за отслабването или НЕ на диетите

  • 2 815
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 484
 Чета тук -  страшно много теми за диети има.
 Чудя се не се ли "наситихте" на всички "много ефикасни" диети, които са не-знам какво чудо. Или диета на не-знам коя звезда.
Всъщност от диети полза никаква. Дори и да успееш да свалиш предвидените килограми, то това става за много кратко време. При всички положения това може и да ви прави щастливи, но в никакъв случай не е здравословно. На всичкото отгоре, когато дните на диетата приключат, си връщаш килцата за още по-малко дни. И пак всичко отначало. А горкия организъм страда ли страда. И започват разни неразположения, а в някои случаи и болести - проблеми с кожата, с косата, с ноктите и по-тежките проблеми с черния дроб, да не говорим за анемията или анорексията.
 Отслабването е въпрос на отрицателен калориен баланс - гориш повече, отколкото приемаш. Проста аритметика.
 Въпросът е не само по време на 2-те седмици на диетата да си осигурите този отрицателен баланс. Спортувайте, изберете си хранителен режим, подходящ за ежедневието, навиците и предпочитанията си, спортувайте каквото ви харесва. И знайте, че не става бързо. Но така е с по-дълготраен ефект и по-здравословно
 Нали не трябва само да сме слаби, но и здрави.

# 1
  • Мнения: 41
aбсолютно си права! диетите не дават резултат

# 2
  • Мнения: 2 220
Убедила съм се в това! Вече не се подлагам на никакви диети, просто гледам да се храня разумно! Безсмислено ми е да си приготвям някакви порцийки от 5 гр. сирене и 1/2 сварено яйце или нещо от сорта. Blush

# 3
  • София
  • Мнения: 2 840
Всеки хранителен режим, включително този, който е съобразен с калорийния баланс - поето-изразходено, се нарича диета.
Така че, все за диети говорим, когато става дума за отслабване.Няма начин.Ако не се спазва хранителен режим, никакъв фитнес няма да помогне, освен ако не живеем на лежанката или на велото Shocked

# 4
  • Мнения: 6 958
  Отслабването е въпрос на отрицателен калориен баланс - гориш повече, отколкото приемаш. Проста аритметика.
 Въпросът е не само по време на 2-те седмици на диетата да си осигурите този отрицателен баланс. Спортувайте, изберете си хранителен режим, подходящ за ежедневието, навиците и предпочитанията си, спортувайте каквото ви харесва.

Явно не знаеш какво е да имаш излишни килограми, поздравления за което  Hug

Твоята логика е точно като за дадена диета, а не като НЕ на диетите  Peace В днешно време средностатистическия българин се храни с много по голямо количество храна от колкото в действителост се нуждае... Следва фактора стрес, хормони, бременност, ежедневие, заседнал начин на живот, неприродосъобразна храна и т.н... Всичко това води до наднормени килограми... Не всички имат идеалното тегло, ако не спазваш дадена диета, от само себе си като че ли с магическа пръчка не можеш да отслабнеш... Аз също съм за НЕ на диетите (ама да си слаб или да имаш 2-3 излишни килограма), но ако имаш повече (аз имам) трябва диета..., иначе си оставаш така за постоянно, ако не се вземеш в ръце и не направиш нещо по въпроса...  Peace

Всеки хранителен режим, включително този, който е съобразен с калорийния баланс - поето-изразходено, се нарича диета.
Така че, все за диети говорим, когато става дума за отслабване.Няма начин.Ако не се спазва хранителен режим, никакъв фитнес няма да помогне, освен ако не живеем на лежанката или на велото Shocked

Именно...  Peace

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Съгласна съм, че храненето трябва да се промени не за 5, 10 или 20 дена, а за цял живот Peace

# 6
  • Мнения: 4 157
Еее, не е вярно , че диетите не дават резултат!Аз мисля , че са чудесен начин за разтоварване на организма и сваляне на излишни килограми.Знам го от личен опит. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 5 605
  Отслабването е въпрос на отрицателен калориен баланс - гориш повече, отколкото приемаш. Проста аритметика.
 Въпросът е не само по време на 2-те седмици на диетата да си осигурите този отрицателен баланс. Спортувайте, изберете си хранителен режим, подходящ за ежедневието, навиците и предпочитанията си, спортувайте каквото ви харесва.

Явно не знаеш какво е да имаш излишни килограми, поздравления за което  Hug

Твоята логика е точно като за дадена диета, а не като НЕ на диетите  Peace В днешно време средностатистическия българин се храни с много по голямо количество храна от колкото в действителост се нуждае... Следва фактора стрес, хормони, бременност, ежедневие, заседнал начин на живот, неприродосъобразна храна и т.н... Всичко това води до наднормени килограми... Не всички имат идеалното тегло, ако не спазваш дадена диета, от само себе си като че ли с магическа пръчка не можеш да отслабнеш... Аз също съм за НЕ на диетите (ама да си слаб или да имаш 2-3 излишни килограма), но ако имаш повече (аз имам) трябва диета..., иначе си оставаш така за постоянно, ако не се вземеш в ръце и не направиш нещо по въпроса...  Peace

Всеки хранителен режим, включително този, който е съобразен с калорийния баланс - поето-изразходено, се нарича диета.
Така че, все за диети говорим, когато става дума за отслабване.Няма начин.Ако не се спазва хранителен режим, никакъв фитнес няма да помогне, освен ако не живеем на лежанката или на велото Shocked

Именно...  Peace
Подкрепям miranda_rs на 100 %!!!

# 8
  • Мнения: 2 237
И аз не признавам диети.Най-се отслабва като се влюби човек...особено ако е безнадеждно...Но това е друга тема.
Майката му е точно в това - да изразходваш това което поемаш.

# 9
  • Мнения: 4 157
И аз не признавам диети.Най-се отслабва като се влюби човек...особено ако е безнадеждно...Но това е друга тема.
Майката му е точно в това - да изразходваш това което поемаш.
Да, и с безнадеждно влюбване може... Whistling

# 10
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
За мен диетата е мъчение.
Най-добре е разнообразна храна, всякаква ( месо, риба, мляко, плодове и зеленчуци, ядки, зърнени, чайчета, вино и бира.
Също по-малко захар и сол, повече разходки и никакви крайности и пълни ограничения.

# 11
  • Мнения: 44
И аз не признавам диети.Най-се отслабва като се влюби човек...особено ако е безнадеждно...Но това е друга тема.
Майката му е точно в това - да изразходваш това което поемаш.
Да, и с безнадеждно влюбване може... Whistling
И аз съм ЗА-вече го изпробвах Embarassed

# 12
  • Мнения: 221
Диетите са ми болна тема вече 2 години след раждането. Опитвам се да махна 10 кг, но съм успявала да стигам до 4 излишни и после като се върна към нормален режим отново връщам всичко. С всички видове диети, чайове, хапчета и глад си докарах само проблеми. Косопад, проблеми с кожата (петна по тялото) , депресия и само неприятности. Вече месец и половина се храня нормално и не съм качила повече отколкото си бях (надявам се да не кача). Косопада спря и петната по кожата почти изчезнаха. Чувствам се добре и се опитвам да не мисля за излишните кг. Дано да е за дълго.

# 13
  • Мнения: 305
Клонка е абсолютно права - самата дума диета означава режим на хранене. Спор няма, че спорта е важен елемент в поддържането на едно не само хубаво, но и здраво тяло - но, грубо казано (поне по мнение на доста инструктори професионалисти) успеха зависи до голяма степен от избрания хранителен режим 70% и 30% остават за спорта/движението. За да няма йо-йо ефекти и чести резки промени в теглото е необходима и воля, мотивация и като цяло промяна на мисленето. Човек може да се подложи на "драстична диета" за известно време, но по време на този режим трябва да се опита да се пребори с вредните си навици на етап - мисъл. ---> тоест тук съм съгласна и с Полинбг (въпроса не опира само до тези две седмици ограничения) Доказано е, че ние възприемаме една храна и и придаваме някаква вкусова характеристика/някаква емоция чрез сивите ни клетки --- тоест ако примерно ти сервират змия и не знаеш, че това е змия може и да ти хареса, но разбереш ли че в момента ядеш месото от точно това животно би могла и да се отвратиш ако не си азиатец или не си падаш по източната кухня.  Wink Нали знаете, че дадена ситуация не е лоша или добра сама по себе си, а много си зависи от нагласата която имаме, от убежденията ни и ние и придаваме нюанса това е добре/зле  Party Миранда е права, че човек трябва да се вземе в ръце и от него самият зависи как ще се чувства в собственото си тяло. Тялото все пак е само форма на нашето аз, но ние сме дизайнерите -- а това не е никак малко   bouquet. И да понякога сами сме си причинили по закръглените форми, понякога не сме виновни за тях, но с търпение, желание и воля бихме могли да се преборим и да си "създадем" формата която искаме. Ако подходим разумно бихме могли да успеем и да съхраним килограмите които искаме. Има много момичета тук, които са доказателство, че няма невъзможни неща. Мисля, че разговорите тук - те помагат на много жени именно да се амбицират и да повярват в себе си, да се опитат да променят нещо - а това е само началото. усмивки и успех на всички   bouquet

# 14
  • Мнения: 3 360
Sunny girl много ми хареса изказването ти PeaceВ допълнение-който  се е борил с наднормено тегло знае какво е-не е лесно!Режим,диета,ограничение-както и да се нарече,човек полага усилия,слага задръжки  и се лишава ако трябва от нещо в името на комфорта в собственото си тяло!Против съм драстичните мерки,но съм за хранене с "разум" Peace

Общи условия

Активация на акаунт