Излизат ли децата Ви навън?

  • 1 758
  • 24
  •   1
Отговори
Искам да Ви попитам големите Ви деца/ученици/ всеки ден ли излизат навън- да играят или на разходка?Моето дете е втори клас и ми се струва, че не прекарва достатъчно време на въздух.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
не. виктория е в пети клас. днес излезе за училище в 8:00 и ще се прибере към 18:00. време за игра и разходки не остава. опитваме се да компенсираме със спорт през почивните дни.

# 2
  • Мнения: 1 069
 През зимата е по-трудно, защото се стъмва рано. Но сега като се увеличат още малко дните ще играят след у-ще поне по 1ч навън. Събират се 7-8 деца на улицата. Играят на жмичка, ритат, карат колелета, едва успявам да ги прибера!

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Цвети се прибира в 17.30 от училище и особено през зимния сезон, няма как да излиза след това. Радвам се, че поне в училище имат две задължителни почивки навън /сутрин и следобяд/ от по мин. 30 мин. През лятото излиза и след училище, но за съжаление в нашия квартал просто няма къде - има една площадка, която е пренаселена с по-малки деца, а парка е на две спирки с трамвая... Затова тази година ще опитам да я запиша през седмицата на тенис, за да имаме възможност през почивните дни да излизаме извън София.

# 4
  • Мнения: 24 467
Ами за нас това е задача № 1 и за голям и за малък човек. Голям човек е на 7 г. и от 6,5 г. излиза да играе сам в квартала. Трябва да Ви споделя, че това много го промени, стана в пъти по- самостоятелен и изведнъж порастна. Тъй като го бях подготвила предварително за І-ви клас домашните сега се пишат за 15 минути максивув /не преувеличавам, засичала съм го/, давам допълнителни задачи от един сборник за още 15-тина минути, поняког правя домашна диктовка за още толкова и подготовката общо е не повече от час. След което веднага излиза да вика някои от децата и се прибира към 19.00 часа. Без значение е дали е лято или зима, това е най- ранното прибиране. Когато позаваля малко сняг шейните бяха огромно удоволствие. Имам голямото щастие до нашия блок да е налице една голяма стръмна поляна, която е идеалната пързалка. Ако няма сняг се играе на жомашка и всичко друго, за което можете да се сетите- тротинетки, колелета, скейборд и т.н.
Нарочно не съм записала първокласникът на извънкласни мероприятия, именно за да има време за игра и общуване с други деца "на равна нога". Моите най- добри /и полезни/ спомени са свързани именно със свободната игра. Има време и за езици и за други неща, сега най- голямото ми желание е детето да се научи да общува свободно със връстници и по- големи деца, което става само ако няма възрастни наблизо.
Дажо когато има дъжд е навън, скриват се във някой вход и си приказват или се гонят по етажите или се събират в някой апартамент.

# 5
  • Мнения: 524
В София е доста трудно   да пусна децата си навън самички-  просто няма къде. Ако отида до близка градинка, това пък е за мен време загубено време. Пък и въпроса с въздуха и неговата чистота не подлежи на оспорване.
Виж, в събота и неделя нещата придобиват съвсем друг вид-Витоша, ски, разходки, търчане напред-назад или просто ровене в пръста. Няма значение.
Най- добре ни е лятото-изнасяме се на морето за два месеца-изнасяме целия си бит навън. Хранене, готвене, пране, къпане. Децата покриват половината град в игра с приятели и каране на колелета. Претърчават до вкъщи, колкото за филия с масло. Най- малката ми дъщеря се съблича около 9 сутринта и в 8 вечерта трудно мога да я облека: "Босьо, гольо".
Как се размечтах и колко многословна станах...

# 6
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моите са още малки и аз ги придружавам навън,но знам,че по-големите ни съседчета си играят.Есента,когато дните бяха по-дълги беснееха докато се стъмни,сега аз се прибирам по тъмно и рядко ги засичам,но една съседка ми каза,че пуска палавника си всеки ден поне за 1-2 часа.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 552
Дъщеря ми от 1кл. излиза сама навън.Играе пред блока с приятелките си.Знам с кого и къде е.Играят на криеница,карат колелета,даже лятато си правиха пикници под дърветата и всеки носи нещо за хапване.
При нас е спокойно и всичко е наоколо дет.градина,ущилище,магазини.Имаме разкошен парк,за който кметството се грижи и наскоро подновиха всички люлки,парзалки,сложиха нови пейки,кошчета и осветление.В средата на парка има кафене с пясъчник,люлки и катерушки и за децата е рай.Всеки ден след градина и почивните дни при хубаво време съм там с момчетата.Играя и бягат на воля.В този парк пораснаха децата от квартала.
Дано има повече такива места!

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 11:19 от Илиева

# 8
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Много се радвам като чета тези отговори, моята дъщеря е на шест и половина и още неизлиза дори до магазина и това много ме тревожи.Сега лятото ще се опитам да променя нещата , това лято излизаше по малко, но някак в къщи и е по забавно защото навън немогат да си измислят игри , а ние едно време много играхме , сега времената са други , но дано това лято да стане самостоятелна че този септември ще е в първи клас и ще и е трудно докато свикне.Ще следя темата с интерес защото  това е наболял проблем при нас.

# 9
  • Мнения: 5 183
Зимата - само ако не вали, но лятото не мога да го спра. Все е навън с децата, но пред нас в двора и го виждам от прозореца.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Зимата е трудно това с излизането.
Наваксва събота-неделя. Лятото е по цял ден навън. 8.30-21.00ч. и после в 22.00ч. пак излиза да лови светулки Wink

Сега в неделя пуснах с нея и синчето. Събират се 3-4-5-6 деца пред блока и играят в боклуците  ooooh!

# 11
  • Мнения: 2 700
През зимата излиза основно в събота и неделя. Случвало се е след училище за 1/2 - 1 час да се спрем в кварталната градинка, но това е било по-скоро инцидентно. Движение си набавя от трите пъти седмично тренировки.
През лятото и почивните дни сме или в квартала, или в някой парк с колелото или сред природата. На 8 години е, но не я оставям все още сама. А като гледам майките в квартала и те не смеят - може да оставим 1 майка да дежури, но винаги има по някой, който да хвърля по едно око на децата.

# 12
  • Мнения: 24 467
Много се радвам като чета тези отговори, моята дъщеря е на шест и половина и още неизлиза дори до магазина и това много ме тревожи.Сега лятото ще се опитам да променя нещата , това лято излизаше по малко, но някак в къщи и е по забавно защото навън немогат да си измислят игри , а ние едно време много играхме , сега времената са други , но дано това лято да стане самостоятелна че този септември ще е в първи клас и ще и е трудно докато свикне.Ще следя темата с интерес защото  това е наболял проблем при нас.
Идеално разбиран притесненията ти. Аз също започнах да пускам сина си на 6 г. и някой и друг и месец за първи път сам навън. Първо пооставах на площадката и си отивах, после постепенно го оставях за по- дълго, но процесът на приспособяването и на двама ни бе не по- дълъг от 1 месец /това беше през юни, миналата година, до тогава беше неотлъчно с възрастен/. Такива тревоги съм преживяла, особено в началото... един път не го намерих, а го търсих с количката с бебето, което беше на 1 месец само половин час и като се разридах безуспешно в къщи, беше ад. Като се прибра, никак не беше късно, само дето аз бях изнервена, му обясних защо плача и му казах, че вече няма да се притеснявам така. Постепенно тези реакции от моя страна поутихнаха, не че сега не се притеснявам, но е в рамките на търпимото.

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И моят син е втори клас, но през зимата не излиза. То и през топлите месеци няма много забавления навън, около блока ни няма площадки и трябва да играе на улицата. Пращам го често при майка ми, която е в центъра и там се забавлява повече. Ходи и при свекърва ми, която пък е близо до парка, където кара велосипед и има повече деца за игра.

# 14
  • Мнения: 465
Моят батко е в 4 кл. и след училище ходи на тренировки по футбол много съм доволна от това че освен забавление все пак е и спорт Peace

Общи условия

Активация на акаунт