Случвало ли ви се е нещо подобно

  • 1 488
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 004
Снощи ми се случи следното нещо - изкъпах се и изведнъж пред очите ми, по-скоро дясното започна да ми блести и трепти всичко, нещо като слънчевите зайчета по водата както трептят и светят, след това ми се загуби периферното зрение на дясното око, почна да ми се вие свят. Оправих се, след което си загубих мисълта, не можех да кажа каквото искам, не можех да мисля каквото искам, говорех глупости. Когато ми мина и това започна да ми изтръпва устата от дясната страна, после езика от дясно и постепенно един по един всички пръсти на дясната ръка, като докато ми изтръпне единия, предния ми се оправяше....
Ами това е. Накрая ме заболя главата.
Само като го пиша и почвам да се ужасявам и да изтръпвам.
Подобно нещо, но само с изтръпването и после със загубата на мисълта ми се случи преди 2 месеца.

Та идеята ми е, може ли да е от бременността, от липса на нещо, или е нещо в главата ми  Sad Сега не мога да си правя нито скенер, нищо, затова ще чакам, след като родя, ако се повтори, ще ходя по лекари, макар че ме е страх от това, което ще излезе.
 Cry

# 1
# 2
  • Smallville
  • Мнения: 994
Това е много неприятно.На мен ми се е случвало само трептенето и зайчетата,в такъв момент просто трябва да седнеш и да изчакаш да отмине.При мен се получава от ниско кръвно,за момента си губя периферното зрение и започвам да се наливам с вода,а ако имам подръка пия кола или кафе.Но следващите ти състояния са тревожни,трябва да се консултираш с лекар,може би невролог,не знам джи пи то ти ще прецени,но не го пренебрегвай,все пак си в деликатно състояние.Ох,много е гадно знам,дано се оправиш и повече нямаш такива случки.Успех Peace

# 3
  • Мнения: 1 004
Не мисля, защото не ме е страх....всичко си ми е нормално, спокойна съм, само че изтръпвам и почвам да не мога да намеря думата, която искам да кажа. Също като чета нещо не мога да го асимилирам. Това трае сигурно 5-10 мин. Разбирам какво става, но нищо не мога да направя. Sad

Да, дани, ще отида, но след като родя, имам още месец...сега няма смисъл...
Мъжа ми също ми каза, че му се е получавало от падане на кръвното - обаче го мерихме докато още ми траеше това с очите и беше нормално.

# 4
  • Мнения: 6 608
Да не е нищо с вестибуларния апарат?Моя приятелка имаше подобни симптоми и като ходи на лекар и казаха ,че е от него/не е бременна/ Провери си и кръвната захар .

# 5
  • Мнения: 67
Здравей Zayo! Не се притеснявай толкова! Това което си изпитала са класически симптоми на мигрена. Специалистите още нямат обяснение за причините, но често свързват мигрената с хормоналните промени в организма, което през бременността е повече от нормално. Мигрената има още "екстри", които за щастие ти не си изпитала (повръщане, чувство на студ, главоболие с дни предимно само от едната страна на главата, драстично падане на кръвното. Моето става 70/80   #Crazy  Sick). Не помагат лекарства. Минава от самосебе си. Дано не ти се случва повече!
Леко раждане и здраво бебе!

# 6
  • Мнения: 1 004
Ох, благодаря ти Верката  bouquet
Сега прочетох за мигрената, наистина са същите симптоми, само за загубата на мисълта не прочетох. Дано е това, дано е временно от бременността и да отмине Sad

# 7
  • София
  • Мнения: 2 227
Направи си консултация с невролог. Колкото по-скоро толкова по-добре, тамън ще разбереш дали става въпрос за гореспоменатите предположения. Успех!  bouquet

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Сега прочетох за мигрената, наистина са същите симптоми, само за загубата на мисълта не прочетох.

Може да си загубила нишката на мисълта си защото си се уплашила от получените симптоми.Концентрирала си се върху тях и си "изключила" от всякакви други мисли.
Описаното от теб състояние ме е сполетявало и мен,когато бях 7-8 клас.Ама точно същото и после адско главоблие.Тогава мислехме,че е от синузита, но сега като се замисля май си е било чиста мигрена.Пиех течен аналгин.Изведнъж без видимо обяснение всичко това спря и до сега не съм имала такива пристъпи.Наистина се консултирай с невролог още преди раждането, а изследванията които биха навредили на бебето ги направи след това.Успех!

# 9
  • Мнения: 1 004
Благодаря момичета Hug
Ще се опитам да се консултирам и се надявам да е наистина нещо не толкова страшно Praynig

# 10
  • Мнения: 6 461
Мисля,че  най добре да си направиш консултация с лекар.
Дано всичко да е нормални и да нямаш притеснения. Hug

# 11
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371
имаш ли проблеми с очите? Знам, че подобни зайчета се получават при проблеми с ретината, а за другото - може и просто си се стреснала, но задължително се посъветвай с лекар

# 12
  • Мнения: 1 004
И двата пъти си бях абсолютно спокойна и нищо не подозираща.
С очите уж нямам проблеми, остава пък и да имам. Че нали ми предстои нормално раждане, само ми липсват проблеми с очите, за които незнам  Tired

# 13
  • София
  • Мнения: 1 243
Вместо да гадаеме какво е (мигрена,страх и т.н.) и без да искаме да не те объркаме с предположения, най-добре и задължително по-скоро отиди на лекар.Не забравяй ,че си бременна.По-добре веднага отиди на лекар.Дано всичко е наред и да се успокоиш.Пиши ни после как си! Peace

# 14
  • Мнения: 4 451
И аз мисля, че не е нещо страшно. Независимо, че си бременна, отиди на лекар. Те най-добре знаят какви изследвания могат да ти бъдат направени, така че да не навредят на бебо. Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт