Отговори
  • Мнения: 5 370
Миналата седмица Станислав отказа внезапно да ходи. Просто не желаеше да си сгъва десния крак в коляното и да пристъпва. Заведох го по спешност в Пирогов и дежурният лекар пожела.....да прегледа гърлото му. Оказа се, че имало някаква връзка между прекарана  ангина-или заболяване в момента-и болки в ставите при малките дечица. Педиатърът ми също потвърди тази диагноза. За справка само-Станислав напоследък не ми е боледувал, той пронципно мноооого рядко боледува, да чукна на дърво, та затова се учудих на тази диагноза.
Кажете ми нещо повече, моля.

# 1
  • Мнения: 5 531
Разгледай темата  в другия подфорум ,,деца с увреждания и хронични заболявания,,. Има интересна информация.

# 2
  • Мнения: 686
Миналата седмица Станислав отказа внезапно да ходи. Просто не желаеше да си сгъва десния крак в коляното и да пристъпва. Заведох го по спешност в Пирогов и дежурният лекар пожела.....да прегледа гърлото му. Оказа се, че имало някаква връзка между прекарана  ангина-или заболяване в момента-и болки в ставите при малките дечица. Педиатърът ми също потвърди тази диагноза. За справка само-Станислав напоследък не ми е боледувал, той пронципно мноооого рядко боледува, да чукна на дърво, та затова се учудих на тази диагноза.
Кажете ми нещо повече, моля.
Ето какво пише в един учебник по педиатрия:
По-правило с добра прогноза,в резултат на прекарани разнообразни бактериални и вирусни инфекции
Всяка инфекция с фебрилитет може да отключи артрит
По правило са засегнати ограничен брой стави.
Добра прогноза.
Само толкова пише.
При дъщеря ми след тежко боледуване имаше съмнения за такова .Правиха и кръвни изследвания,които  показват има ли артрат или не .ПРи нея нямаше.Каквото разбрах тогава за това заболяване е ,че в повечето случаи е временно.
Успех.

# 3

Общи условия

Активация на акаунт