Цели

  • 1 455
  • 20
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Днес, както си пътувах във влака и се замислих за целите, които хората си поставят в живота. Какви са, как се стремим да ги изпълним, различни ли са, ако живеем в България и извън. Дългосрочни ли са или е по-лесно да си поставяме кратки срокове.

Аз , май, предимно наблягам на цели за кратко време / да си взема изпит, да поработя максимално много, за да си осигуря прекрасно пътуване през март, а в по-дълъг срок имам само 2 цели и едната е да завърша след 1 година, а след това да успея да запиша Магистърска. За някои цели отдавам голяма енергия, за други е малко по течението и чакам нещата да се развият в моята посока.

А какви са вашите цели? 

# 1
  • Мнения: 3 098
Моите цели са дългосро4ни.Изискват правилно планиране,подготовка и изпълнение.
На те4ението не съм се оставяла никой път(опитвала съм,не мога  Tired),затова и хабя много енергия и време.
Сега имам да върша две важни неЩа,едното е подготвяно дълго,другото не.И ми се струва,4е Ще ми изтекат силите там.Надявам се да успея пак да се "заредя" бързо. Peace
Мисля си много 4есто напоследък,4е забързани и залисани в уреждане на какво ли не,забравяме да живеем за момента и да се наслаждаваме.Миналото си е минало,бъдеЩе може да няма, настояЩето е наше,а ние го подминаваме,уреждайки утрешните дни.

# 2
  • Мнения: 1 363
Аз не си поставям цели. Стане ли ми цел нещо губя интерес и желание към него.
Просто следвам желанията си. Каквото съм искала е ставало. Къде по- бавно, къде по - бързо.
 Peace

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Аз не си поставям цели. Стане ли ми цел нещо губя интерес и желание към него.
Просто следвам желанията си. Каквото съм искала е ставало. Къде по- бавно, къде по - бързо.
 Peace
И при мен е така.  Party

# 4
  • Мнения: 3 098
Стане ли ми цел нещо губя интерес и желание към него.
При мен пък е обратното-когато постигна желаното,загубвам интерес и се впускам в ново на4инание. Crazy

# 5
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Но дали желание и цел не се препокриват до някаква степен?

Поне при мен е така. Да започна да уча беше желание да имам дадена диплома. След това крайната точка е вид цел.  Сега имам желание да си осъвършенствам и двата чужди езика, и постепенно се превръща във вид цел да свтрша този или онзи учебник. Май, понякога не мога точно да определя дали лично за мен има разлика между желание и цел.  newsm78 newsm78

Забравих да напиша, че ако живеех в България щях да имам други желания / цели, които щяха да са свързани с битов характер. Тук ги нямам.

# 6
  • Мнения: 1 363
За мен целта е налагане на волята и амбицията да се постигне нещо, което не задължително е свързано с желанието и понякога постигането може да бъде възпрепятствано от много други странични фактори.
Докато Желанието идва от сърцето и естествено. Може би желанието е точно тази част, която предопределя хората какво да постигнат в живота. То е може би водещата сила.  Confused

# 7
  • Мнения: 5 475
За мен целите зависят от  йерархията на ценности в живота,която има всеки от нас. Peace
 Thinking Всеки се стреми да промени живота и света ,в който живее ,в посоката на това,което смята за щастливо бъдеще- за някой това е да направиш семейство,да имап деца, да направиш кариера,да изобретиш или сътвориш нещо ново,или просто да се раздаваш на хората около теб....както се казва - разни хора- разни идеали!  Simple Smile
Достигането на целта е всъщност материализация  на мечтите. Ако  не си поставяме  цели,то няма как и да говорим за тяхната реализация,ако пък си поставим някаква цел и не се опитаме да я изпълним- лъжем сами себе си.
Точно желанието да изпълним някаква цел движи живота ни напред . Peace
 

# 8

Забравих да напиша, че ако живеех в България щях да имам други желания / цели, които щяха да са свързани с битов характер. Тук ги нямам.

интересно  Thinking

Ако нямах никакви цели от битов характер, може би щях да си поставя целта да стана космонавт, не знам .... едва ли ще мога някога да съм в тази позиция  -  във или извън България.  Laughing

Giorgia  Peace

# 9
  • Мнения: 2 907
Точно в този момент от живота ми, имам чувството, че имам цели, но огромната енергия, която бушува в мен, не ми позволява да я канализирам в нещо градивно.

Веднъж един мой познат ми каза " Ти си като електрическа батерия". Това е най-големият ми проблем.

Целта ми е да намеря спокойствие. А после мисля да започна отново да уча, да започна да пиша, да се помъча да изляза от летаргията, в която се намирам. Това ако не са цели, здраве му кажи  Laughing

П.С. Бях се зачудила къде изчезнаха типичните Калински теми  Wink

# 10
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ами май е много елементарно, но нямам амбициозни цели. Достатъ4но ми е да успявам да изживявам пълноценно всеки ден сам за себе си. Да се зарадвам на децата си, да про4ета неЩо, да се разходя, да поприказвам с приятел, да си остана сама с мислите. Работата я слагам като необходимост, която ми позволява да си разреШавам битовите проблеми. Би ми се искало да се заема с у4ене на език, но си давам сметка, 4е в момента би ми ограни4ило до минимум времето, а това не го искам.
Планирам някакви неЩа, естествено, но не си давам срокове... когато, тогава.
Не искам да жертвам ве4е ниЩо в името на някакво хипотети4но бъдеЩе.


Ето, бих се определила като една напълно безцелна ли4ност.  Laughing

# 11
  • Мнения: 3 521
Да отслабна и да стана пак мацка до лятото Laughing Sunglasses.
Дългосрочните ми цели са свърzани с работата и еzика...
Съвсем хипер дългосрочните са свърzани с още един мъник в къщи...
Ще видим до къде ще я докарам Whistling.

# 12
  • Мнения: 5 183
Целите ли?
В момента се 4увствам толкова объркана... КАто на кръстопът съм и не знам накъде да поема.

# 13
  • Мнения: 3 367

Забравих да напиша, че ако живеех в България щях да имам други желания / цели, които щяха да са свързани с битов характер. Тук ги нямам.

интересно  Thinking

Ако нямах никакви цели от битов характер, може би щях да си поставя целта да стана космонавт, не знам .... едва ли ще мога някога да съм в тази позиция  -  във или извън България.  Laughing

Giorgia  Peace
и аз мисля 1е всяка цел е под една или друга форма битова..
*
нямам цели,имам план/ове..които завършват с това да си купя кондо на морето в бг и да си платя за стар1ески дом (дано дотогаз има прили1ни  в родината)

# 14
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Цели...не знам дали целите ми са идентични с мечтите, ако е така то имам имам цял куп за  планиране.. Blush
По-добре ще ако са различни...и така поне ще са осъществими.
Май най-основното което сега ме вълнува е как да стана по-търпелива и оптимистична...по-толерантна като цяло.
Просто заради мен самата а и заради цялото семейство...
Дали е просто въпрос на натура или на само възпитание...

Общи условия

Активация на акаунт