С какво да я храня?

  • 831
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 999
Дариа /8 месеца и малко/ категорично ми отказа млякото /Аптамил2/. Само като види шишето с биберон и го бута с ръка и плаче. Ядеше само сутрин в 8 и вечер в 8 мляко.

Педиатърката каза поне седмица да не й предлагам шише с мляко, а да я храня с друго. Добре, но с какво друго? Дайте ми идея за нещо? Сега я храня така:

8:30-9:00 - Попара от сухар със сирене и мляко

12:00-12:30 - зеленчуково или месно/само пиле от няколко дни и теле/ пюре

16:00 - банан с авокадо и мляко или кисел или каша с плод.

20:00 - каша с плод или плодово пюре.

Струва ми се, че й става много кашата или пък кисел и каша. Кисело мляко неискам да й давам още, а какво друго бих могла? Заради липсата на идея й намалих храненията от 5 - на 4  Sick

# 1
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
пробвай с неразливаща чаша и друго мляко. Или слагай бишкоти в млякото- имам придвид бебешки бишкоти.

# 2
  • Varna
  • Мнения: 333
Здравей
Моят син преди около месец също ми отказа млякото-Аптамил 2.
Той е по- малък и аз също бях доста шашната. Нашият педиатър каза да започна да смесвам млякото с пюре или сок и да видя дали така ще го яде. Няколко дни го храних така и после минахме на Милумил 2 . То е с вкус на ванилия и бебо го харесва. Ако искаш пробвай така.
За съжаление нямам опит и не мога да ти дам съвет  с какво да замениш млякото.
поздрави

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
Мерси за отговорите.

Тя всичко отказва да пие от шише. Дори водата. Неразливната чаша пък само я премята - незнам как да й обясня как се пие от това чудо  Embarassed

Пробвах с пюре - отказва. Иначе от бебешките бишкоти на Нестле яде с мляко /слава Богу/

# 4
Имах този проблем със сина ми Дадох му с бисквити или дай бишкоти като попара може да го хареса

# 5
  • София
  • Мнения: 2 249
Ако проблемът е в шишето, може да пробваш с някаква малка чашка, съвсем малка.

# 6
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Милумила е по- вкусничък и примамлив- пробвай с него...

# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Пробвай с 4ашка или давай млякото с лъжи4ка. На моя приятелка бебето също в осмия месец отказа да пие мляко от шише и тя му го даваше с лъжи4ка. Много бавно става храненето, аз като я видях първия път направо "паднах", а ма е вариянт.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
Много обича да 'пие' от чаша /за сега само вода/, но какво оливане става тогава...

# 9
  • Мнения: 684
На Чико има шише с лъжичка което аз използвах за изплакване на устата като беше малка Йо , но става и за мляко-просто е мн.удобно, защото лъжичката се завинтва като биберон на шишето и само накланяш шишето и то потича, но не тече непрекъснато , така че бебо да се даво.Пробвай така-може беба да е пореснала за биберон Wink

Общи условия

Активация на акаунт