Някаква вкусна каша?

  • 1 329
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Можете ли да ми препоръчате някаква вкусна кашичка. На 6 мес. и половина сме, но досега сме яли само безмлечна оризова на милупа и не я ядем много-много. И по принцип напоследък нещо злоядстваме, така че да е нещо много вкусно. И още 2 подвъпроса:
- мога ли да давам жълтък от яйце, което се е пукнало при варене
- мога ли да давам сварено яйце, което е стояло 2 дни в хладилник? ако знае някой, thanks предварително

# 1
  • Мнения: 510
Ако става въпрос отново за безмлечна каша, мога да ти препоръчам на Nestle "Ориз и рожкови", много е вкусна.
Относно яйцата, аз още не давам, тъй че не мога да те посъветвам.

# 2
  • Мнения: 203
Благодаря за отговора, всъщност мислех за някаква друга, не-оризова каша, или е добре да се дава оризова, не знам и аз. Виждам че си от Гео Милев, и аз живея там:-). Ти в коя част си?

# 3
  • Мнения: 510
Ами не разбрах дали държиш на безмлечна каша, защото от тях няма кой знае какво разнообразие. Безмлечна и без ориз, се сещам само за елда, обаче тя е доста безвкусна. На Милупа има една безмлечна- 7 зърнена, също е вкусна, но тя пък има глутен, а вие сигурно още не сте давали.
Иначе в Гео Милев живея до зала Универсиада, на Светлоструй.  Simple Smile

# 4
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Аз вече му давах млечни на Милупа - банан и морков с ябълка(тази много я хареса). Безмлечната оризова на Милупа още я ядем от 1 месец. Много трудно ми се разбива и я смесвам с другите по малко или я слагам в по-течните пюрета.

# 5
  • Мнения: 203
А мога ли и аз вече да давам млечни? ние се захранихме преди около 3 седмици само с оризова безмлечна каша.

# 6
Ако става въпрос само за безмлечни, те не са особено вкусни. По това време въведох и млечните. Бисквитената каша на Нестле е страхотна.
Добър апетит!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 457
Спокойно можеш вече да даваш млечна каша, просто избери някоя която е с АМ, а не със сухо мляко като Слънчо.  Peace
Ако още не си въвела жълтъка, по-добре изчакай още малко. А ако си го въвела вече или си напълно убедена,че искаш да даваш жълтък, в никакъв случай не давай сварено яйце, стояло два дена в хладилника  Stop Вари яйцето непосредствено преди да дадеш жълтъка. Яйцето трябва да е твърдо сварено. Не знам дали е опасно да дадеш пукнато при варене яйце, но аз лично не би рискувала.

# 8
  • Мнения: 203
Преди малко за 2-ри път дадох жълтък и то пукнат. Дано да няма някакви последствия. Май ще изчакам още 1-2 месеца и тогава ще давам пак.

Magica, писах ти и на личния. С теб май сме съседки, и аз съм на същата улица. Ще се радвам да се видим някой път:-)

# 9
  • Мнения: 109
Най вкусни са кашите на Милупа и Фризокрем.

# 10
  • Мнения: 209
На нас най-много ни харесват на Милупа - ябълка и морков. Банана също. И двете са млечни. От млечните на Хумана обаче не сме доволни, само като я подушеше и започваше да и се гади.

# 11
  • Мнения: 391
На Милупа- бананова /за над 4 месеца/ и бисквитена / за над 6 месеца/.
 Бисквитената е на голяма почит в къщи.Фризозеп - също е хубава.На Хип кашите с каисии или  праскови не са лоши.

На Нестле кашите дъщеря ми също ги харесва ,с изключение ,на оризовата. Но на Нестле стават много гъсти ,ако следваш точно указанията,и не всички майки ги харесват,а и на бебето сигурно ще му е трудно да ги яде.

# 12
  • Мнения: 203
А мога ли да давам 2 пъти дневно каша, в 10 (вместо попара) и в 17 - и еднаква ли трябва да е кашата или може сутрин примерно банан, следобед ябълка и морков?

# 13
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Според мен е рано за попара, а два пъти каша май множко ще му дойде.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И аз мисля, че 2 пъти каша е много, но ти си решаваш. Ако решиш да даваш по-добре да са различни да има разнообразие.

Общи условия

Активация на акаунт