лекуват безплатно към туб диспансерите и приемат много лекарства. Заразни са само ако каверната е отворена, и не се лекуват. Това е болестта на недохранването и бедността по принцип.
Това заболяване не се предава лесно, лекува се като се хване навреме и  всичко което е необходимо да правиш е да подържаш нормална хигена и да се храниш здравословно за да се предпазиш.
на работа преди години имаше един болен от туберколоза и се мъкнеше на работа Shocked
обясниха ни същото, което е писала IraSof и въпреки това аз бях възмутена, че идва Close

# 10
  • Мнения: 2 005
Спокойно,не се притеснявай не е толкова заразно ThinkingНо най-добре се обърни към лекар за консулт newsm78

# 11
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Споко бе Simple Smile

Туберколозно болните не са непременно заразни, те се лекуват безплатно към туб диспансерите и приемат много лекарства. Заразни са само ако каверната е отворена, и не се лекуват. Това е болестта на недохранването и бедността по принцип.
Това заболяване не се предава лесно, лекува се като се хване навреме и  всичко което е необходимо да правиш е да подържаш нормална хигена и да се храниш здравословно за да се предпазиш.



И мен успокоихте, аз също бързо се паникьосвам  Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 5 604
не се притеснявай.
втората задължителна ваксина, която се слага още в болницата 48 часа след раждането е против туберкокоза.
ние - майките, също сме ваксинирани като малки.
но въпреки всичко аз бих пазила бебо и себе си максимално.
Peace

# 13
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не се притеснявай, за да се заразят трябва да го гушкат и т.н.

Така оттадел не е страшно.

Аз съм лежала в белодробна болница с пневмония, където бъкаше от туберколозни, но нищо ми нямаше.

# 14
  • Мнения: 3 069
Aз не мога да те успокоя, защото също като теб бих изпаднала в ужас.
Препоръчвам ти да пуснеш тема-запитване до д-р Слънчева /Д-р Nivea baby/ В новия подфорум.Отговаря 2 пъти седмично.

Общи условия

Активация на акаунт