Силни колики на 3 месеца, колко продължиха при вас?

  • 6 777
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 301
Здравейте, скъпи мами! Моето бебче вече стана на три месеца, а коликите не мислят и да минават, дори ми се струва, че от една седмица са се увеличили  Sad Беба пръцка и се уригва с рев и така от сутрин до късно вечер, когато заспи.
Изцяло е на кърма, не иска водичка, а сокчета изобщо не съм и опитвала да давам. Прави дълга нощна пауза от порядъка на 8-10 часа и през деня папа през 2,5 часа и така 6 пъти на ден.
Кажете, моля ви, какво мога да направя в случая и колко може да продължава това чудо!
Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 553
При моята дъщеря беше същото, но коликите започваха късния следобед и продължаваха до късно през нощта.Ами какво да ти кажа - освен да даваш капки за колики и да внимаваш с какво се храниш (не яж газообразуващи и тежки храни) друго не мога да те посъветвам. Коликите отшумяха на около 3.5 месеца  Peace

# 2
  • Мнения: 371
Ние имахме колики до шестия месец. Давах Саб симплекс, но нямаше почти никакъв ефект. Дано свършат по-бързо при вас. Успех!

# 3
  • Мнения: 2 159
ние имахме колики до 2-рия месец и после рай Laughing
просто трябва да изчакаш да минат, търпение му е майката, при нас никакви капки не помагаха, единствено сешоара, но за кратко
успех Hug

# 4
  • Мнения: 390
И мен ме интересува това-и ние наближаваме 3 месеца,ама имам чувството че никога няма да минат тези колики-и ти си късметлийка че имате такава пауза нощна-при нас коликите са най-силни към 3-4ч нощем-тогава се буди и крещи от болки чак до сутринта.Не мисля че някога ще се наспя  Cry

# 5
  • Мнения: 277
Ами не искам да те отчайвам, ама при нас бяха до края на 6 месец, дори и сега има понякога в зависимост от храната която аз ям / защото е кърмаче - юначе  Wink /.

# 6
  • Разград
  • Мнения: 3 110
При дъщеря ми продължиха 40дни,а при сина ми почти не ги усетих.Имам приятелка,детето й се скъсваше от рев-денем и нощем до 8 месец,много трудно преодоля периода.
Дано по-бързо ви минат.

# 7
  • Мнения: 7 091
Определено помисли за хранителна диета за теб, ако трябва изолирай 1 по 1 храните за да видиш какво и дразни. Според мен детето прави реакция на храна и ако не установиш на какво, след това при захранването може да има проблеми със същите тези храни.  Peace Дано се оправяте скоро!  bouquet

# 8
При нас продължиха до към 4-тия месец. Внимавай с храните, които приемаш. От Еспумизан, капки за бебета определено се успокояваше малко. Пробвай, ако искаш. Дано помогнат.

# 9
Здравей, знам какво ти е  Sad
Моята бебка минава вече 3,5 месеца, а коликите не минават, май даже се усилват. Последно педито ни изписа Ентерол, сега го пие втори ден, но ефект не виждам. Давах Еспумизан, може и да е имало ефект. Сега с Ентерола спрях Еспумизана и почнах Бейбинос, та да не ощетявам другите фармацевтични компании  Laughing Мъжът ми наскоро изплю камъчето, че имал до 6-ти месец, но не знае дали са били все така силни.
А при вас на всяко ядене ли са, колко време след хранене се появяват или още докато суче?

# 10
  • Мнения: 999
На Мими продължиха до 3м. но знам че на някои продължават и до 6м. Дано не се уплашиш, знам какво е да гледаш дете с колики.

# 11
  • Мнения: 532
Определено помисли за хранителна диета за теб, ако трябва изолирай 1 по 1 храните за да видиш какво и дразни. Според мен детето прави реакция на храна и ако не установиш на какво, след това при захранването може да има проблеми със същите тези храни.  Peace Дано се оправяте скоро!  bouquet

Поддържам мнението 100%.

Ето ти мощните алергени, които биха могли да дразнят детето. Пробвай да  ги изолираш от храненето си поне за седмица, мисля, че бебе ще се успокои:

"""Мощни алергени, които майката е хубаво да консумира по МАЛКО особено в първите месеци от кърменето, ЗАЩОТО МОЖЕ ДА ПРЕМИНАТ В КЪРМАТА, особено ако майката не е с много добър метаболизъм/, а ако детето E алергично или наследствено обременено, задължително да НЕ консумира са:

1. Мляко и млечни продукти - прясно мляко /най-мощно/, кисело, сирене, кашкавал, сладки неща, съдържащи сухо мляко - мляко от всякакво животно, не само крава;
2. Яйчен белтък;
3. Риба и черупчести;
4. Цитруси - портокали, киви, лимон ...;
5. Ядки - особено фъстъци;
6. Хистамин съдържащи - банани, сурови домати, ягоди, зелени неща /коприва напр./;
7. Мед /заради полените/;
8. Бобови - боб, леща, соя, грах, зелен боб - семейство бобови са много богати на протеини, но тези протеини също са с дълга верига трудна за храносмилане като млечния белтък, затова и соевите мляка не се препоръчват при АБКМ /алергия към белтъка на кр.мляко/, защото до 10 дена бебето се алергизира и към бобови, а се препоръчват при лактозна непоносимост и други.

9. Шоколад, какао, кафе
10. Говеждо и телешко месо - пак кравешки протеин.
11. Мъхести – семки с/или власинки - ягоди, малини, горски плодове, коприва, праскови, бамя и т.н."""


Пожелавам ти успешно кърмене! След време ще си хапваш всичко без проблем, задръж само докато поотминат коликите.

# 12
  • Мнения: 5 391
Синът ми имаше колики до 6-ти месец Tired

# 13
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Здравей chapelita, пействам ти мой стар отговор  Grinning "Ние също имахме много тежки колики. Опитала съм всякакви капки които има на пазара, включително и инфакол, но ефектът беше минимален. Казаха ми да варя копарово семе и да давам по 1-2 лъжички след всяко хранене. Искам да ти кажа, че изобщо не вярвах, че ще има ефект, но всъщност това много ни помогна. Също така масажа на коремчето помага по-лесно да се изпръцка. Може да опиташ, желая ви успех."  newsm10 Продължавам да върша тези процедури и съм много доволна, нямаме никакви проблеми.

# 14
  • Мнения: 390
Аз варих И копърово семе-И анасоново-НИЩО Peace+капки:Еспумизан,Саб,Инфакол....т.н....-НИЩО

Общи условия

Активация на акаунт